Skocz do zawartości

Słowacki Raj


Bacher
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jutro jadę na 5 dni na Słowację do Spišské Tomášovce - to jest przy parku narodowym Słowacki Raj.

 

Na pierwszy dzień już mam zaplanowaną trasę (znalazłem w necie): "Trasa prowadzi z Podlesoka szlakiem zielonym przez wąwóz Sucha Bela, dalej szlakiem żółtym, a później czerwonym do Klastoriska. Stamtąd szlak żółty sprowadza do przełomu Hornadu, gdzie biegnie szlak niebieski, który przez Hrdlo Hornadu wyprowadza z powrotem do Podlesoka."

 

Zastanawiam się co zaplanować na pozostałe dni :icon_razz: Właśnie dlatego piszę...jeśli ktoś z was był w tamtym rejonie to napiszcie co tak warto zobaczył, jaką trasą się przejść, itp. :)

 

Z góry dziękuję za pomoc :icon_razz:

 

Pozdrowienia Bacher

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitalna sprawa, przygotuje sie na niezapomniane wrażenia.

Ja ze swojej strony polecam jeszcze wodospad Sokolica (czy jakos tak) który znajduje sie w dużej dolinie na zachód od Suchej Beli (nie pamiętam juz nazwy tej dolniki, a pisze z pamięci)

Na pewno znajdziesz go na mapie Słowackiego Raju, a mapyh kupisz na miejscu.

Żeby zachęcić do obejrzenia tego wodospadu to tylko napiszę że ma on 70 metrów wysokości, a wspinasz się pod jego góre po szeregu drabinkach przechodząc raz na lewo, raz na prawo od spadającej wody. :icon_razz:

 

 

PS:

Trochę pokreciłem ale spojrzałem na mapkę wiec prostuję: wodospad nazywa sie Zawojowy, a znajduje sie on w dolinie Sokolia.

Edytowane przez Visuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie panowie nie ten dział kurde blaszka

Myślałem nad wrzuceniem tego do Zloty-->Podróże, ale uznałem, że to nie na moto, więc się tam nie nadaje...jeśli jednak powinno tam wyjądować to proszę admina o przeniesienie

 

 

 

Visuz, dzięki za fajną propozycję - chyba skorzystam :icon_razz:

 

Co jeszcze warto tam zobaczyć? Interesują mnie zwłaszcza piesze trasy, bo nie jadę na moto, tylko autkiem jedziemy :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad Słowackim Rajem w tym roku. Nie wiem czy przeglądałeś strony w sieci. Jeśli nie to polecam:

http://vratna.hej.pl/sr.htm

http://tatromaniak.fr.pl/sr.php

http://walinscy.civ.pl/slowacja/index.html

Miłego pobytu

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś większość złaziłam. ale to było wieki temu. teraz już nawet nie wszystko pamiętam a map przy sobie nie mam.

to, co opisałeś, to chyba juz na więcej niż jeden dzień traska :banghead: o ile dobrze kojarzę, część z tego to trasy jednokierunkowe - i te szczególnie polecam. wrażenia niezapomniane, choć nie dla ludzi z ostrym lękiem wysokości.

Edytowane przez Sihaja

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.slovenskyraj.sk - wszystko dokladnie opisane, trasy, mapy, ciekawe miejsca, ubytownie i inne. Tez sie wybieram do Slowackeigo raju. Wyjezdzam w przyszly piatek (28.07). Bylem juz tam 2 lata temu - po prostu piekne miejsce :banghead:

 

Pozdrawiam

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to ci powiem tak: super miejsce a juz to łażenie po wodospadach to czysty odlot. Miejsca zapierające dech w piersi. Ja tam byłem kilka lat temu pod koniec września, i w tm roku tez sie tam wybiore we wrzesniu bo: rydzy jest tam wtedy na tony. W knajpie za śladowe ilości z patelni płacisz grubą kasę. A tam uzbierasz w reklamówki i mozesz sie najeść po lufcik. Nie wiem jak tam z rydzami teraz, ale pewnie nie. A tak na poważnie to oni mają mnóstwo zamków. Kup sobie mapę zamki na słowacji to sie zdziwisz, wygląda na to że jest ich więcej niż średniej wielkosci miast. Poza tym to kraj gdzie jest chyba najwięcej w europie jaskiń udostępnionych do zwiedzania, na pewno jest cos w pobliżu. Z resztą wsiadasz na dwa kółka czy tez cztery i za godzine jesteś w tatrach a tam nie będziesz sie nudził.

 

Pozdrawiam Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie wybieram do Slowackeigo raju. Wyjezdzam w przyszly piatek (28.07).

 

 

Ja jadę 29 :biggrin:, choć nie sam Raj, ale niedaleko. Szukamy prostych, niezbyt ambitnych tras pod rowerki na sezon, w którym formy niestety brak...

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę 29 , choć nie sam Raj, ale niedaleko. Szukamy prostych, niezbyt ambitnych tras pod rowerki na sezon, w którym formy niestety brak...

My zamierzamy pochodzic po raju, sam osobiscie sadze, ze jezeli nie przejdziesz sie po drabinkach, stupackach i innych tego typu wynalazkach to tak jak bys nie byl w raju w ogole :clap: :biggrin:

 

Pozdrawiam

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zamierzamy pochodzic po raju, sam osobiscie sadze, ze jezeli nie przejdziesz sie po drabinkach, stupackach i innych tego typu wynalazkach to tak jak bys nie byl w raju w ogole :clap: :biggrin:

 

 

 

 

To fakt. Dlatego polecałam trasy jednokierunkowe. Jak wcześniej pisałam - złaziłam Słowacki Raj kilka lat temu dość dokładnie.

Teraz planuję trochę pojeździć. 2 lata temu Niskie Tatry, ale w tym roku niewiele kilometrów zrobiłam i nie mam formy, więc wolę coś niższego.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

Wróciłem do domu dziś o 18:00 :smile: Było super ;)

Zrobiłem trzy traski po tym parku (skonsultowane z przewodnikiem z tamtego rejonu) które mogę wam zdecydowanie polecić. A jeśli wybieracie się tam na moto to wiedźcie, że objechanie parku do okoła to wprost niezliczona liczba zakrętów ;) Samochodem sie tam świetnie jechało :banghead:

Jednym słowem - POLECAM :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...