Skocz do zawartości

Łozysko korbowodu Derbi GPR


Majak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wymieniam teraz tłok w Derbi, chcialem równiez wymienic to lozysko korbowodu ( to igielkowe ) , lecz nigdzie go nie moge dostac. Motor ma 11 tys przebiegu, tamto jest jeszcze dobre? Jak rozpoznac czy jest zuzyte czy nie ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy wejsc na mieloch .pl http://sklep.mieloch.pl/product_info.php?c...cd0131263a9e4a7

tu masz link z adresem do lozsyka a wogole moze chcesz kupic cylinder 70cm stan dobry komplet pierscienie itd

 

DO SPRZEDANIA APRILIA RX 125 STAN DOBRY DO WYMIANY KLOCKI CHAMULCOWE PRZEDNIE JAK COS PISAC NA PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswieze temat, bo nie chce nowego tematu zakladac. Orientuje sie ktos z was ile wytrzyma korbowód i łozyska na wale ? Ile tys. km ? Prosze o opinie posiadaczy jakis mlodszych roczników, ktorzy naprawde wiedzą ile nakrecili :icon_mrgreen: Lubie sobie wszystko zaplanowac, moj ma 12 tys, do zimy bedzie gdzies z 15- 18, a wole robic remont w zimie niz w srodku lata :icon_mrgreen: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci Kolego, że jak sypnie się te łożysko to niezłego gnoju Ci porobi... Lepiej skołuj nowe!

 

Kolega ma racje ja robilem w mojej dt-ce 125 remont kapitalny i przeoczylem i nie wymienilem tego lozyska i pech zrobilem prawie 1000 km juz sie mniej wiecej dotarla i akurat szczelilo lozysko igielkowe musialem 1.caly silnik rozbierac

2.cylinder musialem szlifowac na ostatni szlif a mialem w niej dopiero drugi

3.nowy tlok

koszt jaki mnie wyszedl tego remontu to ok 350zl bo nie kupie tloka jakiegos syfu tylko kupilem w miare firmy "prox" no i szlif cylindra i lozysko igielkowe!!!

i przez taka pie**ole ktora przeoczylem poszlo sie piep...yc 350zl a lozysko kosztuje 30zl tak samo firmy "prox"

Takze wymien bo to nie pieniadze a pozniej jak ci przyjdzie znow robic remont to pociagnie po kieszeni wiem z wlasnego doswiadczenia!!!

 

pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy srak te lozyska dluzej niz 8 tys kilo niedzialają jak sie nalezy tylko sa i dzwonią ;]

to chyba w simsonie u mnie w RG 25 tys bez remotu i nic nie dzwoni tylko szum

w suterze na silniku minarelli 26 tyś bez remontu i iigełka

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy pier**licie łozyska spokojnie wytrzymaja i 50tys km jezeli bedziesz jezdził na dobrej jakosci olejach tłok w 2t wymienia sie przy pojazdach chłodzonych ciecza po srdnio 20-25tys km wiec nie gadajcie ze trzeba zmieniac je*ane łozyska czy myslicie ze w 50 nie kreca licznikow wszyscy ci ktorzy maja motorki z 2 reki na pewno mieli krecone liczniki a wiec nie ma tam 15tys tylko 25tys

jak miałem Gilere Runner to kupowałem 4 letni skutem miał natrzaskane 25tys km to był stan faktyczny i tłoczek trzeba było wymienic bo fura juz nie chciała cisnac 90km/h ale stan korby był idealny a mozna to sprawdzic uciskajac pionowo na korbowod jezeli sa luzy w pionie to znaczy ze wał powolutku siada ale najlepiej zmieniac łozyska tylko wtedy gdy zaczyna cos stukac w silniczku a nie dzwonic jak ktos napisał dzwonic moga pierscienie w cylindrze ale w komarku

a tak wogole ja bym zmieniał łozyska wału jakby mi one ustało czyli sie zatarło zadneego bałaganu to w silniku nie zrobi po prostu ustanie silnik

 

koncze bo sie wywodze za duzo :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak te łożysko ustanie na wysokich obrotach, to rozerwie najprawdopodobniej korbowód u dołu i syfu narobi w silniku!

 

masz strasznie bujna wyobraznie nic takiego sie nie stanie nie ma takiej opcji jak wał sie zaciera to fura traci na mocy az w koncu gasnie i to jest tyle nie staje gwałtownie nigdy jeleli cos takiego by sie stało to by nie rozerwało korbowodu od dołu (twoja wyobraznia)tylko skrzynie by biegow by zblokowało albo powyłamywało (trudne słowo) zeby

te spekulacje sa czysto teoretyczne i nie moga sie wydazyc (rozerwie korbowod u dołu :icon_twisted: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...