Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie kwestia wiary to w innej instytucji , KW w dowodzie bierze się z paliwa, są wersje odprężone, są drogi po których nie da się polatać, ja akurat mam tak że manetką pracuje bo albo można polecieć albo ktoś się muli i wk****, chwila zapomniałem teraz się boje bo stawki większe i ciągle zerkam w lustra zamiast na drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie odnośnie szyby mam pytanie. Kumpel mnie namawia żeby zamontować a ja mówiąc szczerze troszkę się boje, bo teraz tak 120-140 to juz dobrze czuje ze prędkość odpowiednia a powyżej to juz nieprzyjemnie. Jak to jest z szyba? Nie będzie tak ze na budziku 150 a ja na klacie nic nie czuje? I czy zeczywiscie jak pada deszcz to kurtka sucha? Prosiłbym o info osoby która jeździ z szyba bo teorię znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie odnośnie szyby mam pytanie. Kumpel mnie namawia żeby zamontować a ja mówiąc szczerze troszkę się boje, bo teraz tak 120-140 to juz dobrze czuje ze prędkość odpowiednia a powyżej to juz nieprzyjemnie. Jak to jest z szyba? Nie będzie tak ze na budziku 150 a ja na klacie nic nie czuje? I czy zeczywiscie jak pada deszcz to kurtka sucha? Prosiłbym o info osoby która jeździ z szyba bo teorię znam.

Kurtka sucha, jak jedziesz Goldasem lub czymś takim i to tylko część prawdy. Tam owiewki są w ten sposób projektowane, aby przeganiać pęd powietrza obok motocyklisty. Jednak w deszczu zawsze coś kapnie. Przy szybie akcesoryjnej zbierasz mniej kropel na siebie, ale i tak będzie mokro. Uważaj! czasami z szybami akcesoryjnymi jest problem przy dużych prędkościach. Potrafią kierę wprowadzić w wibracje. Popytaj na forum kto jaką ma i jeździ bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przemyśl to jeszcze. Ja mam małą szybkę. Praktycznie owiewkę, ale dam radę jechać 150 przez kilka godzin. Bez szyby to byłaby walka. W deszczu moknę. Kiera - drży, ale jak puszczam. Szybka powyżej 120 też.

Edytowane przez As Kier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam porównanie, na jednej madzi mała owiewka na drugiej goło. Bez owiewki to masakra nie jazda, powyżej 120 to łzy mi wiatr wyciska( kask otwarty z szybą)

Czym prędzej zakładam owiewkę na drugie moto , szkoda tylko że niczego nie oszpecającego nie mogę znaleść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do naszych Expertów czy nie testowali czegoś takiego (wiem, że to Made In Taiwan) ale cena i jako zapasowy ?!

 

http://allegro.pl/regulator-napiecia-honda-vf-750-c-magna-rc43-94-03-i4804841567.html

 

Pozdrawiam "poolski"



Czyli jednak w moim przypadku to sobie daruje szybę. Jakoś tak mam żonę i dzieci, a jednak bez szyby łatwiej trzymać się przyzwoitych prędkości.

 

Jak nie szybka to klata odbiera ciśnienie muchy i inne brudy pod warunkiem, że nie zafundujesz sobie żagla.

Pozdrawiam :smile:

Edytowane przez poolski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak w moim przypadku to sobie daruje szybę. Jakoś tak mam żonę i dzieci, a jednak bez szyby łatwiej trzymać się przyzwoitych prędkości.

Witam,zamontowałem bardzo małą szybę flyscreen,kupując ją bardziej myślałem o sprawach estetyki moto, ale po jeżdzie próbnej pełne zadowolenie i ulga na klacie i rękach.Mam szeroką kiere przez to walka z ciśnieniem była okrutna przy wyższych prędkościach i muchy jakoś mnie omijają,nie myślałem ,że taka mała szybka poprawi komfort jazdy :crossy: https://www.powersportsfx.com/sa/cart/detail.asp?pg=%7BCEB9A0CC-14EA-459E-8A95-CAA9265C8747%7D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od października jestem posiadaczem Magny v30 z 85 roku. Kupiłem bo cholernie mi się podobała a uwielbiam japońca z lat 80-tych. Wcześniej jeździłem na Hondzie CM 125 z 84 roku ale czas był już na coś większego. Po zimowaniu w garażu i garnięciu kilku problemów w szczególności wymianie membran w gaźnikach i ich regulacji, oraz walki z układem zapłonowym udało się Madzię uruchomić na 4 garach i śmiga teraz i brzmi zajebiście. Uwielbiam ten motorek, śmigam nim do pracy i na różne wypady. Pozdrawiam!

 

post-81712-0-20573100-1431977457_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni łykend madzia polatała sobie po bieszczadach, w sumie 1100km. Najniższe spalanie 5,5 średnia z 200km a reszta już bliżej 8l. mocno kontemplując jazdę można jednak.

A sam wyjazd bajka, pogoda zajebista , więc jazda do bólu d***

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...