Skocz do zawartości

czym czyścić ( płukać zbiornik ) pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

czesc

jutro planuje wyczyscic zbiornik z aluminiowych resztek z zamka wlewu :icon_biggrin: sic!!

ale łamię się , czy zrobić to wodą , tzn. wymyć zdrowo ok 15 minut wezem a potem poczekać ja wyschnie ( chwała za to upałom ) ew. pozniej odrdzewiacz.

Czy od razu płukać benzyną ( opcja znacznie droższa;)

piszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to bym zrobił tak :woda-->ropa (naprawde wiele potrafi)---> troche benzyny/rozpuszczalnika/denaturatu (zeby wypłukać troche rope) i do bak bym wrzucił jakieś choćby nawet śruby , jak masz to moze specjalny śrut , a nawet kamyki , ale taki wcześniej umyte i pomachać troche taki zbiornikiem , z kilka minut - powinno pomóc . Sory ale nic innego mi do łba nie przychodzi oczywiście z "domowych " metod

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jak ma wypiaskować zbiornik od środka ??? :icon_biggrin: Normalnie węża z wodą zapodaj dobrze wysusz po płukaniu, zamontuj i zalej do pelna paliwa.

 

Trzeba do baq wsypac pare garsci grubszego piasku i pomachac troche w prawo i w lewo. Pozniej plukanie woda i benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym piachem to nie jest najlepszy pomysł , poniewaz koło kranika mam taki kołoniez i swobodnie go nie wypłukam potem , podobnie od strony wlewu ,

Zreszta juz wypłukałem wodą, najgorzej ,ze zrobiły sie takie wykwity korozji delikatne , myślę ,ze to w niczym nie przeszkadza , jak szadzicie. Zreszta mam malutki filterek w zbiorniku ( siatkowy ) nakładany na kranik , wiec sadze ze ew. zanieczyszczenia zostana zatrzymane

.

Ps. zna ktoś fajne miejsce na zatrzymanie sie ( kemping ) w okolicach Grudziądza - do 20 km od..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Datego napisałem Ci wcześniej żebyś zalał do pełna zupy po płukaniu wodą i nalotu po wodzie by nie było. Kiedyś dolewało się denaturatu na zime do paliwa żeby wodę zmieszać i możesz też tak zrobić że dolejesz ze 200 ml do paliwa. A odnośnie wszelkich praktyk z piaskiem to szczerze nie polecam i odradzam. Tak jak już wspomniałeś, nie sposób go wypłukać i nawet jedno ziarnko piachu może zatkać CI nieodwracalnie któryś z kanalików w gaźniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...