Skocz do zawartości

Toboły na cruiserze


Pepper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.

 

Mam taki mały dylemat. Jeżdżę VL800 i generalnie najbardziej sprzęt ten podoba mi się w takim stanie jak teraz, czyli nie objuczony gratami. Z czymś jednak trzeba czasem pojeździć i tu taj , jeżeli chodzi o wygląd, to najbardziej (co zdecydowanie komplikuje mi sprawę) optowałbym za pojedynczym kufrem na bagażnik, czyli fachowo topcase'm bo, nie chcę zasłaniać tylego koła, podoba mi się i tyle, a toboły boczne nie koniecznie. Są mozliwości, można coś tam kupić, mam tylko pytanie czy ktoś uzywa takiego właśnie kufra zamiast bocznych. Wiem że środek ciężkości mam wtedy wyżej, ale póki co jeżdże sam więc jeden balast mam z bani, a nawet jeśli siądzie z tyłu jakaś babka to i tak jakiś tam kuferek mi nie zaszkodzi. A jak nie jadę w trasę to zdejmuję i cześć.

Tak mi się przzynajmniej wydaje...Czy taki kufer nie będzie mnie wnerwiał psuciem prowadzenia itp?Jakimś kołysaniem czy czymś tam?

Jakoś nie bardzo mogę się przekonac do wieszania na sprzęcie sakw bocznych i kufra z tyłu. Ze sprzętu robi się kawał klunkra a mój podoba mi się taki, jaki jest.

 

Pzdr

 

Jakoś nie moge się przekonać do tego

 

Aha, jeszcze coś mi się przypomniało. Chętnie skorzystam też z opinii o producentach i ewentualnie gdzie najlepiej uderzyć żeby nie popaśc w ruinę.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje na śmiganie "wokól komina" sakwy ani kufer nie są Ci potrzebne :icon_rolleyes: Zresztą pytając .....sam sobie odpowiedziałes. zamontowanie sakw czy kufra nie ma wpływu na komfort jazdy ....bynajmniej dla mnie .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytus (ten z komiksu Papcia Chmiela) podróżował tylko z książeczką czekową. Może to jest patent na uniknięcie tobołów :icon_rolleyes:

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się źle wyraziłem. Chodzi o to, że potrzebuję czegos na bagaż i bliższy jestem kufra na tył zamiast sakw bocznych. Nie mam potrzeby zakładac kufra i sakw bo w życiu nie brałem ze sobą tyle gratów to po pierwsze, a po drugie sakwy nie podobają mi się. Słyszałem jednak opinię, że roządniej zakładac sakwy a kufer wówczas gdy zabraknie w nich miejsca bo kufer może pokiepścić prowadzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sakwy są nisko umieszczone i jak równo zapakowane to praktycznie nie odczujesz różnicy w prowadzeniu. Może troche będzie szerzej z tyłu. Za to kufer już daje odczuć że coś wisi za tylnym kolem. Ale myślę że przy masie VL-ki to nie będzie aż tak odczuwalne.

Proponuję nabyć kufry boczne w kształcie sakw - będą tańsze, wodoszczelne, oba jednakowo wyglądają i nie wiszą jak wory. Poza tym zamykane są na klucz a nie na suwak i łatwo je zdjąć z motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sakwy są nisko umieszczone i jak równo zapakowane to praktycznie nie odczujesz różnicy w prowadzeniu. Może troche będzie szerzej z tyłu. Za to kufer już daje odczuć że coś wisi za tylnym kolem. Ale myślę że przy masie VL-ki to nie będzie aż tak odczuwalne.

Proponuję nabyć kufry boczne w kształcie sakw - będą tańsze, wodoszczelne, oba jednakowo wyglądają i nie wiszą jak wory. Poza tym zamykane są na klucz a nie na suwak i łatwo je zdjąć z motocykla.

 

Chorobcia chyba wiem o czym myślisz. Nawet powiem szczerze podoba mi się takie cos, ale to wchodzi w gre malowanie raczej czhyba, bo jak...Masz na myśli coś konkretnego, jakaś firmę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorobcia chyba wiem o czym myślisz. Nawet powiem szczerze podoba mi się takie cos, ale to wchodzi w gre malowanie raczej czhyba, bo jak...Masz na myśli coś konkretnego, jakaś firmę?

 

Kufry są stylizowane na sakwy a pokrywy są albo czarny mat albo lakierowane. A producent - nie wiem, gdzieś to widziałem ale nie zwróciłem specjalnej uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorobcia chyba wiem o czym myślisz. Nawet powiem szczerze podoba mi się takie cos, ale to wchodzi w gre malowanie raczej czhyba, bo jak...Masz na myśli coś konkretnego, jakaś firmę?

 

Coś jak np. w Roadkingu? Ewentualnie jak Cobra robi Beetle coś tam chyba...Fajna sprawa chyba ale kasa za to to chyba masakra. Widziałem fajne w katalogu HG, było zdjęcie Black Widowa z gratami od Falcona i miał takie coś, ale nie były opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Looknij sobie tu:

http://www.tsukayu.com/strong%20photo.htm

Tylko ne spadnij z krzesła kiedy ceny zobaczysz :icon_rolleyes:

pzdr

 

PS. Mam podobny "problem". Szukam jakiegoś rozwiązania na temat pojemników bagażowych nie montowanych na stałe.

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Looknij sobie tu:

http://www.tsukayu.com/strong%20photo.htm

Tylko ne spadnij z krzesła kiedy ceny zobaczysz :icon_rolleyes:

pzdr

 

PS. Mam podobny "problem". Szukam jakiegoś rozwiązania na temat pojemników bagażowych nie montowanych na stałe.

 

No całkiem ciekawy sprzęt, ale kasa...i jak to ściągnąć stamtąd.

Własciwie jak mi zabraknie miejsca toi moge sobie jakies tekstylne nawe na boki powiesić, pzestaną być potrzebne to zdejme i z bani, ten centralny to ostatecznie mógłby jeździć ze mną...

Edytowane przez bjoernrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zdarzało się spotkać gości na różnistych SHLkach czy WFMkach z kuframi robionymi z plastikowych dolnopłuków :icon_rolleyes:

To se ne vrati :icon_mrgreen:

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mnie to mam to w d..ie.

Bjoernrider, jeżeli jeżdzisz sam, to ładuj tak jak ja zwykłą torbę podróżną na siedzenie pasażera, przypnij porządnie trokami (ja używam spandora) i śmigaj. Przy okazji masz się o co oprzeć plecami i tyle.

Toreb ci w bród, różne, różniste, można dopasować. :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co taki wielki problem z sakwami robicie? :icon_rolleyes: sakwy zarzucasz na dłuższe wyjazdy /5 min roboty - zdjąć siedzenia, założyć sakwy, założyć siedzenie/. po dojechaniu na miejsce przed lub po wypakowaniu - odwrotna kolejność i już... proste? a jak śmigasz po mieście to na tył proponuję rolkę skórzaną lub skrzynie. kufer do volusii lub te obleśne plastikowe 'sakwy' to dla mnie totalny brak 'klimy' w temacie chopper/cruisrer /IMHO/. Kufry lakierowane a'la electra, itp jak najbardziej. Poza tym jak śmigasz sam to zamiast kanapy ładny bagażnik w chromie i ...pająk :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...