Skocz do zawartości

Kask można "wyprać"?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja naprawde poważnie pytam. Mam okazję kupić pierwsze moto razem z używanym kaskiem AGV. Nie widzi mi się jazda w czymś zaplutym i zapoconym :icon_exclaim: Z tego co widzę to takie kaski na allegro kosztuja 300-400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok-poważne pytanie- poważna odpowiedź:

 

Niektóre kaski mają wyciągalną wyściółkę-dowiedz się czy ten tak ma(od właściciela albo na stronce o kaskach)

Prać najlepiej ręcznie i nie suszyć w pełnym słońcu (może się zdeformować i ciężko będzie ułożyć z powotem w "skorupie")

 

PS.Tak na marginesie:

 

1.Kask (wyściółka) układa się do głowy:

poprzedni właściciel na pewno ma inny kształt głowy niż ty :icon_exclaim:

2. Czy masz pewność ,że ten kask jest bezwypadkowy?

3.Producenci twierdzą że po 5 latach kask należy wymienić bo traci swoje właściwości zapewniejące bezpieczeństwo

 

Ja bym pewnie zainwestowała w wygodę i bezpieczeństwo -i kupiła nowy...

 

Pozdrawiam

Aśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez przerabialem mycie kasku , bez odpinanego wnetrza , tak jak poprzednicy chlup do wody kask + jakies detergenty i na koncu szampon. Fakt ze pozniej dlugo sie czeka na to az wyschnie, ale warto bo przyjemnie jezdzi sie w czysciutkim i pachnacym kasku. Takze przygotuj zapasowy kask , bo szkoda sezonu na przymusowe postoje:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1.Kask (wyściółka) układa się do głowy:

poprzedni właściciel na pewno ma inny kształt głowy niż ty :)

2. Czy masz pewność ,że ten kask jest bezwypadkowy?

3.Producenci twierdzą że po 5 latach kask należy wymienić bo traci swoje właściwości zapewniejące bezpieczeństwo

 

Ja bym pewnie zainwestowała w wygodę i bezpieczeństwo -i kupiła nowy...

 

Pozdrawiam

Aśka

 

 

no powiedzmy ze dwoma pierwszymi punktami sie zgadzam...

ale o co chodzi z 3 ?? co takiego zlego sie dzieje ze skorupa kasku po 5 latach ?? to chyba nie guma ze trzeba ja zmieniac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziales, ze kask jest "biodegradalny"?

 

Po 5 latach zaleca sie wymiane

Po 8 latach skorupa zaczyna sie sypac, a po 10 latach nastepuje aktywacja procesu samodestrukcji totalnej :) .

 

Kolezanka nam tu jakies bajki wciska...

 

Choc realnie patrzac po 5 latach w miare normalnego uzytkowania kask bedzie tak zjechany, ze sami bedziemy chcieli go wymienic.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie do tematu z pytaniem..kiedys w sklepie chcialem kupic kask uvexa z wyjmowana wysciolka ale gosc nie mial mojego rozmiaru i chcial sprzedac inny. powiedzial ze ta wyciagana wysciulka to w sumie pic na wode bo sie mechaci i deformuje w taki sposob ze po kilku praniach z rozmiaru M moge przejsc w L lub XL. Jest to prawda czy gosc po prostu chcial mi wcisnac inny kask :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popek,ja mam FM M10,wyciągam ,piore i nic się nie mechaci :)

 

Mirek B12

Pewnie że kaski się starzeja jak wszystko dookoła.Tak jak opony 5 lat, a ptem używasz na własną odpowiedzialnośc.J jak zrobisz sobie kuku a moto będzie miało opone która ma więcej niż 5 lat, pęknie ci czaszka w kasku który miał więcej niż 5 lat to ubezpieczyciel zrobi wszystko żebyś nie zobaczył ani złotówki.

Edytowane przez Kinio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście koleżanka Aśka ma rację, polimery i inne tworzywa starzeją się i tracą swoje właściwości pochłaniania uderzeń. Stąd zalecenie wymiany. Nawet w zakładach pracy mimo, że kaski leżą spokojnie na półkach obowiązkowa jest ich wymiana (nawet chyba po 3 latach).

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...