Skocz do zawartości

Elektryka w M-72


Tauben
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy mial oryginalne gazniki w kasce. Zmienil na k68. Niby powera przybylo, ale i z baku ciagnie wiecej. Tak wiec wszystko to kwestia regulacji.

W k68 z "plastiku" sa te gorne nakretki przepustnic. Cos jeszcze?

 

Dzięki, to wszystko. Probowałem jeszcze poracowac nad tymi k-62, beznadzieja.

Zamówiłem k-68, ocenie na żywym organiźmie co są warte

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o k68 to mam nadzieje ze zamowiles rosyjskie, a nie ukrainskie. Roznia sie to poza dokladnoscia wykonania tym iz na ruskich jest napis z boku gaznika "pekar" oraz przepustnice sa "czarne".

Jezeli chodzi o m72 to sa jeszcze dosyc dobre kopie oryginalnych gaznikow, produkowane przez zoltodziobow. Jednak sa one troche drozsze.

Edytowane przez ural_zgora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o k68 to mam nadzieje ze zamowiles rosyjskie, a nie ukrainskie. Roznia sie to poza dokladnoscia wykonania tym iz na ruskich jest napis z boku gaznika "pekar" oraz przepustnice sa "czarne".

Jezeli chodzi o m72 to sa jeszcze dosyc dobre kopie oryginalnych gaznikow, produkowane przez zoltodziobow. Jednak sa one troche drozsze.

 

Dostałem rosyjskie, teraz musze to ustrojstwo wyregulowac,moze masz jakiś patent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego-Tauben,dokładnie tego modelu moto nie miałem przyjemności poznać,ale...

praw fizyki nie zmienisz(jak mawiał mój profesor w szkole).I tak:

-co do tego wyłączania jednego gara(za mało podajesz szczegułów),olej na przerywaczu-jak najbardziej-ŻLE

jeśli zarzuca świece-mogą być odwrotnie założone pierścienie(w tych konstrukcjach pierścionki miały

oznaczaną górę)-w efekcie zamiast zbierać,pierścionki pchają olej w górę(miałem coś takiego w Moskwiczu.

-z ładowaniem i prądnicami(brrr...) moja sugestia-poszukaj małego alternatora{na szrotach, wiele japońskich

autek było w takowe wyposażanych}.I prostsze i przyjemniejsze i dokładniejsze-same plusy.

A poza tym szerokości na drodze,gumowych drzew i pozdrówka dla wsiech.

PADRE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile w wielu rosyjskich silnikach sa napisy na pierscieniach typu "wierch" oraz bywaja pierscienie, ktore sa np sciete pod katem to oryginalne pierscienie w m72 zadnego specjalnego zalozenia nie wymagaja. Tak samo w uralu. Wszystkie 4 sa wykonane symetrycznie.

 

Dostałem rosyjskie, teraz musze to ustrojstwo wyregulowac,moze masz jakiś patent

 

Jest wiele metod regulacji - co wlasciciel to inna metoda :icon_exclaim:

 

Moze poczytaj sobie tu:

 

http://www.redmotorz.studioo.pl/technika/g...hronizacja.html

 

Nastepnie sproboj to zastosowac. W sumie dolniaki nie powinny stwarzac jakis wiekszych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,tak koledzy,wsio prawielno,tylko,że kolega Tauben napisał,iż z przekazu poprzednika wynikało,

że moto jest po kapitalce-więc góra chyba też.A zatem jest szansa że pierścienie były stronowe i

mogli je (wystarczy zgarniający)odwrotnie pozakładać.

Mogę mieć rację?

Pozdro-PADRE

PS.Musisz dokładnie obejrzeć od strony przekroju.

Edytowane przez PADRE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz. Ja juz bym dawno sprawdzil na czym ta kapitalka polegala, gdyby mi jedna swiece zarzucalo ( luzy tlok / cylinder, pierscienie w rowkach, luzy na zamkach. ) Do tego luzy miedzy zaworami a prowadnicami i wszystko jasne.

Godzinka zeby to wszystko rozebrac i druga zeby posprawdzac, albo spokojny wieczor z piwkiem, karka papieru i szczelinomierzem.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...