Skocz do zawartości

Honda XL600R - metaliczny szelest z silnika


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Mam taki problem. Z silnika dochodzi metaliczne dzwonienie, szelest, pojawiajacy sie wtedy kiedy hamuje silnikiem, albo w czasie zmiany biegow odejme gazu. Ten dzwiek pojawia sie wtedy, gdy silnik sie rozgrzeje. Na zimnym go raczej nie slychac. Nie slychac go na wolnych obrotach, ani kiedy dodaje gazu. Mechanik powiedzial, ze to moze byc lancuszek rozrzadu. Odkrecilem tylny prawy korek regulacji zaworu i srubokretem sprawdzilem, ze lancuszek lekko sie ugina pod naciskiem srubokreta w okolicy miedzy napinaczem a gornym kolem lancuchowym. Rowniez na kole lancuchowym mozna go lekko poruszyc, ale nie daje sie od kola odciagnac. Wiec, czy lancuszek moze byc zrodlem tego dzwieku? Przejrzalem tematy o lancuszku rozrzadu w archiwum, ale zaden nie rozwial moich watpliwosci. W serwisowce Haynesa i Hondy tez nie znalazlem niczego o tym jak sprawdzic stan lancuszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mówisz ze nie jest jeszcze mocno luźny to możesz polatać troszkę ,zależy jak to widzisz dla jednego jest mocno dla innego nie , proponowałbym się już rozejrzeć za częsciami .Widze że jesteś z olsztyna ciekawi mnie gdzie będziesz zaopatrzał się w czesci ,daszuta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co dorazu serwis??? w niecie kupi taki łancuszek za 1/4 tego co mu powiedza w daszucie

dowiem sie, ile daszuta wzial by za lancuszek. inne drobne czesci sprowadzalem przez niego (ale taki, ktorych nie mial larsson, albo nie moglem gdzie indziej dostac). lancuszek do tego modelu maja w larssonie, ale nie wiem na ile jest solidny - jest zapinany, nie zakuwany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto polecał serwis bo nie rozumiem ? pytałem tylko gdzie bedzie zakupywał czesci :icon_biggrin:

 

No, u Daszuty oryginalny lancuszek Hondy kosztuje prawie 6 stowek. W Larssonie lancuszek Borg Warnwera ok. 220 zl., łancuszek DIDa 290 zl. Musze to przekonsultowac z mechanikami z MOTOLINE. U Daszuty powiedzieli mi, ze moga tez sprowadzic nieoryginalne czesci. Musze pogadac z ludzmi i pomyslec. I tak chyba dam to do zrobienia ludziom z MOTOLINE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, u Daszuty oryginalny lancuszek Hondy kosztuje prawie 6 stowek. W Larssonie lancuszek Borg Warnwera ok. 220 zl., łancuszek DIDa 290 zl. Musze to przekonsultowac z mechanikami z MOTOLINE. U Daszuty powiedzieli mi, ze moga tez sprowadzic nieoryginalne czesci. Musze pogadac z ludzmi i pomyslec. I tak chyba dam to do zrobienia ludziom z MOTOLINE.

 

ci z motoline maja tyle pojecia ze :icon_biggrin: zrobisz to sam w garazu w max godzine jak to Twoj pierwszy raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ci z motoline maja tyle pojecia ze :icon_mrgreen: zrobisz to sam w garazu w max godzine jak to Twoj pierwszy raz

no, w godzine sie nie da, bo u mnie trzeba wywalic silnik z ramy, zeby zdjac pokrywe zaworow. Kurde, balbym sie sam to wymieniac. Pewnie to z braku doswiadczenia. Lancuszek trzeba zakuc. Nigdy tego nie robilem. A co do spiannego, to jakos nie mam zaufania :-( Potem bede jezdzil z dusza na ramieniu, myslac czy dobrze spialem, albo zakulem lancuszek. Pewnie, ze mechanicy tez moga spieprzyc sprawe... Chociaz, tez musze sam wyciagnac i wstawic silnik, bo w MOTOLINE chca za to 300 zl (Wymiana lancuszka bez wyciagania silnika - u mnie niemozliwe - 150 zl, z wyciaganiem silnka - tak jak to trzeba robic u mnie - 450 zl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...