Skocz do zawartości

Motocykl dla poczatkującego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam w najbliższym czasie mam zamiar zdawać prawo jazdy kategorii A1 (mam 16 lat). Jaki motorek proponujecie dla początkującego??? Mogę wydać maksymalnie 8000

 

CZesc.Ale o jakim typie motocykla myślisz?/bo za 8000tys to juz idzie kupic fajny motocykl i nie za stary.Np scigacza HONDE NSR 125 OK 5500zł rok bodajże 98.Yamaha TDR 4500-8000zł i wiele innych.

A jeżdziłeś juz na jakims moto>?czy ma to byc zupełnie twoj pierwszy?/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ma to być pierwszy :icon_rolleyes: Najbardziej z wyglądu pasują mi enduro i ewentualnie scigacze

Aha na na takim Aprilla Rs 125 to chyba z kat. A1 nie moge jeździć bo on ma za duża moc ???

nie powiem na 100% ale mój kumpel jeździł na Aprilli Rs 125 z kat. A1 chce ją właśnie sprzedać jak chcesz to dam Ci do niego namiary to sobie pogadasz np. przez GG. Dodam jeszcze że jego Aprilla jest bardzo zadbana i była servisowana.

 

PODRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ma to być pierwszy :icon_razz: Najbardziej z wyglądu pasują mi enduro i ewentualnie scigacze

Aha na na takim Aprilla Rs 125 to chyba z kat. A1 nie moge jeździć bo on ma za duża moc ???

 

Witam, sam chce kupic NSR 125 ale na razie brak kasy... co do kat A1 to jest ona na moto max 125 ccm i moc do 15 KM, oczywiście odblokowane sportowe 125 mają tej mocy około 30 KM, ale w praktyce prawie każdy rejestruje je na A1, tak więc nie ma problemu:)

Na enduro sie nie znam, ze ścigaczy masz do wyboru np. NSR, Cagive Mito 125, Aprilie RS 125, najszybsza jest Cagiva(katalogowo 160 km/h, jak dobrze przyciśniesz to pewnie troszke więcej:)), swego czasu Cagiva miała nawet 7 biegów! ale ja polecam NSR, ponieważ jest najpopularniejsza u nas(łatwiejszy serwis, dostęp do części), najłatwiej ją dostac w normalnym stanie, a to ze jest minimalnie wolniejsza chyba nie ma az takiego znaczenia. Ale oczywiście wszystkie one są warte zainteresowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz używany: propozycje były. Nie ma wielkich szans na to, żeby policjant stwierdził, że motocykl jest odblokowany. Oprócz CBR i Aprliki RS, spojrzałbym na używaną Hondę 125 Varadero a także Cagivę Mito i supersporta Derbi GPR 125.

Oczywiście jest też pełna gama 125tek enduro/cross. Bardzo przyzwoite osiągi, wygoda - wypas.

 

Nikt jednak nie napisał o nowych motocyklach. Fabrycznie nowa, śliczna czarna Yamaha YBR 125 jest do wzięcia za 7900. Za dopłatą jest wersja Diversion. Jest też Honda CB 125, ale jakoś nie bardzo i w dodatku drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Mam kilka pytań na temat kategorii A1.

 

Może najpierw pytanie, które najbardziej mnie nurtuje - czy kategoria ta nadal istnieje? Jedni mówią, że została już usunięta, drudzy, że jest ona nadal. A więc którzy mają rację? Jak już piszę o uprawnieniach to, czy wiadomo, czy zostało już wprowadzona ustawa na kategorię A dot. wieku kierowcy (24 lata)? Jeżeli nie, to czy jest ona pewna, gdyż chciałbym teraz, jako 16sto latek zrobić sobie prawo jazdy kategorii A1, lecz nie widzę sensu w tym, gdybym mógł zrobić pełne prawko za 2 lata : )

 

Teraz trochę o motocyklach - a więc posiadając prawko kat A1 można jeździć motocyklami do 125ccm i do 15km - jednak jak to jest w praktyce? Jest dużo mniejszy wybór motocyklów do 15 koni mechanicznych.

 

I ogólnie, czy opłaca się robić takie prawko. Poprosiłbym też o nazwy dobrych motocykli sportowych/turystycznych/chopperów 125ek w miarę dobrych cenach dla mnie taką ceną jest 3000-5000zł za motocykl używany

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Apode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...