Skocz do zawartości

OC


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w PZU za 599ccm zapłaciłem 140 zł. Za rok będę miał 26 lat i będę płacił 90 zł.

Z tego co się orientuję to w PZU jest najtaniej.

 

 

A ile masz prawo jazdy , ile jeżdzisz ?? normalna stawka jak jest dla świerzaka ??

Edytowane przez parasol8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzwoniłem skype do nich i pytałem o OC i kolęś wyskoczył z 3000 złza rok

 

czyli jednak PZU najlepsze !!

 

 

ps : czy morzecie wyjaśnic proceduer kupna urzywanego moto i rejestracji i ubespieczenia (OC)

Edytowane przez parasol8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe... niektóre firmy ubezpieczeniowe traktują motocykl jako pojazd podwyższonego ryzyka. dlatego właśnie niechętnie ubezpieczają. swego czasu w warcie chyba agentka krzyknęła mi mniej więcej tak samo. te stawki wynikają z obowiązku ubezpieczania OC. firma ubezpieczeniowa nie może odmówić ubezpieczenia pojazdu w zakrese OC, ale prawo polskie nie reguluje wysokości stawek. dlatego stosują stawki zaporowe.

co do procedury, to już pewnie po raz setny: kupujesz, z zgłaszasz fakt zakupu i potwierdzasz umowę u US (chybaże masz Fa VAT), idziesz do wydziału komunikacji, zdajesz tablicę i stare kwity, jeśli masz przegląd, dostajesz nowe blachy i próbny dowód, jeśli nie masz przeglądu, dostajesz próbne blachy i próbny dowód, jedziesz na przegląd, z przeglądem wracasz do WK, dostajesz blachy i kwit, z kwitem zasuwasz do PZU i ubezpieczasz. jeśli dostaniesz próbne blachy na przegląd, możesz moto ubezpieczyć na ten kwit. potem jedziesz znów do PZU i przepisujesz na stałe blachy. jeśli moto ma ubezpieczenie, a właścicel ci go nie zabrał, możesz przepisać je na siebie i tym samym mieć mniejsze koszty. no, to tyle. paniał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do procedury, to już pewnie po raz setny: kupujesz, z zgłaszasz fakt zakupu i potwierdzasz umowę u US (chybaże masz Fa VAT), idziesz do wydziału komunikacji, zdajesz tablicę i stare kwity, jeśli masz przegląd, dostajesz nowe blachy i próbny dowód, jeśli nie masz przeglądu, dostajesz próbne blachy i próbny dowód, jedziesz na przegląd, z przeglądem wracasz do WK, dostajesz blachy i kwit, z kwitem zasuwasz do PZU i ubezpieczasz. jeśli dostaniesz próbne blachy na przegląd, możesz moto ubezpieczyć na ten kwit. potem jedziesz znów do PZU i przepisujesz na stałe blachy. jeśli moto ma ubezpieczenie, a właścicel ci go nie zabrał, możesz przepisać je na siebie i tym samym mieć mniejsze koszty. no, to tyle. paniał?

Ziara... łocochodzi?

Dostanę jakiś próbny dowód, mimo że badanie techniczne jest aktualne na terenie Polski? Drugi raz jadę? Co to za mętlik??? Myślałem, że można wszystko w jeden dzień załatwić i potem wsiąć od razu na moto...

 

Fajny patent z tym przepisaniem ubezp - ale chyba nieaktualny?

 

Na infolinii PZU mi własnie powiedzieli, że można pakietowo zawrzeć jednego dnia OC a za kilka dni AC. Super sprawa.

 

dzienki za wyczerpujoncom odpowieć

 

Ps : kuuje moto jade na spotkanie z kolesiem i prubnom jazdę na co zwrucjić uwagę ??

Na to, żeby nie czytał twoich postów. Bo jak zobaczy jaki z ciebie nieuk to wciśnie ci jakąś minę i jeszcze będziesz zadowolony że dopłaciłeś do dobrego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile masz prawo jazdy , ile jeżdzisz ?? normalna stawka jak jest dla świerzaka ??

 

Prawko mam od 8 lat. Ale tutaj chodzi o to że do lat 25, traktują cię jako młodocianego motocyklistę co statystycznie oznacza więcej wypadków. Od 26 lat już jest normalna stawka. Czas jaki masz prawo jazdy nie jest tu ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny patent z tym przepisaniem ubezp - ale chyba nieaktualny?

aktualny

Dostanę jakiś próbny dowód, mimo że badanie techniczne jest aktualne na terenie Polski? Drugi raz jadę? Co to za mętlik??? Myślałem, że można wszystko w jeden dzień załatwić i potem wsiąć od razu na moto...

nie chodzi o badanie techniczne, bo jeśli nie miałbyś ważnego przeglądu to dostałbyś też próbne tablice. natomiast miekki kwit dostajesz w celu weryfikacji danych ze starego dowodu. innymi słowy, jeśli pojazd nie był zarejestrowany w tym samym WK, to muszą sprawdzić czy wszystko się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...