Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam pojęcia czy są puste te wydechy - każdy ma pięć otworów -jeden środek i cztery mniejsze dookoła .Możliwe ,że ktoś to sam nawiercił , nie wiem bo nie wiem jak powinny wyglądać oryginalne wydechy .Motocykl ma fajny gang ale na dalsze latanie jest to uciążliwe (zbyt głośno) co by się stało jak bym zaślepił w każdym wydechu te otwory fi 14 i zostawił tylko ten główny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanko może nie teges ale w Madzi stan oleju sprawdza się na wkręconym bagnecie czy tylko przyłożonym ? i druga sprawa - w moich wydechach jest centralnie jeden otwór większy i dookoła cztery mniejsze wylotowe , tak jest fabrycznie czy ktoś to nawiercił dla efektu ? jak i czym można by te dodatkowe otwory zaslepić - średnica fi 14 - potrzeba 16 sztuk zaślepek lub jakiś inny pomysł ? Ostatnia sprawa to ile kosztuje synchro gażników i gdzie zrobić Warszawa i okolice .

P.S czy ktoś z forum robi synchro ? jeśli tak to za ile ?

 

jaka jest pojemność zbiornika i ile jest rezerwy ? ostatnio zrobiłem 120 mil tj.195 km i nalałem 9,3 l wachy -bo motorek przerywał ?

 

a może coś takiego , tylko czy to nie zaburzy pracy silnika ?

post-62429-0-27529000-1346088219_thumb.jpg

 

 

Witam. Jeśli Magna z 96 roku to każdy z 4 wydechów powinien miec jeden otwór wylotowy. Wokół niego powinny byc nity. Może ktoś je rozwiercił. Zobacz filmik na yutube

Ktoś pokazuje tu jak przerobic wydechy. Osobiście nie polecam takich kombinacji. Odnośnie gaźników - mnie uczono, że jeżeli spalanie jest ok i silnik pracuje równo oraz nie ma problemów z rozruchem, strzałów w gaźnik czy wydech - to nie grzebac bez potrzeby. Pozdrawiam

 

Jeśli ktoś podrzuci mi numery łożysk na główkę ramy do Magny 96 to będę wdzięczny. Nie chcę teraz rozbierac bo ciepłe dni uciekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Szukam jakiejś informacji na temat zegarów do VF 750c (RC43) z 1993 (nowszy model). Czy możecie mi pomóc w tej gestii ? Mam moto z jakimś nieoryginalnym licznikiem który dodatkowo nie chodzi (ślimak działa, linka kręci). Chciałbym to wyrzucić i w to miejsce wstawić coś "normalnego" ;)

Najlepiej oryginał (prędk. i obrotomierz), ale już od dłuższego czasu śledzę przeróżne strony w poszukiwaniu odpowiednich zegarów i nic, a z serwisu to kosmos. Czy możecie polecić co można by wstawić w to miejsce ? Może coś można zaaplikować na te potrzeby z innego moto, niekoniecznie hondy ? albo coś z tuningowych rozwiązań ?

Na co zwrócić uwagę przy doborze ? z tego co widziałem to prędkościomierz w niej jest na linkę.

Mieliście z tym może jakieś doświadczenia ?

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

Witam poszukaj zegarów z hondy nighthawk 750 wymiarowo są takie same ,obrotek do 10 tyś.zamiast 12 ma cztery kontrolki zamiast trzech

zegar do 220 zamiast 240km/h wskazania są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda nie za specjalna, a i tak wkur**** w robocie chodziłem, że nie mogłem pojechać. Ale jak widze frekwencja zajebista, w lato jakoś wieksze zainteresowanie było.

mam nadzieje że wypiliście zdrowie tych co nie mogli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kiedy ten zlot był w Piasecznie? Czy planujecie coś w przyszłym roku? (ostatnie dwa tygodnie bez dnia wolnego więc pewnie bym nie dał rady).

Tak z innej beczki - nie macie gdzieś czasami nr łożysk na wymianę do główki ramy Madzia 96 r ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda nie za specjalna

 

Otóż w tej kwestji się mylisz pogoda w Piasecznie była super trochę w nocy chłodniej ale to w końcu wrzesień.

Obawiam się, że zlot Virago będzie przeniesiony (rozmawiałem z organizatorem) i prawdopodobnie ostatni w Piasecznie właśnie się odbył. A jak widać na załączonym obrazku zlot samej Magny jest wielce wątpliwy gdyby nie 'zetes66' chociaż na chwilę to byłbym Magną sam (szczęście, że byli Viragowcy a to świetne towarzystwo) chyba, że ktoś jest masochistą i lubi sam siedzieć i czekać.

Edytowane przez poolski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, mam problem ze sprzęgłem, klamka twarda, odpowietrzony układ w 100%, sprzęgło nie łapie ani trochę, nie działa, jakbym w ogóle go nie wcisnął, wymieniony cały zestaw naprawczy pompy sprzęgła, klamka ma bardzo mały luz, wszystko wydaje się w porządku, ale sprzęgło nie działa, potrzebuje waszej pomocy, co może być nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...