Skocz do zawartości

prawidłowy poziom paliwa w gaźnikach


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos może mi podać jak prawidłowo wyregulowac poziom paliwa w gaźnikach. Ile powinno sie go znajdowac w komorze pływakowej. W tej chwili mam ustawione jakies 3/4 wusokości komory ale motor przy dodaniu gazu sie dławi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewaznie do ustawianiu poziomu paliwa w gaznikach producenci stosuja jakis znacznik np.nadlew w komorze plywakowej itp..najlepiej byloby znalezc serwisowke i z niej ustawic poziom..a jelsi to neimozliwe to metoda prob i bledow...jelsi moto ci sie dlawi po dodaniu gazu to stan jest IMHO za niski! jelsi natomiast po nagrzaniu bedzie ciezko odpalac to stan jest za wysoki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ustawienia pływaków. W książce serwisowej danego modelu podane są wartości. I wygląda to tak że podnosząc plywak do góry mierzymy jaka jest przestrzeń pomiędzy pływakiem a częścią gaźnika w momencie zamknięcia przez pływak zaworku iglicowego. A jak to sprawdziłeś że masz 3/4 poziomu paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan 3/4 stwierdziłem najtępująco: wyjąłem gaźniki odkręciłem komory pływakowe bez obracania gaźnika no i zobaczyłem jaki jest stan paliwa w komorach. Dzięki za podpowiedzi będę próbował ustawić gaźniki tak żeby dobrze moto pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radze nie zmieniac poziomu, dopuki nie sprawdzisz jaka jest wlasciwa wielkosc podana w serwisowce dla twego modelu, bo moze akurat poziom w twoich gaznikach jest dobrze ustawiony. Moze byc kilka innych przyczyn dla ktorych moto dlawi sie po dodaniu gazu.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel juz namieszał z poziomem paliwa. Z tym dławieniem sie to sprawa wygląda ciekawie ponieważ zauważyłem że gdy zgaszę silnik i zapalę go po załużmy 10 sekundach to przez chwilę nie ma problemu z wchodzeniem na obroty. Ale po chwili problem pojawia się na nowo. Ewidentnie brakuje mu paliwa. Być może po wyczyszczeniu gaźników moto musi pochodzić chwilę i odpowietrzyć gaźniki. Zobaczę jutro jak się zabiorę do dalszego sprawdzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...