Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przy naciąganiu łańcucha w Madzi motocykl ma być oparty na nóżce bocznej czy można przeprowadzić regulację na podnośniku motocyklowym ?Podobno w niektórych motocyklach ma to znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smolax71

Kilka słów doświadczenia ze świecami (było kilka razy ale takie podsumowanie).

Parę stron do tyłu pisałem o problemach z ''niepaleniem'' na 2 lub 4 cylinder...

Ale od początku;

Magna na jesień dostała nowe świece - NGK DPR8EA-9.

Pojeździła po garażach, dosłownie, z 500m .

Potem zostawiona na zimę na dworze, czy w polu, jak komu pasuje, pozostawiona pod plandeką.

Na wiosnę nie odpala - wymiana dwóch przepustnic z membranami.

I niby pali ale czasem zimny 2 lub 4 cylinder, prycha i źle chodzi.

Wymiana świec na - irydowe NGK DPR8EIX-9

I JAK RĘKĄ ODJĄŁ !

Jeździ (fakt że z mieszanką mam problem - podciągnięte ssaniem) ale przynajmniej od razu na 4 cylindry

i nie ma znaczenia czy zimny czy gorący.

NIE POLECAM ZWYKŁYCH ŚWIEC NGK DPR8EA-9



Witam, przy naciąganiu łańcucha w Madzi motocykl ma być oparty na nóżce bocznej czy można przeprowadzić regulację na podnośniku motocyklowym ?Podobno w niektórych motocyklach ma to znaczenie.

Ważne aby tylne koło z prawej i lewej strony miało tę samą odległość od wahacza - aby było w osi !!!

Można patrzeć na oznaczenia naciągów ale czasem lepiej odejść do tyłu i do przodu aby spojrzeć czy koła ''idą'' w osi.

NIE WYKONASZ TEGO NA NÓŻCE BOCZNEJ !

Jak nie masz ''centralki'' to wystarczy pod silnik podłożyć drewniany klocek - oczywiście pomoc drugiej osoby.

Nawet lepiej jest zrobić to przy pomocy drugiej osoby - aby trzymała motocykl pionowo i prosto, nie siadała aby łańcuch nie był naciągany.

Edytowane przez smolax71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeprowadziłem regulację łańcucha na podnośniku,moto podparte pod tylny wahacz,naciąg zgodny z instrukcją,po spuszczeniu z podnośnika pod ciężarem samego motocykla jest zbyt ciasno.W necie znalazłem taki temat, że w zależności od modelu moto łańcuch reguluje się na centralnej stopce lub na bocznej a nawet pod ciężarem kierowcy no i co??? :ohmy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smolax71

Właśnie przeprowadziłem regulację łańcucha na podnośniku,moto podparte pod tylny wahacz,naciąg zgodny z instrukcją,po spuszczeniu z podnośnika pod ciężarem samego motocykla jest zbyt ciasno.W necie znalazłem taki temat, że w zależności od modelu moto łańcuch reguluje się na centralnej stopce lub na bocznej a nawet pod ciężarem kierowcy no i co??? :ohmy:

jak miałem dawno na łańcuch to faktycznie ustawiałem gdy moto stało na kołach w pionie

i siadałem (lub ktoś) i metoda prób i błędów, ale jakie naprężenie to nie pamiętam

ale fajny link o tym;

http://www.scigacz.pl/Warsztat,Scigacz,pl,naciaganie,lancucha,8132.html

 

 

 

założyłem nowe oponki w oryginalnym rozmiarze

i napompowałem przód 2,3 atm i tył 2,3

i pojeździłem dzień (zawsze z pasażerem)

jazda była jak po maśle, gładko, miękko, bez wibracji itp

i potem poczytałem instrukcję ;

post-67480-0-27510200-1373149591_thumb.jpg

 

i dałem na tył 2,8 atm

i znowu z pasażerem

i za twardo... każdą nierówność czuję jak koło twardo walnie...

chyba zmienię na 2,5 atm

???

jakie macie ciśnienie w kołach, w swoich magnach ???

proszę o pomoc

mam taki objaw ;

jak się rozpędzę do +- 100 km/h to czasem jak zwalniam, to słyszę jakiś brzęczek

nie jest to nic związane z silnikiem - zwalniam, włączam sprzęgło, czy redukuję i dodaję gazu, i silnik chodzi normalnie

a brzęczenie jest jednostajne... pomimo zwolnienia czy zwiększenia obrotów silnika

jakby silniczek elektryczny terkoczący...?

zwalniam i ''brzęczek'' po chwili nagle gaśnie - nie zdążyłem jeszcze się zatrzymać żeby posłuchać dokładnie skąd to słychać

raczej nie jest to wentylator bo temperatura nawet do pionu nie dochodzi

? co to może być ?

Edytowane przez smolax71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smolax71

Według tabliczki na Madzi ma być 36 psi =2,45 atm przód i tył 42 psi=2,86 atm , ja mam 2,4 atm przód i tył 2,5 atm i jest git. :crossy:

 

mówisz o mojej starej Madzi RC21 ? czy o swojej nowszej... ?

to jednak inne ramy, inne koła itp :(

Edytowane przez smolax71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mówisz o mojej starej Madzi RC21 ? czy o swojej nowszej... ?

to jednak inne ramy, inne koła itp :(

Mówię o swojej nowszej wersji Madzi,a gdzie reszta towarzystwa co by coś podpowiedzieć,co oni z siodeł nie wysiadają? od gniotów na dupie dostaną :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smolax71
proszę o pomoc

mam taki objaw ;

jak się rozpędzę do +- 100 km/h to czasem jak zwalniam, to słyszę jakiś brzęczek

nie jest to nic związane z silnikiem - zwalniam, włączam sprzęgło, czy redukuję i dodaję gazu, i silnik chodzi normalnie

a brzęczenie jest jednostajne... pomimo zwolnienia czy zwiększenia obrotów silnika

jakby silniczek elektryczny terkoczący...?

zwalniam i ''brzęczek'' po chwili nagle gaśnie - nie zdążyłem jeszcze się zatrzymać żeby posłuchać dokładnie skąd to słychać

raczej nie jest to wentylator bo temperatura nawet do pionu nie dochodzi

? co to może być ?

chyba sam doszedłem co to brzęczy

otóż to najprawdopodobniej brzęczy prędkościomierz

motocykl stał nie ruszany kilka lat i dopiero jeżdżę nim od kilku dni

i czasem jak pojadę dalej, i ponad 50, 60 mil/h to zaczynam słyszeć

i pochyliłem się nad prędkościomierzem i to on na 99%

jak zwalniam to przestaje brzęczeć poniżej 20 mil/h

na razie nie naprawiam go, nawet nie wiem jak

linka i ślimak sprawdzone, czyste i przesmarowane, tak że to sam prędkościomierz wariuje aczkolwiek nie kłamie

wskazówka drga prawie niezauważalnie

Edytowane przez smolax71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naprawa to moze byc ciezko, ja probowalem, ale stanelo na tym ze kupilem drugi, bo jest problem zeby go normalnie rozebrac.

Co do cisnienia to bardzo zalezy od opon, to co podaje honda to cisnienie dla dunlopa, a np metzeler podaje inne cisnienie dla magny ze swoimi oponami.

 

-------------------------------------------------------

Sorry za brak polskich znakow ale pisze z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smolax71

Z naprawa to moze byc ciezko, ja probowalem, ale stanelo na tym ze kupilem drugi, bo jest problem zeby go normalnie rozebrac.

Co do cisnienia to bardzo zalezy od opon, to co podaje honda to cisnienie dla dunlopa, a np metzeler podaje inne cisnienie dla magny ze swoimi oponami.

 

-------------------------------------------------------

Sorry za brak polskich znakow ale pisze z telefonu

ooo

właśnie mam metzelera na przodzie ... muszę poszukać ile proponują ?

i znalazłem ;

front 2,3 bar

rear 2,5 bar

i tak mam :)

 

inna prośba;

praktycznie nie da się jechać szybciej jak 60, 70 mil/h bo urywa głowę :(

proszę, z praktyki, aby ktoś podał wymiary szyby przedniej dla +- 185 cm wysokiego kierowcy

tak aby nie była za wielka ale żeby dała radę do uzyskania odcięcia na OD :)

może jakieś konkretne modele ?

Edytowane przez smolax71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie coś takiego do siebie założyłem i jest całkiem dobrze. Musiałem tylko zagiąć pręty podpierające w inny sposób aby móc szybę ustawić bardziej pionowo (zależy też jak kolega ma ustawioną kierownicę).

U mnie wygląda to tak:

icjk.jpg

Edytowane przez Pluto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość smolax71

kuzyn dziś kupił V65 1986 rok :) , mały przebieg full oryginał

nowy akumulator i po czyszczeniu gaźników i synchronizacji

pięknie chodzi... miękko i cicho, silnik jak nowy, a zmiana biegów to bajka jakby mniejszy skok i lekko, bez zgrzytów :)

... w porównaniu do mojej

tylko cała do polerki a lakier czarny prawie idealny, oryginalny

;) lekko zazdroszczę

Edytowane przez smolax71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...