Skocz do zawartości

Kilka pytań do posiadaczy Kymco ZX


Olsen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Forumowicz-ów/-ek posiada(ł) takowy skuter?

Jeśli tak, to mam kilka pytań:

 

Jaka jest prędkość maksymalna (licznikowa) po zdjęciu ewentualnych blokad (solo i z "plecaczkiem")?

Czy w schowku pod kanapą mieści się typowy kask integralny?

Czy w przednim panelu są wmontowane jakieś schowki (a jeśli tak, to czy da się schować np. spray do opon lub komplet podstawowych narzędzi)?

Czy da się w miarę komfortowo jechać we dwie osoby, czy też oboje cierpią katusze (i czy bardzo pogarszają się osiągi)?

Czy osłony są dosyć wydajne, czy też mocno wieje/zacina deszczem po nogach?

Na jakim poziomie kształtuje się zużycie paliwa przy jeździe typowo miejskiej?

Czy próbowaliście eksploatować ZX-a w zimie i czy występowały trudności z rozruchem silnika itp. przy bardzo niskich temperaturach (-5/-15 st.)?

Czy ktoś z Was zakładał do tego skutera opony zimowe, np. Heidenau SNOWTEX?

Czy znany jest Wam przypadek zamontowania do tego skutera osłon na ręce, tzw. handbarów?

Czy ktoś z Forumowicz-ów/-ek podrasowywał ZX-a, np. wsadzając kit tuningowy 70/80 ccm, i jakie były efekty takiego zabiegu?

Czy możecie napisać coś o ewentualnych słabych stronach tego skutera, elementach, które zużywają się przedwcześnie, o jakichś nietypowych awariach, które Wam się przydarzyły itp.?

 

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi (zarówno in plus, jak i in minus) nt. rzeczonego skutera i udzielenie odpowiedzi na chociaż niektóre pytania postawione przeze mnie.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ujrzałem wczoraj na mieście takie cudeńko i jego sylwetka strasznie przypadła mi do gustu, a że rozważam zmianę skuterka w bliżej nieokreślonej przyszłości, pozwoliłem sobie założyć niniejszy wątek.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli w ryżym Jednosladzie był test takiego skuterka, wypowiadano się on nim w samych superlatywach.

Zapewne wypowiedź była sponsorowana. :)

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Forumowicz-ów/-ek posiada(ł) takowy skuter?

Jeśli tak, to mam kilka pytań:

 

Jaka jest prędkość maksymalna (licznikowa) po zdjęciu ewentualnych blokad (solo i z "plecaczkiem")?

Czy w schowku pod kanapą mieści się typowy kask integralny?

Czy w przednim panelu są wmontowane jakieś schowki (a jeśli tak, to czy da się schować np. spray do opon lub komplet podstawowych narzędzi)?

Czy da się w miarę komfortowo jechać we dwie osoby, czy też oboje cierpią katusze (i czy bardzo pogarszają się osiągi)?

Czy osłony są dosyć wydajne, czy też mocno wieje/zacina deszczem po nogach?

Na jakim poziomie kształtuje się zużycie paliwa przy jeździe typowo miejskiej?

Czy próbowaliście eksploatować ZX-a w zimie i czy występowały trudności z rozruchem silnika itp. przy bardzo niskich temperaturach (-5/-15 st.)?

Czy ktoś z Was zakładał do tego skutera opony zimowe, np. Heidenau SNOWTEX?

Czy znany jest Wam przypadek zamontowania do tego skutera osłon na ręce, tzw. handbarów?

Czy ktoś z Forumowicz-ów/-ek podrasowywał ZX-a, np. wsadzając kit tuningowy 70/80 ccm, i jakie były efekty takiego zabiegu?

Czy możecie napisać coś o ewentualnych słabych stronach tego skutera, elementach, które zużywają się przedwcześnie, o jakichś nietypowych awariach, które Wam się przydarzyły itp.?

 

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi (zarówno in plus, jak i in minus) nt. rzeczonego skutera i udzielenie odpowiedzi na chociaż niektóre pytania postawione przeze mnie.

 

Posiadam taki skuter rocznik 2004.

Predkość po odblokowaniu od 70 do 80 licznikowych zalezy od egzemplarza

W schowku mój uvex integralny sie nie mieści nie wiem jak innej formy gdyby był lekko płytszy kask

W przednim panelu jest jeden schowek podzielony na dwie małe przegrody ,nie wiem czy wejdzie spray klucze tak

W dwie osoby mozna jechac z niezłym komfortem (powiedzmy) jezeli osoby nie maja powyzej 1,80

Osłony ja uzjaje za wystarczajace

Spalanie po odblokowaniu u mnie było bardzo satysfakcjonujace niestety nie mieszkam w mieście ale na trasie do 70 do max 3 litrów

Zima nie uzytkuje ale wystepuja pewne kłopoty z rozruchem jak skut dłuzej postoi chyba to jest raczej normalne

Opon zimowych nie stosuje nie jerzdze zima

Nie znam przypadku montazu osłon

Mam założony kit 70cm malossi + wario Polini + wydech tecnigas next R + sprzęgło Betella . Na montarz czeka gaznik i gazbox .Dynamika rosnie bardzo zauważalnie predkosc tez około 95. Jesli chcesz uzywac tylko po miescie odradzam rosnie spalanie .Wtedy wystaracza wydech + wario osiagi tez fajnie rosnia a spalanie nie tak bardzo

Ogólnie skuter nie narzekam . Jedynie co mnie wkurza to przednie zawieszenie mozna powiedziec rowerowe bardzo twarde . mam przebieg 4000km i padł mi tylko kranik podciśnieniowy jak narazie i po wymianie cylka łożyska wału musiały byc zmienione na wzmacniane.

Jesli masz jeszcze jakieś pytania pisz.

Fotki mojego bzyka http://www.bikepics.com/members/przemas22/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mój kumpel ma roczy ZX50 z salonu.

Ogólnie już mówie nie polecam ;) Ale....

... przed odblokowaniem lipa totalna :flesje:

... we dwie osoby lepiej nie wchodzić na moto ;)

... po odblokowywaniu Kymco się nieźle zachowywał :biggrin:

... po rocznym użytkowaniu koledze popsuła się popmka tam jakaś bo miał wycieki płynu, przy glebie parkingowej oudowa się posypała

... co do jazdy we 2 osoby to prowadzący ma "fajnie" zaś pasażer gorzej dlaczego ? Dlatego że nie ma dla niego podnóżek, są te tylko płozy uniesione do góry.

 

 

Ps. Polecam Ci ściągnąć z PRZY PIWIE odcinek "jednoślad"u tam był test Kymco ZX50 - omawiali go.

 

 

pozdr.

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...