Skocz do zawartości

Światła na czujniki


trajka66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Poznaniu pętle nie reagujące na motocykl to normalka. Czasem pomaga ustawienie się dokładnie wzdłuż przewodu środkowej pętli. W większości przypadków pozostaje jednak łamanie przepisów, czyli jazda na "czerwonym" lub czekanie na coś bardziej metalowego.

Dużo lepiej spisują się skrzyżówania sterowane kamerami, tu nigdy nie miałem problemów.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wrocilismy ze zlotu około 2 w nocy po wyładowaniu bagazy i pasazerów postanowilismy z kumplem jeszcze posmigać. Pojechalismy sobie na obwodnice, oczywiscie musielismy pojechac na czerwonym bo ruch zerowy i zadnego samchodu nie było. Chciałem juz zadzwonic na policje o to ze swiatła zepsute ale chwile wczesniej mijalismy patrol drogówki, bo stał na poboczu i zatrzymywali kierwoców to podjechalismy do nich. Policjant okazał sie na luzie i wiedział o tym problemie. Sam mowił ze z tydzien temu był wypadek na obwodnicy wlasnie dlatego ze motocyklista musiał jechac na czerwonym. Powiedział ze moze cos zdziałamy jak pojdziemy do rejonu dróg miejskich albo napiszemy jakies pismo. Zrobie to i zobaczymy - moze cos zdziałamy.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zasadzie wagi???? :biggrin: Ha ha kto Ci takie bzdety poopowiadal? Te wyciete "prostokaty" a raczej linie to nic tylko siatka indukcyjna (a tak na prawde zwykly drut) wpuszczony w asfalt i zatopiony. Podjezdza cos metalowego i go wykrywa, ot cala filozofia. Ale fakt faktem, ze w motorkach mamy mniej zelastwa niz w puszkach i moze nie wystarczyc aby czujniki chwycily, ze cos podjechalo. :crossy:

Powiedział mi to mój instruktor kat. "B" (żebym wjechał całym samochodem na ten prostokąt bo inaczej się "waga" nie włączy jak tylko dwoma kołami sie stoi bo jest na 500kg ustawiana - mówił jakby się na tym znał i pomyślałem że to prawda. też kiedyś myślałem że to pętle indukcyjne - ale instruktor jakoś bardziej przekonywująco powiedział o tej wadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnego dnia z kumplami wracalismy z przejazdzki i dojechalismy do skrzyzowania bialy dzien noi czekamy czekamy i nic dalej czerwone wkurzylismy sie jeden kumpel podszedl do swiatel i wcisnal guzik ten dla pieszych nic nie dziala i tak czekalismy ze az dwie fajki potrafilem wypalic i z naprzeciwka podjechalo auto i wtedy wskoczylo zielone z tymi swiatlami to masakra cos trzeba z tym zrobic zglosic to gdzies im wiecej takich skarg tym wieksza szansa ze cos z tym zrobia!!! od tego czasu juz omijam te swiatla z daleka w szegolnosci w nocy bo jak dlugo mozna czekac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...