Skocz do zawartości

Wszystko o Husqvarnach


Rekomendowane odpowiedzi

To zależy od przełożeń.

Zawór nic mocy nie daje przy maksymalnych obr. On poprawia środkowy przedział obrotowy.

Jakie masz przełożenie na zębatkach??

ja nie mowie o mocy... mowie ze zawór jest po to żeby wykorzystać w 100% ten silnik, po co ma mieć dobra gore i słaby środek jak może mieć dobre to i to

 

A zawor poprawia najbardziej dół :icon_biggrin: wiem z doświadczenia

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mlodyrider

W husce sm tam pod plastikowym deklem na silniku jest taka pompa oleju, napedzana wałkiem z łożyskiem. Jezeli odłacze zbiorniczek z olejem to tamto łożysko sie nie zatrze? Jak to miejsce wyglada w Wr'ce ktora nie ma dozownika? Idzie też tam linka ktora jest polaczona z rolgazem,ona juz nie bedzie potrzebna? Co zrobic z tym wężykiem idacym od pompki do gaznika? Co wogole krok po kroku mam zrobic po odczepieniu zbiorniczka oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W husce sm tam pod plastikowym deklem na silniku jest taka pompa oleju, napedzana wałkiem z łożyskiem. Jezeli odłacze zbiorniczek z olejem to tamto łożysko sie nie zatrze? Jak to miejsce wyglada w Wr'ce ktora nie ma dozownika? Idzie też tam linka ktora jest polaczona z rolgazem,ona juz nie bedzie potrzebna? Co zrobic z tym wężykiem idacym od pompki do gaznika? Co wogole krok po kroku mam zrobic po odczepieniu zbiorniczka oleju?

 

 

Jak mi powiesz po co chcesz odłączyć ten dozownik to Ci wszystko wyjaśnie?

Powiedz ku*wa po co, czy po to żeby przy każdym tankowaniu odmierzać odpowiednią ilość oleju? Czy myślisz żę jak zrobisz mieszanke 1:45 to będzie nie wiadomo jaka różnica, że moto nagle będzie jechało 200, czy po to żęby zatrzeć motor. Najpierw się zastanów co Ci to da a potem odłączaj dozowniki itp.

 

no i się nie łudź że z silnika od wre zrobisz wr bo to że wyjmiesz dozownik nic Ci nie da( no chyba żę masz rozregulowany i za dużo oleju bierze, to wtedy prościej jest go wyregulować)

 

jak chcesz mieć silnik jak w wr to poprostu kup sobie husqvarne wr 125 i koła sm i wszystko

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mlodyrider

Nie o to chodzi, chce wyrzucic niepotrzebne mi rzeczy, wole dla pewnosci i spokoju sam robic mieszanke(dla mnie to zadne utrudnienie naprawde) i nie mysle ze wyrzucenie dozownika da mi moc..dobre hehe. Prosze tylko o odp. na moje pytania. Chce miec moje sm bez dozownika a nie wr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi powiesz po co chcesz odłączyć ten dozownik to Ci wszystko wyjaśnie?

Powiedz ku*wa po co, czy po to żeby przy każdym tankowaniu odmierzać odpowiednią ilość oleju? Czy myślisz żę jak zrobisz mieszanke 1:45 to będzie nie wiadomo jaka różnica, że moto nagle będzie jechało 200, czy po to żęby zatrzeć motor. Najpierw się zastanów co Ci to da a potem odłączaj dozowniki itp.

 

no i się nie łudź że z silnika od wre zrobisz wr bo to że wyjmiesz dozownik nic Ci nie da( no chyba żę masz rozregulowany i za dużo oleju bierze, to wtedy prościej jest go wyregulować)

 

jak chcesz mieć silnik jak w wr to poprostu kup sobie husqvarne wr 125 i koła sm i wszystko

 

pzdr

po to zeby pozniej nie trzeba było z cylindra wybijać tłoka młotkiem

Własnie jego nieodłączenie może spowodować że moto się zatrze :buttrock:

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to zeby pozniej nie trzeba było z cylindra wybijać tłoka młotkiem

Własnie jego nieodłączenie może spowodować że moto się zatrze :buttrock:

 

 

Jakie wy macie nastawienie dziwne, jak coś się zepsje np zawór wydechowy to radzicie żęby go przyblokować w pozycjii otwartej, a jak sie rozreguluje dozownik to najlepiej go wyj**ać całkiem. Te rzeczy są robione po to żeby wykożystać je w 100-stu%-tach a nie poto żeby je wyrzucić przy pierwszej usterce.

Jeżeli dozownik jest wyregulowany, działa jak powinien to nie wiem wjaki sposób można przez niego moto zatrzeć

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MATEUSZ788 niewątpliwie masz rację, jednak dozownikowy system smarowania jest bardzo delikatny, przez co często zawodny, jego obsługa i regulacja nie są proste, jeśli chcesz to poszukaj w moich postach o jego budowie i regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wy macie nastawienie dziwne, jak coś się zepsje np zawór wydechowy to radzicie żęby go przyblokować w pozycjii otwartej, a jak sie rozreguluje dozownik to najlepiej go wyj**ać całkiem. Te rzeczy są robione po to żeby wykożystać je w 100-stu%-tach a nie poto żeby je wyrzucić przy pierwszej usterce.

Jeżeli dozownik jest wyregulowany, działa jak powinien to nie wiem wjaki sposób można przez niego moto zatrzeć

pzdr

w taki jak pisze marcpol dozownik to jest gówno i jak cchesz jezdzić ostro to lepiej wy**bac... jak najbardziej zgadzam się z tym...sam pisałem ze zawor jest po to zeby wykorzystać 100% potencjału silnika ale dozownik pozatym że nie pobrudzimy sobie rączek w niczym nie pomaga .joł :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w taki jak pisze marcpol dozownik to jest gówno i jak cchesz jezdzić ostro to lepiej wy**bac... jak najbardziej zgadzam się z tym...sam pisałem ze zawor jest po to zeby wykorzystać 100% potencjału silnika ale dozownik pozatym że nie pobrudzimy sobie rączek w niczym nie pomaga .joł :biggrin:

 

 

no tak macie racje ale moim zdaniem jest lepiej dozownik zrobić niż go wyj**ać zrobisz i masz spokuj lejesz paliwo i latasz.

 

zawsze do mojej huski lałem VERVE NA ORLENIE ALBO V POWER NA SHELU a dzisiaj nalaem zwykłą 95 jaka jest róznica to się w pale nie mieści nic nie jedzie

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, poniewaz posiadam Husqvarne i jak sa problemy to ciezko jest sie cos dowiedziec na temat tych motocykli wiec zrobiłem forum i wydaje mi sie ze to jest najlepsze rozwiazanie. Zapraszam wszystkich posiadaczy motocykli marki Husqvarna na forum:) wpisz w przegladarke www.husqvarnaracing.yoyo.pl lub www.husqvarna.oz.pl :crossy: forum jest jeszcze w trakcie budowy ale mozna juz sie rejestrowac i dac pomysl co by tam dodac co sie przyda jaki dzial itp. Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...