Skocz do zawartości

gsx1100F czy FJ1200??


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

No jeżeli FJ to turystyczne moto to ja nie wiem czym się sugrujecie. Pozycja półleżąca bolą rece po dłuższej jeździe. Kanapa i pozycja pasażera sprawia że ten przy każdym chamowaniu wciąż leży na plecach kierowcy co po dłuższej trasie jest męczące. Orginala szyba jest niska i praktycznie nic nie daje. Owiewka pod silnikiem powoduje że pokonanie wysokiego krawężnika sprawia problemy. Moim zdaniem turystyka i FJ to nieporozumienie. Mam też starego GSX na którym pozycja jazdy jest klasyczna. Dużo lepiej nim się podróżuje. Ani ręce ani plecy nie bolą. Pasażer siedzi wygodnie. Lekki teren też nie jast problemem. Jak ktoś szuka moto do turystyki to polecam raczej GSX 1100G lub jakąś Inzumę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Jak ktoś szuka moto do turystyki to polecam raczej GSX 1100G lub jakąś Inzumę.

 

hmm... a ja zaprotestuję: nakedy nie bardzo się nadają. nawet jeśli teoretycznie bez siłowania się z wiatrem można lecieć do 110-120kmh, to na dłuższą metę jest to męczące. sprawdzone na golasie i porównane z motocyklem z owiewką. zaś montaż samej tylko szyby - jak mnie pouczali kiedyś bardziej doświadczeni forumowicze - wpływa niekorzystnie na prowadzenie, ponieważ ta opiera się na kierownicy

wynika z tego, że przynajmniej częściowa owiewka jest niezmiernie miłą rzeczą podczas dłuższych jazd (niekoniecznie szybkich, bo sam najczęściej jadę 100-110 i wystarcza)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dzisiaj założyłem dość sporą szybę do gsx-a 1100 G i testy nie wykazały pogorszenia prowadzenia. Złośliwi powiedzą ,że ne ma czego pogarszać :icon_exclaim: - przy tej masie i kącie główki ramy, szyba nie ma za dużo do powiedzenia, a komfort jest wyższy.

 

Aha no i gsx G ma KARDANA. :icon_razz:

Edytowane przez rzorzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dzisiaj założyłem dość sporą szybę do gsx-a 1100 G i testy nie wykazały pogorszenia prowadzenia. (...)

 

mnie też na xj600 szyba nie przeszkadzała (wąska, wysoka, puig storm chyba się nazywała), ale uczeni w moturach oświecili mnie niegdyś, jakie to-to ma zgubne wpływy. to się teraz ową wiedzą postanowiłem podzielić :icon_rolleyes:

i jak się okazuje nie do końca słusznie...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...