Skocz do zawartości

Jaka 50-tka Enduro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich wszem i wobec :icon_exclaim:

Ostatnio baardzo nakręciłem się na enduraka i zamierzam zakupić jakąś używkę. Głównie chce tym jeździć do szkoły więc musi mieć homologacje, ale na teren też ma działać więc endurak. Nigdy nie jeździłem motorem, ale za to dość dobrze zasuwam na góralu w terenie i szybko się uczę więc nie mówcie żebym najpierw kupił jakiegoś komara :biggrin:. Przejżałem to i owo, zajżałem na allegro i wyniuchałęm cuś takiego:

1.CPI SM 50

2.Aprilla:

-rs 50

-rx 50

-mx 50

3. Gillera:

-SMT

-GSM

4. Honda HM CRE

5. Suzuki:

-ts 50

-rmx

6.Yamaha

-DT 50

7. Malagutti:

-xsm

-xtm

8. Fantic Caballero

9. Peugeot xp

10. Derbi

-Senda 50 sr

-X Racing SM

-Senda drd racing 50

Jak widać jest ich całkiem sporo a chciałbym wydać coś koło 5k pln więc moge kupić tylko jeden :bigrazz:

Wolałbym coś nowszego. Z tego towarzystwa najbardziej podobają mi się derbi i ten Fantic ale gilerka gsm też wporzo. Więc proszę was o wielcy guru motocylkizacji o radę: Co wybrać? :clap:

I jeszcze jedno: czy na tak zwany dowód zastępczy/tymczasowy też da się jeździć?? Jeśli nie to gdzie mogę wyrobić kartę motorowerową??

Edytowane przez Aries
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w tych hm-ach cre 50 są dwie wersje jedna to SIX ta wyczynowa a następna to baja bardziej cywilna z dozownikiem, elektrycznym rozrusznikiem i innymi dodatkami

pzdr

Edytowane przez czak90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz okazje to tylko i wylacznie HM CRE. Najlepsze moto. Najlepsze zawieszenia. Najlepszy silnik am6. Duze mozliwosci tuningu. Mozna wycisnac nawet ponad 20 km. Ale przy 70 poj i gazniczkiem 21 i tak wszystkie DT , RX SENDY i te sprawy zostawia daleko w tyle..... waga 74-75 kg. Rama HONDA CR 125 od 94. Najlepsze moto w swojej klasie enduro 50-80 poj i tyle. Zawodnicy startuja tym na zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady. Musisz byc pelnoletni lub karta motorowerowa. Derbi daleko odbiega od HM. Zawieszenie na jazde po miescie dobre, w ostry teren nie daje rady. No i duzo slabsze te derbi sa. U mnie jeden koles ma DERBI BIG czy cos tam 80 poj, i z pod swiatel w miescie niewiele szybszy byl od mojego simsona....

Edytowane przez rzemyk90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mysle ze DERBI SENDA R jest spoko motorkiem :icon_exclaim: ale to tylko moje skromne zdanie:)z tego co słyszałem tez sa lekkie zawiecha fajna mocy nie brakuje i mozliwosci tuningowe tez duuuze:D jeżdziłem na giełdzie takim to całkiem całkiem chodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh zawsze tak jest, że ktoś się pyta i dowiaduje, a kupi to co sobie wymyśli :icon_exclaim:

Wynik jest jednogłośny i masz kase na HMa więc go bierz- bo najlepszy, a nie pytaj o Derbiki z rowerowym zawieszeniem :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mowie ze derbi nie maja mozliwosci tuningu. No ale HM pod kazdym wzgledem bedzie lepszy.

 

 

Rama hondy cr 125 z 94 roku ??? to chyba poniżej 2003 roku bo w nowszych już jest inna

http://www.motoness.com/foto_moto/1777.jpg

pzdr :icon_exclaim:

 

Tego HM co dales na linku to jest nowa wersja na alu ramie. Te starsze mialy rame HONDY CR 125 ktora byla produkowana od 94(typ ramy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe znam tego modelu. Nie wiem jak tym sie jezdzi. silnik minarelka am6- wiadomo o co chodzi. Co do czesci to mysle ze nie problem bo w polsce gdzies jest sklep z kazda srubka do husy. Chlopaki zamawiaja z tego sklepu i mowia ze do kazdego modelu na zamowienie czesci dostaniesz. A jak tym CH sie jezdzi to nie wiem. Teraz husy stoja na wysokim poziomie wiec nie wiadomo, moze i byc lepszy od HM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...