Skocz do zawartości

ZAKUP NA E-BAY


Rekomendowane odpowiedzi

mozesz zalozyc konto na polskim ebayu i czekasz 1 miesiac az ci zniknie sloneczko zes nowy uzytkownik. Wtedy na niemieckim ebayu mozesz juz sie logowac i licytowac. Dobrze by bylo miec konto bankowe w niemczech bo latwiej z przelewami ale jak nie masz to miedzynarodowe tez mozesz robic. Przewaznie za paczke do polski niemcy żądaja 17eur (nie daj sie oszukac do 20 eur gora ;) ). Nie wiem co chcesz jeszcze wiedziec, jak cos to pytaj

 

 

Aha, pamietaj ze jakbys chcial miec konto na niemieckim ebayu to zeby zalicytowac w jakiejs aukcji to musisz miec juz adres niemiecki i w danych podac numery konta bankowego niemieckiego innej mozliwosci nie ma. Jak nie masz adresu to pozostaje ci poczekac miesiac po zalozeniu konta na ebayu polskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz zalozyc konto na polskim ebayu i czekasz 1 miesiac az ci zniknie sloneczko zes nowy uzytkownik. Wtedy na niemieckim ebayu mozesz juz sie logowac i licytowac. Dobrze by bylo miec konto bankowe w niemczech bo latwiej z przelewami ale jak nie masz to miedzynarodowe tez mozesz robic. Przewaznie za paczke do polski niemcy żądaja 17eur (nie daj sie oszukac do 20 eur gora :P ). Nie wiem co chcesz jeszcze wiedziec, jak cos to pytaj

Aha, pamietaj ze jakbys chcial miec konto na niemieckim ebayu to zeby zalicytowac w jakiejs aukcji to musisz miec juz adres niemiecki i w danych podac numery konta bankowego niemieckiego innej mozliwosci nie ma. Jak nie masz adresu to pozostaje ci poczekac miesiac po zalozeniu konta na ebayu pol

 

mozesz zalozyc konto na polskim ebayu i czekasz 1 miesiac az ci zniknie sloneczko zes nowy uzytkownik. Wtedy na niemieckim ebayu mozesz juz sie logowac i licytowac. Dobrze by bylo miec konto bankowe w niemczech bo latwiej z przelewami ale jak nie masz to miedzynarodowe tez mozesz robic. Przewaznie za paczke do polski niemcy żądaja 17eur (nie daj sie oszukac do 20 eur gora :P ). Nie wiem co chcesz jeszcze wiedziec, jak cos to pytaj

Aha, pamietaj ze jakbys chcial miec konto na niemieckim ebayu to zeby zalicytowac w jakiejs aukcji to musisz miec juz adres niemiecki i w danych podac numery konta bankowego niemieckiego innej mozliwosci nie ma. Jak nie masz adresu to pozostaje ci poczekac miesiac po zalozeniu konta na ebayu pol

Dzięki odpowiedz i mam jesze pare pytań

Czy jesty jakaś opłata graniczna pobierana przez Celników Polskich (moje przyszłe zakup to kwota maxx 100euro

Jak załozyć takie konto miedzynarodowe np. w PKO.BP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zadnego konta miedzynarodowego nie musisz miec, przelewy miedzynarodowe robisz ze zwyklego konta :P

2. jezeli towar jest sprowadzany z UE to clo jest juz za niego oplacone i nie musisz sie martwic , chyba ze Niemiec zaznaczy ze kwota jest netto ale to tylko zdaza sie z autami badz motocyklami (nowymi)

 

Ebay = super sprawa , ja kupilem ostatnio Battlaxy 002 za niecaly 1000 z przesylka, a ida do mnie tez D208RR kupione jeszcze taniej (wszystko nowki) ;)

 

3. Kasa za przesylke zalezy od jej wagi (tu nie masz szans sie licytowac)

Edytowane przez Bodzyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aha, pamietaj ze jakbys chcial miec konto na niemieckim ebayu to zeby zalicytowac w jakiejs aukcji to musisz miec juz adres niemiecki i w danych podac numery konta bankowego niemieckiego innej mozliwosci nie ma. Jak nie masz adresu to pozostaje ci poczekac miesiac po zalozeniu konta na ebayu polskim.

 

 

u tutaj mega sciema ;) robie non stop zakupy na ebayu w UK albo USA, mam konto spory czas... a przelewy sie robi miedzynarodowo przez Paypal, przelew trwa 3 sekundy i brak jakiejkolwiek prowizji , wystarczy miec karte kredytowa

 

2. nie trzeba miec konta na niemieckim - 1 konto pozwala na logowanie sie w kazdym Ebayu, czyli tak jak bys mial konto w kazdym kraju

 

cena paczki zalezy od masy, najwiecej kasuje DHL, w stanach najlepszy jest USPS a z UK royal mail + ubespieczona paczka bo czesto giną ;/

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u tutaj mega sciema :D robie non stop zakupy na ebayu w UK albo USA, mam konto spory czas... a przelewy sie robi miedzynarodowo przez Paypal, przelew trwa 3 sekundy i brak jakiejkolwiek prowizji , wystarczy miec karte kredytowa

Tyle, że nie każdy sprzedający umożliwia zapłatę przez PayPal, na co też trzeba zwrócić uwagę. Wtedy zaostaje normalny przelew albo... kolega z kontem np. w Niemczech (koszt przelewu 2 euro) :)

 

P.S. A nie dalej jak wczoraj kupilismy na niemieckim eBayu z moją dziewczyną dla niej nowiutkiego Shoeia Raid II za połowę ceny sklepowej :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u tutaj mega sciema :) robie non stop zakupy na ebayu w UK albo USA, mam konto spory czas... a przelewy sie robi miedzynarodowo przez Paypal, przelew trwa 3 sekundy i brak jakiejkolwiek prowizji , wystarczy miec karte kredytowa

 

2. nie trzeba miec konta na niemieckim - 1 konto pozwala na logowanie sie w kazdym Ebayu, czyli tak jak bys mial konto w kazdym kraju

 

cena paczki zalezy od masy, najwiecej kasuje DHL, w stanach najlepszy jest USPS a z UK royal mail + ubespieczona paczka bo czesto giną ;/

 

Zadna mega sciema czlowieku :biggrin: Widocznie jestes slabo poinformowany bo od jakiegos czasu zmienily sie zasady na ebayu i nie mozesz zrobic w ten sposob ze swierzo zalozonym kontem. Tez mam konto od dluzszego czasu i wiem ze kiedys byla taka mozliwosc, teraz jest inaczej

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem u mnie w PKO jest problem z przelewami za granice. Tzn sa jakies dodatkowe oplaty zalezne od sumy jaka chcemy przelac i wcale nie jest to malo kasy tak ze lepiej dowiedziec sie w swoim banku w ktorym masz konto jak wyglada sprawa przelewow na konta zagraniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...