Skocz do zawartości

HONDA VALKYRIE


hary kapuchan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nigdy nie patrze na spalanie :)

 

ale mam pytanie z innej bajki , mam możliwości zdobycia okazyjnie sprężyn progresywnych dedykowanych do Valca (amortyzatorów tylnych ) , hm i nie mam pojęcia jak się na tym jeździ i czy warto zakładać ? . nigdy na takich sprężynach nie jeździłem .

 

ktoś coś powie na ten temat? teorię znam jak działają , ale jak sie to ma w praktyce? moto stabilniejsze ? czy jak ? bo napewno twardsze ?

Tu widzę ktoś sprzedaje w dobrej cenie..:

 

http://allegro.pl/valkyrie-vulcan-amortyzatory-tyl-progressive-susp-i4220263909.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a ja tam lubię wiedzieć jak mi moto pali nawet prowadzę sobie statystyki ... jest fajna stronka którą polecam gdyby ktoś chciał, a tutaj są moje wyniki :

http://www.motostat.pl/search?type_id=2&make_id=114&model_id=7408&fuel_type_id=0&reliability=0&gallery=0&year_from=1900&year_to=2014&gearing_type=0&power_from=&power_to=&country=0&club=0&search=Szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez musze sie pochwalić , wyjazd majowi 1-4 Tatry słowackie 1060 km przejechane po górskich winklach , pierwsze dwa dni ładna pogoda , drugie dwa dni zimno ale bez deszczu (przynajmniej tak nam sie udawało -nie zmoknąć ) i spalanie mnie mocno zaskakiwało za kazdym tankowaniem .

Jazda solo (ale w pełnym rynsztunku , kufry , bagaże itd...) prędkości do 120 km/h i spalanie wahało sie poniżej i w granicach 6 L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam , pytanie mam do znawców modelu , dziś przypadkiem podczas rozmowy , pewien pan pochwalił sie ze ma w swojej Valkyrie 200 KM czytaj dwieście koni , osiągnięte przy pomocy chip tunningu , Czy to możliwe ?

 

w ciula Cię zrobił , a ty to wziąłeś na poważnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w końcu trza było coś zrobić przy moto :) ,

 

dałem do wymiany gumę na tyle , tylne łożysko przy okazji wymiany gumy , wymiana "substancji smarującej " :) w dyfrze , no i wymiana klocków na przodzie

 

i to wydaje mi sie ze w tym roku starczy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po długiej przerwie :) .

Kolega joinery miał farta w maju, bo ja pojechałem w Bieszczady z ostatni tydzień (wiadomo jaka pogoda była :sad: ) i kilkaset kilometrów w sumie w deszczu.

Co do spalania to naprawdę niezły wynik, mię w trasie schodzi do 6 - 6,1.

 

Teraz coś o sprężynach progresywnych, od poprzedniego roku takich używam z 5 stopniowa regulacją jak te przykładowe z allegro - akurat odradzałbym kupowanie ich, jeśli były używane na walcu to na pewno mocno zużyte. Na dziurach potrafi je dobić ( mam ustawione na 2 ), na 1 trochę mię bujało ( ale za to dziury bardziej znośne były :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie wróciłem z Nordkappu.Na własnej dupie sprawdiłem prawdziwe i nie prawdziwe informacje dotyczące wyprawy na Nordkapp.Na początek stacje paliw.Jedyne problemy z paliwem mieliśmy w Polsce---- między Toruniem a Łodzią.W Norwegii maksymalna odległość między stacjami nie była większa niż 150km.Był z nami kumpel na hondzie Shadow 1100 ,który miał zbiornik 12 litrów.Spalanie minimalne 5,8l/100----do 8,5l/100 przy prędkościach od 60-160 km/h.Ta maksymalna to nie Norwegia.Dzienne przebiegi min.350km.-,max.1040km.Najgorzej jest trafić z pogodą.Pierwsze pięć dni ciepło i słońce ,ale druga część wyjazdu to już inna bajka.Pogoda zepsuła się za Trondheim.Temperatura spadała do 1 st.C w zależności od wysokości na jakiej byliśmy.Ostatnie 250km.na Nordkapp i z powrotem do Alty gdzie mieliśmy nocleg jechaliśmy w tem.1-5st.C częściowo w deszczu i z dużym bocznym wiatrem.Tzn. przeje....ne.W sumie przejechaliśmy 7500km. nie licząc promów.Koszt się zamkną w granicach 5500PLN Dodam że spaliśmy tylko w hytach.Jakieś zdjęcia wrzucę póżniej ponieważ mój telefon ze wszystkimi zdjęciami straciłem na promie do domu i muszę poczekać aż dostanę zdjęcia od chłopaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...