Skocz do zawartości

rejestracja moto z francji


shablak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam zamiar kupić motocykl, który został sprowadzony przez handlarza z Francji, i tu pojawia się moje pytanie; jakich dokumentów mam od niego rządać?? a i jak długo moto może być nierejestrowane, czy jest na to jakiś limit czasowy?

 

dzięki z góry

 

pozdrawiam

shablak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

miesiąc temu rejestrowałem motocykl z Francji.

Dokumenty, jakie miałem:

1. Umowa kupna - miałem wersje dwujęzyczną, więc niepotrzebne było tłumaczenie.

2.Francuski brief (dowód rejestracyjny) - oryginał + tłumaczenie przysięgłe

3. Zaswiadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym ( z Polski)

4. VAT-25 z Urzedu skarbowego. W któryms tam wątku na 4um ktos pisał, że podobno VAT-25 na motocykle nie jest wymagany. Nie wiem, u mnie chcieli, wiec załatwiłem.

 

No i wniosek o zarejestrowanie, na druczku z Wydz. Komunikacji

 

I to wszystko. Francuska tablica rej. została mi na pamiątkę.

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam...przymierzam sie równiez wybrac w tamte rejony po moto... Z regoly we Francji motocykle są bardzo zadbane i prawidlowo eksploatowane(tak to jest-kase mają to nie zalują).

I tutaj moje pytanko:

Czy nie wiecie jak w "tych czasach" stoi sprawa cenowo, czy oplaca sie sprowadzac?

I czy jest podobnie jak z samochodami, ze "najobfitsze" miejsca na zdrowe sztuki to okolice Paryża i idąc w dół zakątki Touluse'y?

 

Aha..co do dokumentow...nie potrzeba zadnej akcyzy/cla czy czegos takiego?

Przejezdzając przez granice sprawdzaja cala dokumentacje?

 

Z gory thz za odp i info

 

pozdrawiam serdecznie szacowne grono ;-)

Edytowane przez ptasiorr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odkopywanie, ale mam ważne pytanie.

Interesuje mnie kupno moto z Francji, jestem już zdecydowany, ale koleś, który je ściągnął jak mówi wygrał je w przetargu.

 

W związku z tym między mną a nim nie bedzie umowy kupna-sprzedaży tylko chce mi wystawic fakturę.

 

1.Czy mimo tego dam radę zarejestrowac motocykl?

2.Czy bez umowy kupna-sprzedaży FRANCUSKIEJ nie bedzie problemów przy rejestracji?

 

Pozdrawiam i prosze o odpowiedz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli fakturę wystawi polska, legalnie działąjąca firma to powinno być OK. Będzie taki sprzedawca musiał udokumentować (jeżeli moto jeszcze nie było rejestrowane w PL) ciągłość własności, czyli jak wszedł w posiadanie danego moto. Mimo wszystko zalecam zachować daleko idącą ostrożność. Poza tym wszystkie dokumenty wymienione wyżej (przede wszystkim francuski dowód rejestracyjny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Capon.

 

Dzwoniłem dzisiaj do Pani z wydziału komunikacji w UM (bardzo niemiłej Pani tak BTW) i powiedziała mi, że musi byc także VAT-25 ...

1.Co to jest? Ile to coś kosztuje?

 

Druga sprawa to taka, że Pani zapytała się czy motocykl był już rejestrowany we Francji i, że to bardzo ważne, bo jak nie to coś tam coś tam (bełkotała strasznie) ...

W związku z tym mam następne pytanie:

2.Jeżeli nie był to co będzie trzeba zrobic?

3.Jeżeli był a koleś nie ma dowodu rejestracyjnego to co będzie?

 

Sorry za pytania, ale z babą się nie dogadam :[

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Znalazłem dzidę przywiezioną z francji ale koleś mówi że nie ma wyrejestrowania francuskiego i ma tylko brief i umowę. Zarejestruje takie cudo w PL czy będę miał przeboje???? Proszę o szybką odpowiedź.

 

pozdro

 

 

Moze byc problem bo takie moto to moze byc nawet rąbniete- umowa podrobiona bo to nie problem a brif z moto zarabany, moim zdaniem musi byc wyrejestrowanie moto, jak ja rejestrowałem moto (tylko ze z Włoch) to mowili ze własnie ten dokument jest najwazniejszy. Nie wiem jak wyglada z moto z Francji ale cos tu smierdzi...

 

Dla jasnosci proponuje zadzwonic do Wydziału Komunikacji tam wszystko Ci powiedza. POZDRO :flesje:

Edytowane przez diobol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...