Skocz do zawartości

Junak-olej do sprzęgła


stasiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy widze ze kompletny miszmasz w glowach maja :)

Stasiu wybral wlasciwy olej - Hipol ATF, nie Hipol przekladniowy tak zreszta jak mu poradzilem ( a oprocz mnie paru ludzi z Junaka Pomorskiego jak sadze ). Ten olej sprawdzi sie lepiej niz jakikolwiek inny, a oprocz tego w razie wyciekow wiadomo od razu skad leci :buttrock:

Kolego Wojtas, to ze jezdzisz w Uralu na hipolu jest akurat bezprzedmiotowe, bo masz suche sprzeglo, a mowimy tutaj o oleju sprzeglowym.

Sovietek, olej przekladniowy stosuje sie przede wszystkim do skrzyn biegow, ale w wielu konstrukcjach np nowoczesne dwusuwy olej silnikowy stosuje sie do skrzyn, tak jak w.wym Motul. Z weteranow ( przez duze W ) olej silnikowy w skrzyni biegow uzywala BMW R75 ( Sahara ).

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemasz, równie dobrze możesz wlac naprzykład olej przekładniowy Motul 10W40 poniewaz jest on przystosowany do skrzyn biegów w motocyklach a że w wiekszosci motocykli jest mokre sprzegło które pracuje razem ze skrzynia w jednym oleju to możesz zastosowac ten oto olej. Na allegro taki olej kosztuje chyba 24zl.

Pozdrawiam

kobuz1...motul 10W-40 to olej silnikowy...:)

 

 

panowie.. 3 razy się zastanówcie zanim głupotę napiszecie, bo ktoś może sobie silnik przez to pokiereszować..

 

motul 10W40 jest olejem silnikowym (do miski olejowej) a nie przekładniowym!

sovietek motul 10W-40 to olej silnikowy, owszem masz racje...ale nie wiesz że to typowy olej do silników motocyklowych! A w takich silnikach jeden olej smaruje silnik, skrzynie i sprzęgło (...i alternator nawet), więc w skład tego oleju wchodzą specjalne dodatki i uszlachetniacze do mokrego sprzęgła...ble...ble..ble..a to znaczy że może być użyty jako olej przekładniowy....10W

Edytowane przez GamońAMAtoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam do sprzęgła lałem miksol i dzięki temu sprzęgło mi się nigdy nie kleiło. nakrętkę jakoś zawsze dałem radę wkręcić zwykłą nasadką - bez dźwigni. Silnika nie wyjmowałem do tego nigdy!!! Pozostaje tylko kwestia ile obrotów dokręcić tak by sprzęgło zarazem lekko chodziło i jednocześnie nie ślizgało się po rozgrzaniu i pracy w oleju. Trzeba zdobyć pewne doświadczenie w tej materii. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprzęgło na Hipolu sprawuje się całkiem dobrze.Po regulacji nie ślizga się na zimnym silniku, nie ciągnie też na rozgrzanym.W okolicach łańcucha olej ma właściwy kolor ( nie czerwony ) więc tu też wszystko gra.

A że Hipol tani, to tylko chwała mu za to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...