Skocz do zawartości

Z Czego składa sie zestaw naprawczy do zacisków hamulcowych?


Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie co wchodzi w skład zestawu naprawczego do zacisków hamulcowych. Chciałbym zakupić taki zestaw do Hondy CBR 600f3 98. Dzwoniłem do Larssona i kobieta która odebrała telefon nie potrafiła mi odpowiedzieć na to pytanie. Najbardziej interesują mnie tuleje trzymające zacisk na swoim miejscu, ponieważ takowe mam do wymiany! Jezeli w skład zestawu nie wchodzą tuleje (razem z gumkami) to gdzie takowe moge zakupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest dokalnie w moto ale mowiac "zestaw do zaciskow" to jest to przewaznie kpl.uszczlenien i czasem tloczek (zreszta na stronce luisa widac ze tylko to wchodzi w sklad...)..obawaim sie ze tulejek raczej nie kupisz i nei obejdzie sie bez tokarzaf/frezera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tulejek nie dostane w sklepie? Z tego co rozmawiałem ze znajomymi to im tez powoli sie sypią te tulejki. Jakoś tak nie chce mi sie wierzyć zeby nie mozna było ich kupić.... Przecież to część jak każda inna... A jak już bede dorabiać to skąd wziąć wymiar tych tulejek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał maniek, ja też widziałem kpl. naprawcze tylko w postaci uszczelniaczy i innych gumek. Ewentualnie tłoczków. Ale może ktoś widział inne...

 

Pozostaje jeszcze opcja udania do serwisu/przedstawiciela producenta (niestety dużo droższa niż aftermaket :) )

 

Co do wymiarów, to myślę że jak zaniesiesz cały zacisk do doświadczonego tokarza, to sobie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał maniek, ja też widziałem kpl. naprawcze tylko w postaci uszczelniaczy i innych gumek. Ewentualnie tłoczków. Ale może ktoś widział inne...

 

Pozostaje jeszcze opcja udania do serwisu/przedstawiciela producenta (niestety dużo droższa niż aftermaket :) )

 

Co do wymiarów, to myślę że jak zaniesiesz cały zacisk do doświadczonego tokarza, to sobie poradzi.

Ile trwa zrobienie czegoś takiego i jakie są przybliżone koszta? Nie chciał bym rozgrzebać sprzęta i czekać na zrobienie 2 tygodni.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś sprecyzować o jakie tulejki ci chodzi bo w moich zaciskach są tylko takie bolce które "chodzą" w takich wymiennych gumkach i te bolce bez problemu kupowałem po ok 10 zł

Właśnie chodzi mi o te bolce w gumkach. Trzymają one zacisk na swoim miejscu. Jezeli sie wyrobią zacisk podczas hamowania sie przesuwa i strasznie puka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi mi o te bolce w gumkach. Trzymają one zacisk na swoim miejscu. Jezeli sie wyrobią zacisk podczas hamowania sie przesuwa i strasznie puka

 

Przesuwa sie osiowo na tulejkach czy wzdłużnie?

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Przesuwa sie osiowo na tulejkach czy wzdłużnie?

 

A jaka kolego jest wtedy różnica w uszkodzeniu jeżeli można wiedzieć? :)

 

 

czy te tulejki z gumkami są może dostępne w InterCarsie? I jak to się "fachowo" zwie? :P

Edytowane przez kwlk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ten sklep www.moto-rex.pl jeszcze funkcjonuje? Muszę gdzieś kupić trzpienie zacisku bo mi "pykają" przy hamowaniu, a nigdzie nie mogę tego znaleźć :/

Edytowane przez kwlk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...