Skocz do zawartości

chopper a scigacz


mako_15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no i chopper jest dłuższy, ma niski środek ciężkości i dobrowolnie się nie położy... moim zdaniem chyba nie, sam się nad tym zastanawiałem. najlepiej by było pojechać na ten sam zakręt dwoma motocyklami i porównać.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy kto jedzie na tych maszych...

I zależy co mieści się w definicji choppera...

 

Ale przy założeniu, że "czynnik ludzki" jest na jednakowym poziomie i nie majstrujemy przy definicji, to chyba odpowiedź jest oczywista...

 

Żadne tam podnóżki! Mówiąc najbardziej obrazowo "chopper" to maszyna do jazdy po prostej, a nie na winkle i raczej ma wyglądać i jeżdzić "spacerowo", aniżeli służyć do szybkiej jazdy. Nie ten kąt głowki ramy i w ogóle konstrukcja całego zawieszenia, nie ten ciężar, opony, pozycja za kierownicą,... i można tego trochę nawyliczać...

Przecież to w ogóle nie skręca!!!

Nawet jakby w takiej Virago upierdolić podnóżki, to prędzej byś miał uślizg tylnego koła, aniżeli zrobiłbyś winkiel na kolanie...

Za to doznania estetyczno/dzwiękowe są niezaprzeczalne :biggrin:

 

To tak jakby ktoś się pytał czy można na miejskim rowerze (a'la holenderski) popierdalać tak jak na rowerze do wyścigów szosowych...

Na prostej przy jednakowym wysiłku +20 km/h na korzyść szosówki przy prędkościach submaksymalnych - miejski - ok. 40 km/h szosówka - ok. 60 km/h. Na winklach szosówkę prowadzisz ciałem, a miejskiego po prostu skręcasz kierą...

Spróbuj np. postawić szosówke na koło...Powodzenia :flesje: A wsiadasz na BMXa i łapiesz równowagę i jechane...

Nie ma takiego sprzętu, żeby było "wszystko w jednym".

 

Sorry, że ja tak o rowerach, ale w sumie nie wiem co bardziej kocham... :)

W końcu to jednoślad i to jednoślad ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.. czy chopperem da sie pojechac z taka sama (mozliwie maxymalna predkoscia) zakret jak scigaczem ? czym to jest spowodowane? dzieki za wypowiedzi :biggrin:

 

a ja mam pytanie : poco ci ta informacja potrzebna ? załozyłeś się z kumplami ?

dyskusja w stylu "nasz moto bierze wszystkie inne bo jest najlepszy i czerwony" ;)

 

poza tym koledzy juz udzieli wyjasnien

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie : poco ci ta informacja potrzebna ? załozyłeś się z kumplami ?

dyskusja w stylu "nasz moto bierze wszystkie inne bo jest najlepszy i czerwony" ;)

 

poza tym koledzy juz udzieli wyjasnien

 

:)

 

Wszystko na ten temat!!!!!

Temat naiwny jak wiek założyciela (bez obrazy). Dawno powinien znależć się

w oczyszczalni. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...