Skocz do zawartości

Roz**bali mi motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj byłem na imprezce bo odprawiał 18 urodziny. Nie mialem dojazdu, wiec pojechalem tam na moto. Nie wiedzialem gdzie mam zostawic moto, bo pod tym budynkiem (Dom Rolnika w Harbutowicach) go nie zostawie. Kolega mi polecil abym dal go obok do garazu, nie byl on jednak zamykany na klucz/kłodkę, tylko na gwozdz(sic!) no dobra niech juz bedzie - moze dobre i to. Poszedlem sie bawic, nawet wyrwałem fajną laskę ;) . Wyszlismy się przewietrzyc i siedzielismy sobie... Dodam, ze towarzystwo juz było niezle naprute... No i slysze gadke kolesia "pamietasz tego co przyjechal na motorze? juz tego motora nie ma, koles ma przej**ane, tak sobie przyjechac i pozbyc sie moto". Tego typu chwalenie się. Podeszlem do tego garazu a tam moto przewrocone i rozjebany przod (owiewka, migacze, lusterka, reflektor itp). Dodam, ze wczesniej rozjebali oni kilka ławek, krzeseł. Podniosłem moto i az mi cisnienie skoczyło. Od razu poszedlem do tego kumpla i mowie ze mam pilna sprawe, poszlismy do garazu i on sam nie umial uwierzyc. Pozniej poszlismy zapytac sie tego kolesia co chwalil sie temu drugiemu, ze ja mam rozjebany moto. On oczywiscie udawal, ze nie wie o co chodzi, jednak powiedzialem mu, ze slyszalem jego rozmowe i nawet mu ją zacytowalem. On wieśniacko odparł "fuck you" :P Aha, dodam jeszcze, ze podbiegl do mnie ktos i mowi mi, ze on nie ma z tym nic wspolnego bo oni mu tylko kazali się zapytac czy dam im kluczyki aby mogli sobie pojezdzic(ale jeszcze mnie nie poj**ało). Wiec odpowiedz znacie. Prawdopodobnie to było motywem ktorym się kierowali.

 

Ale o co chcialem zapytac, warto zglaszac to na Policje, czy oni tylko mnie wyśmieją?? powiem im, ze znam kolesia ktory albo bral w tym udział, albo conajmniej zna osoby ktore to zrobily. Oplaca się isc na tą Policje? Czy oni w ogole w takiej sytuacji mogą mu cos zrobic ?

 

Bo na te plastiki i inne pierdoły bede musial wydac całą wolną kase jaką teraz dysponuje.

 

Co mam robic bo ja zupelnie jestem juz głupi z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj byłem na imprezce bo odprawiał 18 urodziny. Nie mialem dojazdu, wiec pojechalem tam na moto. Nie wiedzialem gdzie mam zostawic moto, bo pod tym budynkiem (Dom Rolnika w Harbutowicach) go nie zostawie. Kolega mi polecil abym dal go obok do garazu, nie byl on jednak zamykany na klucz/kłodkę, tylko na gwozdz(sic!) no dobra niech juz bedzie - moze dobre i to. Poszedlem sie bawic, nawet wyrwałem fajną laskę ;) . Wyszlismy się przewietrzyc i siedzielismy sobie... Dodam, ze towarzystwo juz było niezle naprute... No i slysze gadke kolesia "pamietasz tego co przyjechal na motorze? juz tego motora nie ma, koles ma przej**ane, tak sobie przyjechac i pozbyc sie moto". Tego typu chwalenie się. Podeszlem do tego garazu a tam moto przewrocone i rozjebany przod (owiewka, migacze, lusterka, reflektor itp). Dodam, ze wczesniej rozjebali oni kilka ławek, krzeseł. Podniosłem moto i az mi cisnienie skoczyło. Od razu poszedlem do tego kumpla i mowie ze mam pilna sprawe, poszlismy do garazu i on sam nie umial uwierzyc. Pozniej poszlismy zapytac sie tego kolesia co chwalil sie temu drugiemu, ze ja mam rozjebany moto. On oczywiscie udawal, ze nie wie o co chodzi, jednak powiedzialem mu, ze slyszalem jego rozmowe i nawet mu ją zacytowalem. On wieśniacko odparł "fuck you" :P Aha, dodam jeszcze, ze podbiegl do mnie ktos i mowi mi, ze on nie ma z tym nic wspolnego bo oni mu tylko kazali się zapytac czy dam im kluczyki aby mogli sobie pojezdzic(ale jeszcze mnie nie poj**ało). Wiec odpowiedz znacie. Prawdopodobnie to było motywem ktorym się kierowali.

 

Ale o co chcialem zapytac, warto zglaszac to na Policje, czy oni tylko mnie wyśmieją?? powiem im, ze znam kolesia ktory albo bral w tym udział, albo conajmniej zna osoby ktore to zrobily. Oplaca się isc na tą Policje? Czy oni w ogole w takiej sytuacji mogą mu cos zrobic ?

 

Bo na te plastiki i inne pierdoły bede musial wydac całą wolną kase jaką teraz dysponuje.

 

Co mam robic bo ja zupelnie jestem juz głupi z tego.

 

Pojdz na policje koniecznie! - bedziesz tracil swoja kase za jakiegos debila/debili? Jak sie tym zajma to fajnie, jak sie nie zajma to mozesz go podejsc i powiedziec temu gosciowi, ze poszedles na policje i ma do wyboru albo oddaje hajs albo bedzie go policja ciagac. Jednakze lepiej by sie tym zajeli :P

 

Zycze udanego zakonczenia sprawy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno zgłosić, podając dane osób, które również słyszały wcześniejsze przechwałki kolesia (może dziewczyna słyszała?), oraz tych, którzy z tobą później z nim/nimi rozmawiali (kumpel?). od razu oszacuj straty, możliwie realnie ale... wysoko. na przykład podaj do salonu zniszczone elementy i niech przyślą faksem ceny + koszty naprawy (robocizny)

to na pewno, co dalej - zależy co zrobią gliniarze

jeśli nic, a i taka jest możliwość, to dowiedz się kim dokładnie jest koleś, gdzie mieszka, weź rodziców i jazda do niego pogadać z jego starymi, kogo sobie w domu wychowali i po rekompensatę za zniszczenia

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zglaszac warto, im szybciej tym lepiej, mi raz gosc uszkodzil auto(efekt niemalej sprzeczki na drodze, niedalem za wygrana :P ) zglosilem co i jak......i po 6ciu miesiacach zadzwonil do mnie pan z policji i powiedzial ze zlapali sprawce(sam go wytropilem i przekazalem info, ale niech bedzie ze to oni ;) )

 

odbyla sie pogadanka na komisariacie i gosc oddal kase za uszkodzenia, mimo faktu iz auto uleglo wypadkowi kilka dni wczesniej.....

 

ja stracilem nadzieje ze sprawa sie jakos ruszy, niemialem swiadkow itp.....a tu prosze..... :P

 

zglaszaj zglaszaj i cierpliwie czekaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, tak to jest, jak sie cos ma, a inny tego nie ma...

 

Bylem teraz zrobic dokladniejsze ogledziny i poskladac/posklejac co sie da, tak aby tylko moc jezdzic.

Na bank nowe:

-migacze

-owiewka z przodu

-reflektor

-podstawka pod liczniki oraz predkosciomierz-pękł uklad scalony ale licznik dziala(tutaj moze byc troche drogo..)

-lusterka

-rol gaz oraz obie manetki

-klamka sprzęgla i hamulca ...

 

Nie licze juz mniejszych bądz wiekszych rys w roznych czesciach motocykla - na plastikach, na wachaczu, na lewej kopule silnika itp.

 

Na razie bede jezdzil tak bo jak zamowie czesci to pewnie poczekam z miesiąc (jak to Yamaha ...)

-owiewke dam jakąś inną

-w reflektorze dzialaja tylko swiatla postojowe i długie(brak krotkich poniewaz pękła jedna z trzech blaszek tam gdzie sie podpina kostke)

-migacze skleje

-podstawkę tez skleje

-lusterko zamntuje tylko jedno z lewej strony (i to pekniete)

-bede jezdzil na polamanym rol gazie - jakos da rade

-klamki sa krzywe, ale jakos dam rade.

 

 

Mam pytanie, moge to zglosic u siebie na komisariacie, bo oni tak daleko nie sięgają(20km od harbutowic mieszkam) czy do Skoczowa(bo to ich rejon) ?? Za odp z gory thx

Edytowane przez andrzejtomecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to masz szczescie do tej DT. Kiedys dales sie przejechac kumplowi i sie rozsypal , teraz jakies debile rozsypali Ci sprzeta. Zglaszaj jak najszybciej na policje , mysle ze sprawa jest do wygrania i debilom nie ujdzie to na sucho.

 

3maj sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, moge to zglosic u siebie na komisariacie, bo oni tak daleko nie sięgają(20km od harbutowic mieszkam) czy do Skoczowa(bo to ich rejon) ?? Za odp z gory thx

 

Mozesz zglosic nawet na drugim koncu Polski -ale oni i tak przekaza to do wlasciwego komisariatu (wg. miejsca popelnienia przestepstwa). Jesli zalezy Ci na czasie to radzilbym podjechac samemu i zlozyc zawiadomienie we wlasciwym komisariacie.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zglosic nawet na drugim koncu Polski -ale oni i tak przekaza to do wlasciwego komisariatu (wg. miejsca popelnienia przestepstwa). Jesli zalezy Ci na czasie to radzilbym podjechac samemu i zlozyc zawiadomienie we wlasciwym komisariacie.

 

Nie moze zglaszac byle gdzie. Jak mi okradli auto to kazali mi sie udac do najblizszego komisariatu i tam zajeli sie sprawa. Mysle ze szanse na odzyskanie kasy sa duze jak koles ktory opowiadal ta historie trafi na przesluchanie to moze sie posrac i wygadac kto to zrobil zeby miec spokoj. Mysle ze jak popytasz paru osob kto to mogl zrobic to moze tez dadza jakies wskazowki. POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem do tego kolesia dzisiaj bo zdobylem numer. Mowil, ze sie popyta i dowie kto to(myslę, ze dobrze wie ale sciemnia). Dalem czas do poniedzialku, przed poludniem dzwonie do salonu aby zapytac sie o cene poszczegolnych czesci i potem dzwonie do niego i sie pytam czy sypią kasą czy mam wbic z pałami. Ale wtedy nie bede sie juz pier**lil. Wg was pewnie nie robie dobrze co ?

Edytowane przez andrzejtomecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie... Jako, ze on sie nie pie*rzyl z maszyna to ja bym sie tez nie pie*rzyl z nim i za mordke i do ziemi :] On z Toba postapil chamsko to mu mozesz sie odwdzieczyc tym samym...

 

Podlicz go za calosc - niczego mu nie daruj. Glupote powinno sie tepic :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie... Jako, ze on sie nie pie*rzyl z maszyna to ja bym sie tez nie pie*rzyl z nim i za mordke i do ziemi :] On z Toba postapil chamsko to mu mozesz sie odwdzieczyc tym samym...

 

Podlicz go za calosc - niczego mu nie daruj. Glupote powinno sie tepic :]

 

chodzi o to, ze nie ma pewnosci czy to on ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...