Skocz do zawartości

z czym do wielkiej turystyki-czyli jaki motor


jan rutkowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, można też z drugiej strony zaproponować skromnego dwusuwa - oczywiście jak komuś nie przeszkadza prędkośc przelotowa około 90km/h.

Np. taka MZ TS 250/1

Trwała ( do 60 tys km bez remontu ) , niezawodna maszyna , spalanie na poziomie 3l/100 , zasięg do 600 km !!!!!bez tankowania , uniwersalny charakter - las, pola, asfalt , szuter , błota...

lekka masa, prosta konstrukcja więc część awarii można usunąć na szosie,

do tego klasyk.

 

Wady - 6 V , bębny ( można przerobić ) i..... już

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, jak jedziesz sam, bez "plecaczka" i nie masz na celu jazdy crosowej, to każde moto, powyżej 40-50 KM się nada. Teraz zjeździliśmy Rumunię (całą transylwanię i karpaty) i Bułgarię i żaden moto nie miał problemów! A były drogi momentami napradę hardcorowe! JEchały : katana 550, cb500, shadow 750 (choper) i zzr600 (plastik)...

 

Ważne żeby kanapa była wygodna, wystarczająco koni (w górach się bardzo przydają) i w miarę niezawodny = po porządnym przeglądzie!

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Anonymous
ja bym raczej radził simsona
bols : :banghead: Dobre :banghead: Ale ... To zależy do czego, simson raczej dobrze sobieradzi w dlugich lagodnych lukach polskich autostrad, do natomiast takiej bardziej terenowej jazdy polecam motocykl Ogar 200... buhehe

Ale teraz tak na serio, do terenu dobry jest Goldas (Honda Gold Wing) ... buhehehe

Nie ale teraz juz serio. Do turystyki dobrym motocyklem bedzie BOSS HOSSSSSssssss V8. Ma moc, a ze troszke duzo pali .... Tyle co czołg buhehe :banghead:

Nie no ale teraz juz zupełnie na serio ...

Przy wyborze motocykla najwazniejszym wartoscia jest twoj znak zodiaku ... byheheh :banghead: Pozdro. Ale jzu tak na serio to potwierdzam slowa kolego, czyli to jaki motocykl zalezy od tego do czego zamiezasz go uzywac, najpierw pomysl do czego a pozniej jaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym raczej radził simsona
bols : :banghead: Dobre :banghead: Ale ... To zależy do czego' date=' simson raczej dobrze sobieradzi w dlugich lagodnych lukach polskich autostrad, do natomiast takiej bardziej terenowej jazdy polecam motocykl Ogar 200... buhehe

Ale teraz tak na serio, do terenu dobry jest Goldas (Honda Gold Wing) ... buhehehe

Nie ale teraz juz serio. Do turystyki dobrym motocyklem bedzie BOSS HOSSSSSssssss V8. Ma moc, a ze troszke duzo pali .... Tyle co czołg buhehe :banghead:

Nie no ale teraz juz zupełnie na serio ...

Przy wyborze motocykla najwazniejszym wartoscia jest twoj znak zodiaku ... byheheh :banghead: Pozdro. Ale jzu tak na serio to potwierdzam slowa kolego, czyli to jaki motocykl zalezy od tego do czego zamiezasz go uzywac, najpierw pomysl do czego a pozniej jaki.[/quote']

 

:?: 8O :?:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały motocykl do wszystkiego' date=' ale ... nie dla wszystkich !!! Siodło na wysokości bodajże 94cm czyli dla facetów powyżej 190cm wzrostu ??????/

 

Zbycho

XJR1300[/quote']

 

Spoko Zbycho.

Jest wersja 950 Adventure z obniżonym zawieszeniem i w srebrnym malowaniu. Na tym spokojnie siedzi osoba o takim wzroście jak ja, czyli ok 176 cm.

Poza tym na tej dużej wersji siedzi się zupełni inaczej, niż na innych szosowych motocyklach. Oczywiście chodzi mi o siedzenie podczas postoju. Mianowicie siedzi się półdupikiem na kanapie, z jedną stopą opartą na podnóżku, a drugą na asfalcie. Moi koledzy mają po 175 cm i wysokie Adventure. Mówią, że tak prawidłowo siedzi się na tych motocyklach na postoju. Pewnie nie wygląda to najbardziej elegencko, ale cóż - coś trzeba za te niesamowity prześwit zapłacić...

Damian - coś jest w tym co powiedziałeś :banghead:

 

A po drugie, bedac zaladowany "siada" dodatkowo o kilka- kilkanascie centymetrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ech Klapek Klapek no ŻART wiesz, to tak jak bym kłamał, ale nie kłamałem ponieważ nie miałem na celu wprowadzenie kogokoliwek w blad ale wywołanie uśmiechu na twarzy ew.c czytelnika moich wypocin. Wiesz poczucie humoru i te sprawy. :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech Klapek Klapek no ŻART wiesz' date=' to tak jak bym kłamał, ale nie kłamałem ponieważ nie miałem na celu wprowadzenie kogokoliwek w blad ale wywołanie uśmiechu na twarzy ew.c czytelnika moich wypocin. Wiesz poczucie humoru i te sprawy. :banghead:[/quote']

 

No dobra "poczucie humoru i te sprawy" :banghead:

 

:banghead:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z kumplami przygotowujemy się na 2 tygodniowy wyjazd na Krym pozmienialiśmy motocykle ja mam Varadero a oprócz tego jadą DR 800, Super Tenere ale jedzie również SV 650 S i Hornecik. Dodać mogę że koleś na SV-ce przejechał już pół Europy z bagażami i dziewczyną i nie narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z kumplami przygotowujemy się na 2 tygodniowy wyjazd na Krym pozmienialiśmy motocykle ja mam Varadero a oprócz tego jadą DR 800' date=' Super Tenere ale jedzie również SV 650 S i Hornecik. Dodać mogę że koleś na SV-ce przejechał już pół Europy z bagażami i dziewczyną i nie narzeka.[/quote']

 

 

Sprawa jest prosta ! Najważniejszy jest człowiek, a dopiero potem maszyna ! Są twardziele co na komarku przejadą pół Azji i Europy a są tacy co Paneuropę cz Varadero używają do wyjazdów na zloty i to w najbliższej okolicy.

 

 

Zbycho

XJR1300 ( Francja, Ukraina, Rumuinia i jeden zlot w 03 )

 

www.jim.siedlce.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Sprawa jest prosta ! Najważniejszy jest człowiek, a dopiero potem maszyna ! Są twardziele co na komarku przejadą pół Azji i Europy a są tacy co Paneuropę cz Varadero używają do wyjazdów na zloty i to w najbliższej okolicy.

Right! Śmieszą mnie tacy ludzi tak nawisaem mowiąc... (oczywscie ci opisani na koncu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto najlepszy motocykl

musi to byc motocykl:

tani w eksploatacji, wytrzymały, ekonomiczny,

moc musi wystarczyć do najtrudniejszych twych zachcianek,

wygodny, zwrotny,;wytrzymały na wilgoć, brud, wywrotki,

musi mieć łatwo wymienialne i doctępne czesci,

naprawa jego nie powinna sprawiac kłopotu,

oto najlepszy motocykl

jak sie wam podoba ;)

www.sokolriders.com

--- jezdze bo lubie ---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...