Skocz do zawartości

ochrona karku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś z Was jeździł kiedyś w ochraniaczach karku? Czy da się w tym jeździć po mieście czy ewentualnie tylko na tor? Złamania kręgosłupa szyjnego wraz z zębem obrotnika to najczęstsza przyczyna paraliżów, więc może czas pomyśleć o takim ustrojstwie. Jak ktoś nie wie co to to tu mamy link:

http://www.moto.allegro.pl/listing/search....chraniacz+karku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek że podczas wypadku boczny brzeg integrala zapierając się o mój obojczyk połamał mi go,myślę że gdybym miał choćby taki kołnierz jaki przedstawił Majkiel obojczyk mógłby ocaleć, jest także taka możliwość że kołnierz stworzyłby jakieś inne nie pożądane siły działające ze szkodą dla mojego kręgosłupa.

Edytowane przez wojtek-rr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie wydaje mi się żeby było prawdopodobieństwo wystąpienia niepożądanych sił. Tak ogólnie zastanawiając się nad tym gadżetem widzę właściwie same plusy: podwyższone bezpieczeństwo + bardziej prozaiczne, nie wieje w szyje :D. Minus jest właściwie chyba tylko jeden, a mianowicie średnia wygoda… ale życie w ogóle nie jest specjalnie wygodne :P Plastikowe wersje na pewno są jeszcze bezpieczniejsze, ale nie dość ze na pewno stwarzają sporo kłopotu przy jeżdżeniu codziennym to nie wydaje mi się żeby na jazdę miejską aż takie zabezpieczenia były potrzebne, chyba wystarczy wersja z pianki (łatwo schować i nie uwiera).

 

Ps A! no i taki temat był chyba w 2006r i tam mało kto przychylnie się wypowiadał http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...l=ochrona+karku

Edytowane przez mef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 35zł można kupić to piankowe ustrojstwo. Na trasę na pewno nie zaszkodzi mieć. Do tego na tył naszyć odblaskową taśmę i mamy cudo.

Nie zapomnij kamizelki i pamietaj ze przy 150km/h to Ci i ten kolnierzyk nie pomoze. Tak wiec najwazniejsze to olej w glowie i skille. ;)

 

A tak ogolnie to sadze ze ten za 35zl skutecznoscia znacznie nie odbiega od takiego za 500zl.

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...