Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi niepotrzebnymi wydatkami to niestety jest różnie.

Ja mam niestety tak, że jak usłyszę jakiś podejrzany hałas z silnika, od razu mi to przeszkadza (tak jak np. łańcuszki, czy napinacze) i skończyło się na totalnej rozbiórce silnika i wymianie wszystkiego "podejrzanego", ale teraz mam wreszcie spokój. Chciałem sobie naszykować Madzię na ten rok na NordCup, ale niestety w taką daleką trasę to już się nie wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi niepotrzebnymi wydatkami to niestety jest różnie.

Ja mam niestety tak, że jak usłyszę jakiś podejrzany hałas z silnika, od razu mi to przeszkadza (tak jak np. łańcuszki, czy napinacze) i skończyło się na totalnej rozbiórce silnika i wymianie wszystkiego "podejrzanego", ale teraz mam wreszcie spokój.

 

Ogólnie też lubię temat załatwać kompleksowo bo to z ogólnie wychodzi taniej, ale nie tak jak miałem w aucie że serwis powymieniał wszystkie czujniki, sterownik i jeszcze kilka rzeczy a okazało się że przetarł się przewód.... Więc tak jak pisałem najpierw trzeba znaleźć przyczyne a dopiero potem wymieniać bo można wymienic wszystko co się da a problem pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytam sobie odnośnie spalania. Tydzień temy lecieliśmy w kilku trasę Działdowo -Mikołajki, zwykłe kręte mazurskie drogi, prędkość do 120, po dwie osoby na moto, Spalanie mojej madzi to 4,6l/100 madzia kolegi 6l/100 silniki te same vf750. Tankowanie przy starcie i na miescu pod korek. Ogólnie w poprzednich sezonach max spalanie mieściło się zawsze 5,2 do 6 l/100 nawet jak się pociskało do 160-170km/h Silniki w madzi dobrze czują się od 4 tyś obr. więc rzadko jeżdżę poniżej 100km/h Jeżdżę trzeci sezon , świece zmieniał jeszcze poprzedni właściciel więc nawet nie wiem jakie są, wymieniałem tylko olej i filtry. Przebieg nie wiem czy prawdziwy 70tyś km. Kupiona za 5,5tyś z nowymi kaskami HJC Tak że nie mogę na moją narzekać .Tani szybki i piękny motocykl

Ogólnie jestem zdania że jak chodzi dobrze to nie grzebać i nie "ulepszać"

 

No za takie spalanie szacun moja Virka VX 535 DX potrafiła więcej jak 4,6 l/100 spalić. Twoje moto musi być super zestrojone - pozazdrościć :)

Tylko nie sprawdzałem jeszcze ale ponoć moja ma pompkę przyśpieszenia co przy mocniejszym podkręceniu manetki daje dodatkowy wtrysk w gaźnik a przy łagodnym traktowanu o wiele mniej pali ?!

Edytowane przez poolski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rzadziak1

Witam

Czytam sobie odnośnie spalania. Tydzień temy lecieliśmy w kilku trasę Działdowo -Mikołajki, zwykłe kręte mazurskie drogi, prędkość do 120, po dwie osoby na moto, Spalanie mojej madzi to 4,6l/100 madzia kolegi 6l/100 silniki te same vf750. Tankowanie przy starcie i na miescu pod korek. Ogólnie w poprzednich sezonach max spalanie mieściło się zawsze 5,2 do 6 l/100 nawet jak się pociskało do 160-170km/h Silniki w madzi dobrze czują się od 4 tyś obr. więc rzadko jeżdżę poniżej 100km/h Jeżdżę trzeci sezon , świece zmieniał jeszcze poprzedni właściciel więc nawet nie wiem jakie są, wymieniałem tylko olej i filtry. Przebieg nie wiem czy prawdziwy 70tyś km. Kupiona za 5,5tyś z nowymi kaskami HJC Tak że nie mogę na moją narzekać .Tani szybki i piękny motocykl

Ogólnie jestem zdania że jak chodzi dobrze to nie grzebać i nie "ulepszać"

 

Czytam o spalaniu 4,6 i wytrzeszczam gały :blink: Ja jeszcze nie zszedłem poniżej 8 l na setkę bez względu na to jak jadę. macie jakieś rady Panowie?

Mam dodatkowe pytanko. Ile oleju zalać do lag w madzi 750 85rok po wymianie uszczelniaczy . i ile ciśnienia ma być?

Pozdrawiam wszystkich z góry dziękując za odpowiedz :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o spalaniu 4,6 i wytrzeszczam gały :blink: Ja jeszcze nie zszedłem poniżej 8 l na setkę bez względu na to jak jadę. macie jakieś rady Panowie?

 

Po pierwsze kwestia tej spokojnej jazdy bo mi się też wydawało, że jeżdżę spokojnie i mi dużo pali, ale dopiero jak się z kolegą pobujałem to wyszło że wcześniej wcale spokojnie nie jeżdziłem, bo tak jak się trzymasz między 3k a 5k obrotów cały czas to spaliła mi zdecydowanie mniej. Jeśli jednak przy takiej jeżdzie dalej pali 8 to po pierwsze przyjżał bym się ciśnieniu w cylindrach i swiecom, a jeśli wygląda ok to trzeba wyregulować gaźniki i to nie chodzi o synchro a o pełną regulację, poziom paliwa, skład mieszanki. Bo przy spokojnej jeżdzie to jednak troszkę za dużo.

 

 

Mam dodatkowe pytanko. Ile oleju zalać do lag w madzi 750 85rok po wymianie uszczelniaczy . i ile ciśnienia ma być? Pozdrawiam wszystkich z góry dziękując za odpowiedz :notworthy:

 

przy pustych lagach: prawy 545cc lewy 560cc

 

ciśnienie 0-6psi w zależności jakie twarde chcesz mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich

Mam madzie vf750 99r od 2 latek i chciałbym założyć do niej sety podnóżki czy mógłby ktoś poradzić gdzie można je zrobić lub w jaki sposób je zrobić orginały trochę drogo wychodzą :) pochodzę z warszawy a więc jak by sie znalazła jakaś pomoc w okolicy bądź w samej chętnie bym sie skontaktował :biggrin:

Edytowane przez Budrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! mam takie pytanka, gdzie lejemy olej skrzyni biegów i jaki Olej ? w VF750C .

i co należałoby sprawdzic, wymienic przed dłuższą podróżą w tej Madzi ? :)

Edytowane przez vito192
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! mam takie pytanka, gdzie lejemy olej skrzyni biegów i jaki Olej ? w VF750C .

i co należałoby sprawdzic, wymienic przed dłuższą podróżą w tej Madzi ? :)

skrzynia w magnie jest smarowana olejem silnikowym. wlew po prawej stronie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a propo spalania, moja madzia przy bardzo spokojnej jeździe potrafiła spalić 4,8, przy bardziej dynamicznej 5,2- 5,4, nie wiem , czy to zasługa gościa który mi ją serwisuje, czy jej dobrego stanu, w każdym razie wartości rzędu 8-9l to troszkę za duzo, bardziej doświadczeni koledzy radzili mi, żeby od czasu do czasu pojeździć bardziej dynamicznie, tak aby silnik popracował na wyższych obrotach, wtedy i świece i gaźniki są ok, oczywiście to nie jest lekarstwo jesli silnik jest źle wyregulowany, a tak z innej beczki, czy ktośz was jeździ w dłuższe trasy madzią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam magne 700 z 84r 95KM

najniższe zużycie jakie odnotowałem to 5,4l najwyższe 8,5l. ale przeważnie wychodzi 7.0l

Jeżdżę "bardzo" spokojnie...

Panowie tak się nie da nic porównać.

Ja ważę 100kg i przeważnie wożę plecaka, zwykle jeżdżę w okolicach 90 ..115.. (tych mniejszych cyferek nie widzę i nie wnikam), raczej wychodzą mi dynamiczne przejazdy nawet jak planuję inaczej okazuje się że zapier****(ot taki sprzęt)

 

p.s. regulacje robie sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

to fakt, że dynamika tego moto zachęca do odkręcania, pytałem o dłuższe trasy, bo ciekaw jestem jak sobie radzicie z bagażem, szukam toreb i sakw tekstylnych, funkcjonalnych, nie za drogich, ale żeby to jakoś wyglądło,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciewkay wypraw Magną bo wybieram do okoła PL przy granicy. Typowy surwiwal wychodzi z mapy 3100 km ale podejrzewam, że wyj przynajmniej 4000 km. Założyłem jej gmole sakwy i stelaż pod wór typu Easy Rider (pionowy) jako podpórka pod plecy, osłonoa GPS, scottoiler, sety pod nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już spakujesz swoje moto to może jakaś fotka, a po powrocie może podzielisz sie swoimi wrażeniami, chcę zacząć w tym roku jeździć gdzieś dalej, a dobrze spakowany i zamocowany bagaż to podstawa, pozdrawaiam życze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...