Skocz do zawartości

Pomalowanie motocykla w barwy MILICYJNE


Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o pomalowanie zaprzęgu tak, aby stał się reliktem przeszłości. Oczywiście wiązałoby się to z emblematami, napisem na przedniej owiewce...

http://img530.imageshack.us/my.php?image=milicja7qj.jpg

Nie mam pojęcia czy takie coś jst prawnie dozwolone...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli panowie policjanci czepiają się do napisu na kamizelce "POLICE" (chodzi o miasto oczywiscie) bo może się kojarzyc z policją i wprowadzac w błąd to takimi barwami równiez nie będą zachwyceni. A przepis i tak pewnie jakis na to jest.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli panowie policjanci czepiają się do napisu na kamizelce "POLICE" (chodzi o miasto oczywiscie) bo może się kojarzyc z policją i wprowadzac w błąd to takimi barwami równiez nie będą zachwyceni. A przepis i tak pewnie jakis na to jest.

Pozdrawiam

 

Rozumiem, że to ma byc MILICJA? Jeśli tak, to chyba nie mo problemu bo milicja juz nie isntnieje;) wiem, że są takie auta tak pomalowane i mogą jeździć po ulicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnie zastrzeżona jest nazwa POLICJA . Natomiast czepiać się mogą o tyle o ile czepia się SONY do SONI tzn. o to, że może się nazwa kojarzyć, ale to jest sprawa do sądu a nie do czepiania sie na ulicy. (podobnie jest z POLICE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Świecie Motocykli kiedyś był taki artykuł w którym testowali hondę w wersji policyjnej tylko w zagramanicznej wersji z oznaczeniami „police” Moto zostało zatrzymane przez naszych niebieskich, po wyjaśnieniach kazali pozdejmować lampki, sygnały i inne gadżety i można było śmigać dalej.

 

Z tego, co widzę to chcesz pomalować w barwy Milicji a to już nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o pomalowanie zaprzęgu tak, aby stał się reliktem przeszłości. Oczywiście wiązałoby się to z emblematami, napisem na przedniej owiewce...

http://img530.imageshack.us/my.php?image=milicja7qj.jpg

Nie mam pojęcia czy takie coś jst prawnie dozwolone...?

 

Rozdział 8

 

Warunki dodatkowe dla pojazdu samochodowego uprzywilejowanego

 

§ 25. 1. Pojazd samochodowy uprzywilejowany wyposaża się w sygnały ostrzegawcze:

 

1) dźwiękowy;

 

2) świetlny błyskowy.

 

2. Pojazd samochodowy uprzywilejowany może być ponadto wyposażony w umieszczone na zewnątrz dodatkowe światło barwy białej lub żółtej selektywnej, umocowane w sposób umożliwiający zmianę kierunku strumienia świetlnego (szperacz); światło to powinno być włączane i wyłączane niezależnie od innych świateł.

 

§ 26. 1. Urządzenia wysyłające ostrzegawcze sygnały dźwiękowe powinny spełniać następujące wymagania:

 

1) wysyłać sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie;

 

2) fale dźwiękowe powinny być wysyłane co najmniej do przodu, a oś ich rozchodzenia się powinna być równoległa do podłużnej osi symetrii pojazdu; dopuszcza się odchylenie od tego kierunku nie większe niż 15°;

 

3) być tak sterowane, aby ich włączenie nie było możliwe bez równoczesnego włączenia sygnału świetlnego.

 

2. Ostrzegawczy sygnał świetlny błyskowy powinien odpowiadać następującym warunkom:

 

1) liczba świateł: co najmniej jedno, lecz nie więcej niż sześć;

 

2) rozmieszczenie świateł: na dachu nadwozia (kabiny); dopuszcza się umieszczenie świateł w innym miejscu, przy zapewnieniu wymaganej widoczności sygnału;

 

3) barwa światła: niebieska;

 

4) włączanie świateł błyskowych powinno być niezależne od położenia urządzenia umożliwiającego pracę silnika oraz od włączenia sygnałów dźwiękowych;

 

5) powinien być widoczny z każdej strony pojazdu z odległości co najmniej 150 m przy oświetleniu słonecznym i nie powinien oślepiać innych uczestników ruchu.

 

3. Pojazd może być dodatkowo wyposażony w sygnały świetlne błyskowe barwy czerwonej, odpowiadające warunkom określonym w ust. 2 pkt 1, 2 i 4, widoczne co najmniej z przodu i z tyłu pojazdu z odległości co najmniej 150 m przy oświetleniu słonecznym i nieoślepiające innych uczestników ruchu.

 

§ 27. 1. Pojazd samochodowy straży pożarnej - pożarniczy, z wyjątkiem pojazdu wymienionego w ust. 2, powinien mieć barwę czerwieni sygnałowej, błotniki zaś i zderzaki - barwę białą. Dopuszcza się pojazd pożarniczy o barwie khaki, również w odniesieniu do błotników i zderzaków.

 

2. Samochód osobowy operacyjny straży pożarnej z nadwoziem zamkniętym powinien być oznakowany pasem wyróżniającym barwy czerwieni sygnałowej. Po obu stronach pojazdu powinny być umieszczone napisy "STRAŻ" barwy białej lub czerwonej. Na dachu pojazdu może być umieszczony świetlny napis "STRAŻ" barwy czerwonej na białym tle.

 

3. Przepisy ust. 1 i 2 nie dotyczą pojazdu wojskowej straży pożarnej.

 

§ 28. 1. Karetka sanitarna powinna mieć barwę białą, kremową lub żółtą samochodową z niebieskim pasem wyróżniającym; dla karetki reanimacyjnej dopuszcza się dodatkowo pasy wyróżniające barwy czerwonej, umieszczone wokół dachu oraz bezpośrednio pod pasem barwy niebieskiej.

 

2. Przepisu ust.1 nie stosuje się do wojskowej karetki sanitarnej, która powinna być oznakowana emblematem czerwonego krzyża na białym tle, umieszczonym co najmniej na każdym boku pojazdu; karetka ta może być również oznakowana pasem wyróżniającym barwy niebieskiej.

 

§ 29. Pojazd górniczego pogotowia ratunkowego powinien być oznakowany pasem wyróżniającym barwy czerwonej.

 

§ 30. Pojazd jednostki ratownictwa chemicznego powinien być oznakowany pasem wyróżniającym barwy srebrzystej.

 

§ 31. 1. Pojazd Policji, z wyjątkiem motocykla, powinien posiadać niebiesko-granatową barwę nadwozia oraz powinien być oznakowany pasem wyróżniającym barwy białej i umieszczonym po obu stronach pojazdu napisem "POLICJA" barwy białej, z zastrzeżeniem ust. 2. Na dachu pojazdu może być umieszczony świetlny napis "POLICJA" barwy niebieskiej na białym tle; napis "POLICJA" barwy białej może być także umieszczony z przodu i z tyłu pojazdu, przy czym napis z przodu może być odwrócony (lustrzany).

 

2. Samochód osobowy Policji o liczbie miejsc siedzących nie większej niż 5 i rodzaju nadwozia sedan, hatchback, kombi lub coupe powinien być oznakowany pasem wyróżniającym barwy białej odblaskowej; drzwi boczne powinny mieć kolor biały nieodblaskowy; na pasie wyróżniającym drzwi bocznych przednich powinien być umieszczony napis "POLICJA" w kolorze niebiesko-granatowym odblaskowym, w odcieniu koloru nadwozia.

 

3. W wyjątkowym przypadku może uczestniczyć w ruchu pojazd Policji niespełniający warunków określonych w ust. 1 i 2 oraz w § 26 ust. 1 pkt 2.

 

4. Motocykl Policji powinien mieć błotniki barwy białej. Z przodu motocykla powinien być umieszczony napis "POLICJA".

5. Pojazd Inspekcji Transportu Drogowego powinien być oznakowany pasem wyróżniającym barwy białej odblaskowej i umieszczonym po obu stronach pojazdu napisem "INSPEKCJA TRANSPORTU DROGOWEGO". Na dachu pojazdu może być umieszczony świetlny napis "INSPEKCJA TRANSPORTU DROGOWEGO" barwy czarnej na białym tle; napis "INSPEKCJA TRANSPORTU DROGOWEGO" barwy czarnej może być także umieszczony z przodu i z tyłu pojazdu, przy czym napis z przodu może być odwrócony (lustrzany).

 

6. W wyjątkowym przypadku może uczestniczyć w ruchu pojazd Inspekcji Transportu Drogowego niespełniający warunków określonych w ust. 5 i § 26 ust.1 pkt 2.

 

§ 32. 1. Pojazd Straży Granicznej, z wyjątkiem motocykla, powinien być oznakowany pasem wyróżniającym barwy jasnozielonej oraz umieszczonym po obu stronach pojazdu napisem "STRAŻ GRANICZNA" barwy jasnozielonej. Na dachu pojazdu może być umieszczony świetlny napis "STRAŻ GRANICZNA" barwy jasnozielonej na białym tle.

 

2. W wyjątkowym przypadku może uczestniczyć w ruchu pojazd Straży Granicznej niespełniający warunków określonych w ust.1 i § 26 ust.1 pkt 2.

 

3. Motocykl Straży Granicznej powinien mieć błotniki barwy jasnozielonej; z przodu motocykla powinien być umieszczony napis "SG" barwy jasnozielonej.

 

§ 33. 1. Pojazd Sił Zbrojnych inny niż wymieniony w § 27 ust. 3 i § 28 ust. 2, z wyjątkiem motocykla, powinien być oznakowany pasem wyróżniającym barwy białej. Po obu stronach pojazdu powinny być umieszczone napisy barwy białej, określające jego przynależność do określonego organu wojskowego.

 

2. Motocykl Sił Zbrojnych powinien mieć błotniki barwy białej. Z przodu motocykla powinien być umieszczony napis barwy khaki, określający jego przynależność do określonego organu wojskowego.

 

§ 34. 1. Pojazd Służby Więziennej powinien być oznakowany pasem wyróżniającym barwy granatowej; po obu stronach pojazdu powinny być umieszczone napisy "SW" barwy białej lub granatowej.

 

2. W wyjątkowym przypadku może uczestniczyć w ruchu pojazd Służby Więziennej niespełniający warunków określonych w ust.1 i w § 26 ust.1 pkt 2.

 

§ 35. Inny pojazd uprzywilejowany na podstawie zezwolenia wydanego przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych powinien być oznakowany pasem wyróżniającym barwy pomarańczowej.

 

§ 36. Pasy wyróżniające o szerokości 8-15 cm, z zastrzeżeniem § 28 ust. 1, powinny być umieszczone wokół pojazdu poniżej dolnej krawędzi okien.

 

§ 37. Oznakowanie określone w § 27-35 nie może być stosowane na pojeździe innym niż pojazd, dla którego zostało ono określone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło mnie facet ma zaprzęg odrestaurowany z napisami MILICJA a z tyłu na koszu ma MO, pisali o nim nawet w gazecie, bo podobno ten jego rusek kiedyś rzeczywiście jeździł w milicji. Myślę że nikt nie będzie robił Ci problemów z powodu napisu Milicja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O :icon_biggrin:. Mój tez służył w milicji, zanim nie poszedł do ludzi. Masz może możliwość zrobienia fotek, żeby było wiadomo gdzi ejakie napisy i co na jaki kolor pomalowane? Bardzo by mi to pomogło w podejmowaniu decyzji - przywracać Urala do dawnych lat młodzieńczej kariery, czy nie?

:biggrin:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...