Skocz do zawartości

MZ Trophy remont


radziok16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie chcialem wziaść się za remont silnika MZ Trophy ES/2 250 i mam pytanie macie moze do tego silnika jakąś książke serwisową albo katalog częsci ?

Dziś zacząłem go rozbierać zdjąłem cylinder, karter od strony zapłonu, zapłon itp.

Niestety daleko nie zaszłem nie umie zdjąć bocznej pokrywy od strony sprzegla wszystkie srubki odkrecilem i tylko minimalnie odszedl ale jak chce go nadwazyć to się wygina widocznie coś go trzymie co zrobilem nie tak ? :crossy: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak mowi poprzednik pozatym mozesz popukac jak nie bedzie chcial zejsc przez jakies drewno w ta czesc co wchodzi w nia linka sprzegla bo moze trzymac lozysko to w deklu jeszcze (tak bylo u mnie).

 

Pozdro!

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to sciagnołes sprzeglo do połowy???? przeciez w trophy sprzegło siedzi na stozku wiec jak juz pusci to ma zejsc!

 

A jezeli chodzi ci o to ze dekiel zszedł do połowy to probuj jeszcze stukac w ta czesc o ktorej pisał Veteranos. bo tam jest łozysko i ciasno siedzi na wale, ale powinno zejsc.

 

a do sciagniecia sprzegła najlepiej miec odpowiedni scigacz,bo inaczej moze byc ciezko,ewentualnie mozesz probowac sciagczem do łozysk, ale nie wroze sukcesow,jesli sprzeglo było dobrze osadzone na wale.

 

Powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy zaraz wszystko wyjasnie odkrecilem nakretke z czopu walu, potem te 6 nakretek zo bylo zabezpieczonych, pozdejmowalem to co poszlo wraz z takim lozyskiem i ten tkai dekiel sprzegla zszedl z tymi sprezynami potme wykrecilem te 6 srubek ktore tez byly zabezpiecozne i teraz stoje w miejscu ;/ a pozatmy nie umiem odkrecic srub ktore sciskaja kartery silnika, silnik widac ze jest skladany na hermetyk i jakis cep zalal tez sruby nim ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pewnie rozkreciłes sprzegło i został ci sam korpus. sprzeglo powinno zejsc w całosci razem z tarczami i wszystkim,przynajmniej tak jest w etz, ale wydaje mi sie ze w trophy tez. na korpusie powinien byc nagwintowany walec. mozna kupic specjalny sciagacz do tego,a mozesz probowac tez sciagaczem do łozysk.i na ten walec sie nakreca sciagacze i sie sciaga!.

 

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem sciagacz dalem za niego 15zl :flesje: i dupa zachodze od domu a tu patrze gwint jest zerwany przy sprzegle ;/ i nie umiem go wogole ruszyc jak sie wkurze to rozpolowie silnik bez tego i potem wlane pare razy we wal moze zejdzie, wak mam tak na wyrzucenie a karter chyba odrazu mi nie peknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sproboj takim zwykłym sciagczem z ramionami,moze akurat zejdzie. szkoda silnika na takie traktowanie. karter jest z akuminium i jak bedziesz go tak traktował to albo gdzies sie ukuszy albo peknie. Ewentualni mozesz sprobowac w ten sposob ze ktos bedzie trzymał rekoma sprzegło a ty bedziesz walił młotkiem w wał,ale ciezko bedzie.

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam takie pytanie są jakies srubki od strony sprzegla co skreca sie nimi te 2 polowki karterow bo widzialem tam 2 na kluczyk jest ich wiecej ? Silnika tak szybko chyba nie rozpolowie byl skladany na hermetyk i sruby od strony zaplonu sa zalane hermatykiem mimo tez ze puszcza to ida bardzo ciezko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jezeli wal masz do wyrzucenia to mozesz sprobowac metada udarowa : przez pobijak z miedzi, aluminium lub mosiadzu uderzasz mocno duzym mlotkiem w wal, sprzeglo powinnozejsc samo. Do odkrecenia srub karteru najlepszy jest srubokret udarowy.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...