Skocz do zawartości

Skrzynia V biegów do Simsona


Mario_PL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tez słysząłem o tej skrzyni ale u mnie nie ma narazie chętnego na taką przeróbkę bo jednak 300zł to sporo kasy a nie wiadomo jaki efekt, niech się ktoś wypowie jak to ma wygladac od strony technicznej... Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy ja wiem po remoncie i dopracowaniu kanalow i reszty modyfikacji w moim simsonie gdy go mialem.az brakowalo mi jeszcze jednego biegu.Byl mocny i na 4 bezproblemowo osiagal max obroty w chwile po jej zapieciu :lapad: Są chyba modele s53 ktore oryginalnie posiadają 5 biegow.ta skrzynia moze miec krotsze przelozenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba co ty piepprzysz? simsoony sr 80 maja silnik taki sam jak s70 tylko ze inne przelozenia na skrzyni na predkosc

 

ja jezdzilem simsone z skrzynia 5 biegowa i cylindrem z rtz + tlumik leo vince

 

1 bieg strasznie dlugi przyspieszenie dupowate

2 bieg ladnie idzie

3 tez ladnie idzie

4 juz moc spada

5 strasznie dlugo sie buja

 

sa 3 rodzaje skrzyn 5 beigowych jedna krutka (mocne przyspieszenie ale duzych predkosi sie nie uzyska) druga skrzynia to (srednie przyspieszenie i srednia predkosc) trzecia skrzynia dluga (slabe przyspieszenie ale duza predkosc)

 

do wszystkich tych skrzyn sa potrzebne naprawde mocne silniki bo zwykly orginalny 50cm nie poradzil by sobie

 

sa rownierz 6 biegowe skrzynie ale na tym nie jezdzilem ani za duzo nie slyszalem

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba co ty piepprzysz? simsoony sr 80 maja silnik taki sam jak s70 tylko ze inne przelozenia na skrzyni na przyspieszenie

 

ja jezdzilem simsone z skrzynia 5 biegowa i cylindrem z rtz + tlumik leo vince

 

1 bieg strasznie dlugi przyspieszenie dupowate

2 bieg ladnie idzie

3 tez ladnie idzie

4 juz moc spada

5 strasznie dlugo sie buja

 

sa 3 rodzaje skrzyn 5 beigowych jedna krutka (mocne przyspieszenie ale duzych predkosi sie nie uzyska) druga skrzynia to (srednie przyspieszenie i srednia predkosc) trzecia skrzynia dluga (slabe przyspieszenie ale duza predkosc)

 

do wszystkich tych skrzyn sa potrzebne naprawde mocne silniki bo zwykly orginalny 50cm nie poradzil by sobie

 

sa rownierz 6 biegowe skrzynie ale na tym nie jezdzilem ani za duzo nie slyszalem

 

a cylinder z RZT był na 50ccm czy większy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simson na stanardowym cylindrze nie uciagnie sie na skrzyni 5-tce... Ale do cylindra wielokanalowego taka skrzynia jest wrecz wskazana :] Mi caly czas brakuje tej 5-tki :/ Simek na tej skrzyni napewno bedzie szybszy i ekonomiczniejszy... Pikus skrzyn 5-tek sa 2 rodzaje, tylko krotkie i dlugie...

BTW... RZT nie produkuje skrzyn 6-tek :] Mozna ja za to nabyc na langtuning.de :] A w polsce skrzynei 5-tke mozna tez kupic u Pana Krzysztofa z Czestochwy, ktory zajmuje sie tuningiem simsonow, poniewaz produkuje takei skrzynie... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...