Skocz do zawartości

Lakier do motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuję dobrać lakieru do mojego motocykla. Byłem w kilku lakierniach ale samochodowych tam powiedzieli że nie mają i że nie dobiorą. Gdzie mam sie udać do serwisu do jakiegoś magika - lakiernika?

znacie jakies lakiernie w Warszawie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze chcesz miec oryginalny lakier, taki jak dala fabryka... Jezeli tak to poszukaj na ramie odpowiedniej naklejki, tam bedziesz mial podany numer lakieru (numer, albo nazwe, nie pamietam juz dokladnie), idziesz z tym do jakiegos sklepu z farbami i od reki powinni Ci dac dokladnie taki sam odcien... :P ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... jak z qmplem dobieralismy lakier do Audi to pojechalismy do pierwszego lepszego sklepu z farbami, gosc dal nam probki i poszlismy dobierac odpowiedni odcien, dziwne ze Tobie nie dali czegos takiego, napewno bys w ten sposob sam Sobie dobral... Dziwne... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega kiedys malowal Aprilie Rs125, pojechal do lakiernika, a ten dal mu chyba katalog, albo wlasnie probki lakierow motocyklowych, bylo Kawasaki Green i inne tego typu, musisz dobrze poszukac a powinienes znalezc kogos kto ma cos takiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni lakier motocyklowy od samochodowego?? twardoscia?? Bo ja miałem samochodoweym malowane moto i własciwie wytrzymał jeden sezon i już w wielu miejscach odprysnął... :/ Może jakies lakiery godne polecenia?? Do malowania z pistoletu oczywiście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję dobrać lakieru do mojego motocykla. Byłem w kilku lakierniach ale samochodowych tam powiedzieli że nie mają i że nie dobiorą. Gdzie mam sie udać do serwisu do jakiegoś magika - lakiernika?

znacie jakies lakiernie w Warszawie

 

Szkoda czasu na szukanie warsztatu ktory dorobi ci lakier do motocykla .

Tylko i wylącznie autoryzowany serwis.

Lakier motocyklowy rozni sie znacząco od samochodowych ,bardzo znacząco .

W moim wypadku lakiernik dobrał mi lakier (trójwarstwowy) pod kod lakieru i tak kur*a wyszedł idny kolor .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szkoda czasu na szukanie warsztatu ktory dorobi ci lakier do motocykla .

Tylko i wylącznie autoryzowany serwis.

Lakier motocyklowy rozni sie znacząco od samochodowych ,bardzo znacząco .

W moim wypadku lakiernik dobrał mi lakier (trójwarstwowy) pod kod lakieru i tak kur*a wyszedł idny kolor .

 

 

Ja lakieruje od kilku lat motocykle na oryginalne kolory i po tym czasie nie mam juz najmniejszych problemow, co do koloru ktory wyszedl inny zmien lakiernika, polozenie 3j warstwowki jest duza sztuka, i wymaga dosc duzego doswiadczenia w tym zawodzie, samochody sa inaczej lakierowane, dlatego ten fach troche sie IMO rozni motocykle/samochody, inne techniki nakladania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Żadna. Ten i ten lakier można stosować zamiennie. Hererzje ludzie piszą w tym temacie i tyle.

Pewnie, że pierdoły.

 

To kupię samochodowy, baza 400ml z rozcieńczaczem za 75zł, to chyba niedrogo?

Baza to kolor ale to nie wszystko bo potrzebujesz bezbarwny i podkład również się przyda albo na szpachlę natryskową 5-1 wyszlifowaną na pupcie niemowlaczka możesz malować bazą.

Chcesz malować zbiornik?

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie malowany zbiornik, czacha, ogon i przedni błotnik, będzie zmiana koloru na czerwony ze srebrnego. Jeszcze się zastanawiam nad lakierem, bo można dołożyć 50zł i się kupi bardzo ładny lakier jak oryginał, ale podobno trzeba jakiś podkład pod bazę pod kolor, bo sama baza jest mało kryjąca, no i do tego bezbarwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...