Skocz do zawartości

zzr 600 92 woda w oleju??????


bartez
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam! dreczy mnie cos w moim zygzaku tzn od zmiany oleju(tak przynajmniej sadze) w okienku od sprawdzania stanu oleju pojawia sie czasami biała maź :) sprawdziłem stan wody i rzeczywiscie było mało. Dolałem i tak jezdziłem po ok 100 km okienko przejrzało i było wporządku. Ale nieraz cos mu odbije i znowu pojawia sie biała maź?? po kilkuset km znowu ginie i jest ok. I co dziwne stan wody jest cały czas taki sam. Temp wody w normie nic nie bombluje oleju w wodzie tez nie ma! Nie mam pojecia co to moze byc? Moze ktos spotkał sie z takim przypadkiem.

Pozdrawiam i z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! dreczy mnie cos w moim zygzaku tzn od zmiany oleju(tak przynajmniej sadze) w okienku od sprawdzania stanu oleju pojawia sie czasami biała maź

 

Witam!!!

 

Sprawdź pompę wodną a w szczególności element gumowy który jest zmontowany z sprężyną, simmering, albo oring na pompie.

Prawdopodobnie jak masz duży poziom cieczy to przedostaje się on do silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Sprawdź pompę wodną a w szczególności element gumowy który jest zmontowany z sprężyną, simmering, albo oring na pompie.

Prawdopodobnie jak masz duży poziom cieczy to przedostaje się on do silnika.

sprawdze pompe i zobaczymy. do rozebrania pompy trzeba zlac olej z silnika?

Ale uszczelka pod głowica to nie jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wiesz może jaki tam był wcześniej wlany olej?? Mi sie kiedyś w samochodzie stało cos podobnego...po wymianie oleju na inny (widocznie pozostały resztki starego w silniku) - zrobiła mi się właśnie taka biała maź! ale bardzo możliwe jest, że gdzieś Ci może zabierac wode do silnika - sprawdź tą pompe (oleju raczej nie trzaba spuszczać - nie wiem dokładnie jak jest w zzr).

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wiesz może jaki tam był wcześniej wlany olej?? Mi sie kiedyś w samochodzie stało cos podobnego...po wymianie oleju na inny (widocznie pozostały resztki starego w silniku) - zrobiła mi się właśnie taka biała maź! ale bardzo możliwe jest, że gdzieś Ci może zabierac wode do silnika - sprawdź tą pompe (oleju raczej nie trzaba spuszczać - nie wiem dokładnie jak jest w zzr).

pozdro

poprzedni własciciel mówił ze tez mobil ale nie znam rodzaju. zerkne w pompe moze cos tam siedzi?

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie jest tak, że biała maź, osad itp może się pojawiać na skutek niedostatecznego rozgrzania silnika szczególnie jeśli stał wczesniej przez dłuższy czas niejeżdżony

nie to raczej no oto chodzi zawsze rozgrzewam moto(nie pałuje na zimnym) a jeżdże tez czesto.Rzadko kiedy stoi w garazu wiecej niz 2 dni bez ruchu.

Patrzyłem teraz na poziom wody i jest absolutnie bez zmian a po wczorajszej przejazdzce ok 30km okienko mam praktycznie białe ;) ale poziom oleju idzie sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj winę za białą maź ponosi jazda na krótkich odcinkach. Możesz też mieś zapchane odpowietrzenie skrzyni korbowej. A oleju Ci nie przybywa? tak z ciekawości zapytam, to jest te Chełmno koło Świecia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj winę za białą maź ponosi jazda na krótkich odcinkach. Możesz też mieś zapchane odpowietrzenie skrzyni korbowej. A oleju Ci nie przybywa? tak z ciekawości zapytam, to jest te Chełmno koło Świecia?

oleju mi nie przybywa i teraz juz wiem ze wody nie ubywa wiec to albo cos z olejem albo...?

Tak to chełmno koło swiecia

iława jest stosunkowo niedaleko moze sie kiedys spotkamy w celu wymienienia doswiadczen o zygzaku??

 

oleju mi nie przybywa i teraz juz wiem ze wody nie ubywa wiec to albo cos z olejem albo...?

Tak to chełmno koło swiecia

iława jest stosunkowo niedaleko moze sie kiedys spotkamy w celu wymienienia doswiadczen o zygzaku??

aha a jedziesz na zlot do ostródy w twn wekend??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko możliwe, bo jeszcze przez najbliższy rok będe śmigał do Świecia. Ratownika medycznego tam sobie robię. Można by faktycznie zygzaczki oblukać

pewnie ze mozna bo nieznam nikogo kto ma zygzaka.długo masz bo ja od lutego br. i zrobiłem 4 tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...