Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem cbr-ki 600 z 99, jest to mój pierwszy motor po przeszło 20 latach nie używania motocykli. Potrzebuję pomocy przed pojechaniem do serwisu.

Moto jest w bardzo dobrym stanie technicznym, ale od wczoraj daje się słyszeć metaliczne stuki z lewej strony (siedząc na moto) w okolicach głowicy cylindra.

Moto nie stracił żadnych parametrów, nie dymi, jeździ normalnie jak dotychczas, ale niepokoją mnie właśnie te stuki.

Jeżeli ktoś może mi pomóc we wstępnym zdjagnozowaniu tego objawu, jestem z góry zobowiązany.

Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo.

Zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.

 

Moja NeoNówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj daje się słyszeć metaliczne stuki z lewej strony (siedząc na moto) w okolicach głowicy cylindra.

 

Opisz dokładniej kiedy występują te dźwięki,na zimnym silniku czy rozgrzanym? A może w fazie nagrzewania.Jaki masz przebieg? Co prawda łańcuch i napinacz (a jest to najbardziej prawdobodobne źródło stuków) jest z prawej strony ale nieraz dźwięk rozchodzi się po całym silniku i trudno jest go zlokalizować. A tak na przyszłość, wrzucaj takie tematy do działu mechanika.

Edytowane przez redline
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz dokładniej kiedy występują te dźwięki,na zimnym silniku czy rozgrzanym? A może w fazie nagrzewania.Jaki masz przebieg? Co prawda łańcuch i napinacz (a jest to najbardziej prawdobodobne źródło stuków) jest z prawej strony ale nieraz dźwięk rozchodzi się po całym silniku i trudno jest go zlokalizować. A tak na przyszłość, wrzucaj takie tematy do działu mechanika.

 

 

 

Sprzęt mam przebieg 32 tyś. Jezeli to jest napinacz (lancuch jest z lewej strony, a nie z prawej), to moze byc to. Praktycznie odglos ten slychac cały czas od momentu uruchomienia moto.

Sugerowano mi, że może to być zawór lub zawory, ale to chyba nie to.

 

te stuki mogą być także obiawem kończącego sie sprzęgła... a jak wciśniesz sprzęgło to przypadkiem nie cichnie?

 

Sprawdzałem, nie cichnie przy wciśniętym sprzęgle.

Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo.

Zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.

 

Moja NeoNówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedząc na moto łańuszek rozrządu masz po prawej stronie

 

Jeżeli to napinacz, to lepiej do serwisu czy raczej szukać prywatnego warsztatu. Jakie mogą być koszty takiej naprawy.

Sorry, że pytam ale nie mam o tym zielonego pojęcia (z czasem to minie).

Z góry dzieki za podpowiedzi.

Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo.

Zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.

 

Moja NeoNówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to faktycznie napinacz ( chociaz jest on przecież z prawej strony) to nie jakieś tam nowe za 350zł tylko zrób tak jak ja kupujesz napinacz od Yamahy FZR 600 uzywany za 30-50zł ( musisz tylko sprawdzic czy zeby blokujące nie sa wyjechane o reszte sie nie martw) jest on mechaniczny na spręzyne a nie tak jak seryjnie w CBR hydrauliczny czyli kupisz nowy dasz w serwisie 500zł za za 8-10 tys kilometrów znów zacznie dzwonić ci a wiec kupujesz ten napinacz poszeżasz otwory na zewnątrz o 1 mm każdy wycinasz uszczelke z odpowiedniego materiału aby uszczelnic wszystko i zatkać otór którym normalnie płynie olej z silnika zakręcasz i masz spokó do końca zywota twojego silnika gdyż jak juz sie ustawi z odpowiednią siła to poprzez zeby już nigdy się on nie cofnie i nie poluzuje łancuszka a robota to około 15 minut trzeba tylko sciągnąc okienko chociaż dla wygody lepiej cała owiewke a jezeli jesteśkompletnie poczatkujący i nie w temacie niech pomoze ci za browara z tym jakiś kolega motycyklista lub mechanik bo w serwisie zostawisz ponad 500zł a problem wróci za sezon lub dwa pozdro :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...