Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako świeży posiadacz Madzi chciałbym się przywitać na forum. Swoją Madzię kupiłem od użytkownika tegoż forum PrzemV4: VF1100C 84'. Autko zostało przez Przemka od podstaw odremontowane (silnik, wał kardana) więc mam nadzieję na długą i bezawaryjną jazdę:)

Jest to mój pierwszy motor od 15 lat kiedy to ostatni raz jeździłem motocyklem. Troszkę się bałem tej pojemności ale zrobiłem kilkaset kilometrów i jeździ się dobrze. Najlepsza prędkość dla mnie to 80-90km/h kiedy wiatr nie spycha jeszcze z motorka (brak szyby)

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Magnamaniaków !

moja 750 z 1983 jest dla mnie gabarytowo za mała , całkowicie odretaurowana wyglada prawie jak nowa :) Ale myślę o V65 , może komuś wydaje się za duża i zamieniłby sie ze mną ? ;)

Mam tez dwa pytanka , przy jakich obrotach lub prędkosci można już bezbiecznie wrzucać nadbieg ?

Moja przy ostrej jeździe pali coś koło 10l , da się to jakoś ograniczyć czy nie warto ? nie umię po prostu Magna jeździć 90 na godzinę.

Edytowane przez slevy70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przy ostrej jeździe pali coś koło 10l , da się to jakoś ograniczyć czy nie warto ? nie umię po prostu Magna jeździć 90 na godzinę.

no niestety albo będziesz jeżdził 90 albo spalanie będzie troszkę większe:) parestron temu dyskutowałem dokładnie ten sam temat.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co na 1 zlot Magny ustalamy termin 7-9.09.2012 w Piasecznie na 4 Zjeździe Miłośników Yamaha Virago (Zjazd nie Zlot i Miłośników Virago nie posiadaczy)

 

Organizator http://virago.com.pl...php?f=3&t=17797

 

Strona bezpośrednia do znalezienia Piaseczna http://www.twojepiaseczno.pl/

Edytowane przez poolski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10L to moja jeszcze nie łyknęła, właściwie to w tym roku jakoś tak z "zegarkiem w ręku" 7l , może tak ci wyszło bo nie zatankowałeś do pełna, w mojej tak jest że zbiornik rezerwy sie słabo odpowietrza i musze cierpliwie ją zakraplać z dystrybutora żeby wlazło ile potrzeba.

 

@poolski innych propozycji terminów nie było, więc chyba ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V65 jest większa gabarytowo, v45 zależnie od rocznika, 6-8 cm jest krótsza i 1cm weższa.

Zbiornik v65 jest o 4l pojemniejszy.

Jak widać nie ma co się spodziewać widocznej róznicy bo po części wynika z większego ogumienia.

 

Wymiary wyczytalem z książki, realnie nie porównywałem... możliwe,że sie uda w Piasecznie przymierzyć jak ktoś się taką pojawi :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja panowie wreszcie sprzedałem moją Magnę z czego się bardzo cieszę. Niestety to nie był sprzęt dla mnie, fatalne prowadzenie, bark komfortu jazdy dla mnie i pasażerki, marne osiągi w porównaniu do spalania. Jedyne co mogę powiedzieć dobrego to bdb pracująca skrzynia biegów i ładna praca po zdjęciu końcówek z wydechów. Teraz dosiadam Hayabusy, którą moja żona jest zachwycona, tym jak się prowadzi i jaka jest wygodna. Podsumowując nigdy więcej nie kupie żadnego łamacza kręgosłupa (czytaj Cruiser/Chopper) z całym szacunek do Hondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powiedział co wiedział..........

Każdy tu dobrze zna wady i zalety Magny.

Co do wygody i prowadzenia Magny to nie da się tego jednoznacznie określić Różnica o dwa roczniki i jest np dzielona sporo szersza kanapa i tak można wyliczać jakie ogumienie czy olej jest w lagach itd Uogólnianie opini po styku z jednym egzemplażem to raczej niezbyt fachowa ocena.

Po autostradzie to nawet w CC jest cicho i nie trzęsie

Motocykle dzielą się na zadbane i na szroty, reszta to sprawa gustu, sentymentu lub u części snobizmu Jak chcę jechać wygodnie to siadam w moim przypadku w Opla Omegę i jadę :)

Magna V45/ Yamaha Road Star 1700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do powyższego zdania.

Mój sprzęt ma 25lat więc głupio by było z mojej strony oczekiwać komfortu nowoczesnego sprzętu. Jeżdżę nią bo lubię i mam sentyment. Rozumiem też takich co uważają to za głupotę (daleko nie muszę szukać - mam tatę motocyklistę, który jeździ, co prawda, cruiserem, ale zmienia co dwa lata na nowiutki). Każdy może uważać sobie co chce. "Its a free country". Jechałem kilka razy hayą - zajefajny sprzęt. Prowadzenie i moc - super, ale ja pozostanę przy swoim i może kiedyś kupię sobie drugi... ale to będzie V-max :)

Łukasz

Łukasz

 

Nie pytaj się co Twoja Magna może zrobić dla Ciebie. Zapytaj się co Ty możesz zrobić dla niej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie panowie dokładnie co napisałem, a dopiero dawajcie odpowiedzi, a jak nie rozumiecie nie odpisujcie. Napisałem że po prostu ten tym moto nie jest dla mnie, przyzwyczaiłem się do wygody dużych i ciężkich sportowych-turystyków i jak mam jeździć moto, gdzie nie czuję przyjemności z jazdy to chyba nie ma sensu. Może dla was nie ma znaczenia przyjemność z jazdy, ale dla mnie ma i jeśli kupuje współczesny motocykl to taki żeby był bezpieczny, wygodny i dawał mi przyjemność z jazdy. zetes66 nie mów mi o braku fachowej oceny ponieważ przerobiłem ponad 30 japońskich moto w tym również starcze modele serii VF i wiem jak się nimi jeździ. Łukasz Lech posiadam ponad 20 motocykli zabytkowych i nie mów mi tu o sentymentach do motocykli, bo każdą wolną chwilę nim poświęcam, żeby z powrotem oddać im dawny blask i ocalić od złomowania. Podsumowując panowie nie obrażajcie się że krytycznie oceniam jakiś motocykl, ale zawsze zaczynam od wad (nie wiem dlaczego każdemu to tak strasznie przeszkadza) ale wydaje mi się, że lepiej tak niż tak jak większość w Polsce "moje najlepsze". Życzę przyjemnej i bezawaryjnej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...