Skocz do zawartości

Zawór membranowy- Agmot (Kod 35/10)


Qvertz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką sama membrane w gilerze 503 (AM4), różni się tylko mocowaniami (układ otworów w które wchodze śruby od kroćca ssacego). Mam pytanie: czy odgjęcie blaszek przy membranach zwiększy moc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, chyba nie wiem. Może ktoś mi wytłumaczy?

 

Membrana przepuszcza mieszankę gdy ciśnienie w skrzyni korbowej jest niższe niż atmosferyczne, gdy przekroczy zamyka się. Ale to tylko uproszczenie, gdyż pod uwagę należy jeszcze wziąć "doładowanie" spowodowane ruchem drgającym/ wahadłowym mieszanki w układzie dolotowym oraz bezwładność membrany. Sterowanie tłokiem zamiast membraną jest mniej efektywne- słabsze napełnianie. Przemyśl zmiany ciśnienia w skrzyni korbowej w czasie ruchu tłoka, a zrozumiesz. :lalag:

 

Co do rozgięcia może pomóc jeśli "przelot" jest za mały, ale należy pamiętać również, że "listki" membrany mają także bezwładność, a im większy zakres ruchu (rozgięte blaszki), tym większe opóźnienia w "reakcjach" membrany. Musisz sprawdzić obie opcje i zdecydować, co Ci bardziej odpowiada.

 

Wymieniliście kilka modeli. Teraz kolejne pytanie: Jakie fabrycznie były montowane największe gaźniki w tych sprzętach? (Chodzi o średnicę gardzieli.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam inaczej. Jakie są największe (średnica gardzieli) seryjnie montowane gaźniki w 50 ccm i 80 ccm z zaworami membranowymi na wlocie? Proszę o dokładne informacje: fura- średnica gaźnika. Żadnych ogólników! Szukałem, ale znalazłem tylko o minarelli (tak to się pisze?) am6- 16 mm.

Edytowane przez Qvertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam inaczej. Jakie są największe (średnica gardzieli) seryjnie montowane gaźniki w 50 ccm i 80 ccm z zaworami membranowymi na wlocie? Proszę o dokładne informacje: fura- średnica gaźnika. Żadnych ogólników! Szukałem, ale znalazłem tylko o minarelli (tak to się pisze?) am6- 16 mm.

 

TM85 CROSS ma gaznik 30mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zyciu nie slyszalem takiego pierdolenia o tym cisnieniu w skrzyni korbowej.W Moto ktore posiadają po wiecej niz 5 okien przelotowych nie ma miesca po prostu zeby tlok w czasie wydechu zamknol wszystkie.wiec robi to za niego membrana.a tlok schodząc w dol ją zamyka.brnac ku gorze otwiera :icon_mrgreen: Do minaerlki kazdej bedzie pasowac ta membrana bo tam jest dolot w skrzynie korbową w dt czy mtx jest w cylinder gdzie jest slupek tulei (ten co dzieli okno wydechowe na 2) i moze oniemozliwicmontaz gdy są one za dlugie :icon_mrgreen: pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...