Skocz do zawartości

Przednie zawieszenie


babyy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzis moje pytanie jest zwiazane z przednim zawieszeniem. Mam uszkodzona gladz jednej rury w postaci takich malych wgniecen (ktos nie wiedzial chyba ze do wymiany uszczelniaczy nie potrzebny jest mlotek :) ) i cieknie a wlasciwie to leje sie olej. Bede mial nowa rure ale dopiero w zimie kumpel mi przywiezie a do tego czasu chcialem uzupelnic olej ale nie chce kupowac go tylko mam w domu nowy silnikowy z kosiarki a nie jest mi potrzebny i zastanawiam sie co sie stanie?? czy moge go uzyc lub ewentualnie silnikowy samochodowy 10W40. Czy zastosowanie takiego oleju moze w jakis sposob uszkodzic zawieszenie?

 

Z gory dzieki za odpowiedzi.

Edytowane przez babyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink: Uszkodzić zawieszenia, to ci nie uszkodzi, tylko jak sobie wyobrażasz jazdę z cieknącym olejem.

Olej dostanie się na tarczę hamulcową lub oponę i wtedy wiesz co cię czeka. W obu goleniach musi być taki sam poziom oleju, o odpowiedniej gęstości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co bedzie ale jezdze juz tak od dluzszego czasu i jak narazie jest to uciazliwe ale daje rade bo robie raczej krutkie trasy i poprostu po kazdej wycieram wszystko. A chcialem dolac bo w tej chwili nie daje sie prawie jezdzic bo powyzej 120 na wybojach kolo lapie shimy a o zakretach nie wspomne. Wiem co mam i jezdze duzo spokojniej tylko pomyslalem ze skoro lac i tak sie bedzie a mam olej ktory i tak stoi i nie bedzie do niczego uzyty to warto by sprobowac moze troche poprawi prowadzenie bo do zimy jakos sie bede musial przemeczyc..

Mimo wszystko dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 km/h z uszkodzonym zawieszeniem nazywasz spokojna jazda??? :wink:

 

Moim zdaniem lepiej odpuscic sobie ostatnie miesiace sezonu niz potem prosic kolege, aby przywiozl oprocz lagi rowniez prosta rame. Uszkodzony tylni amor od biedy mozna przezyc, ale jesli przod praktycznie nie dziala to jedyne madre rozwiazanie to zostawic moto w garazu do czasu naprawy.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wymienilem olej na ten silnikowy z kosiarki dwa dni temu i narazie jest dobrze :flesje:

Laga po przejechaniu jakis 100km nie cieknie a wczesniej doslownie sie lalo i prowadzenie stalo sie duzo pewniejsze. Moze nie jest to jeszcze ideal ale do konca sezonu przelatam a potem zmiana rury uszczelniaczy i oleju i powinno byc dobrze ;)

 

Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej oddac tej lage do takiego specjalisty ( kurcze zapomnialem jak on sie nazwya ktos taki jak tokarz ale o troszke innym fachu) i dac zeby ci nadlal i wyrownel te jedna golen ?? wedlug mnie to nie ma z tym duzo roboty a kosztu sa wielokrtonie mnijsze jak kupic nowa lage

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo juz wszystko wyleciało....

Mądre to to nie jest, ale jak wiadomo Polak potrafi :)

 

Wszystko nie wylecialo a nawet wiecej nic nie wylecialo bo bym zauwazyl !!! Nie stac mnie zeby z kazda pierdula do salonu leciec i zostawiac tam kupe kasy a jesli mozna cos zrobic taniej i niewiele odbiegajace od orginalu to po co przeplacac?? A miem ze moze super madre to nie jest ale jest to rozwiazanie chwilowe i uwazam ze lepsze niz na jezdzeniu z cieknaca laga bez oleju jak wczesniej.

 

a nie lepiej oddac tej lage do takiego specjalisty ( kurcze zapomnialem jak on sie nazwya ktos taki jak tokarz ale o troszke innym fachu) i dac zeby ci nadlal i wyrownel te jedna golen ?? wedlug mnie to nie ma z tym duzo roboty a kosztu sa wielokrtonie mnijsze jak kupic nowa lage

 

Myslalem nad tym ale ta laga byla minimalnie skrzywiona ( do 10mm) i ja prostowalem i to tez moze sie przyczynic do ciekniecia. Nie wiem ile taka usluga odnowienia moze kosztowac ale mysle ze taniej jak 100 nie bedzie a kumpel ma mi przywiezc za okolo 200 wiec poczekam i tak sezon pomalu bedzie sie konczyl :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...