Skocz do zawartości

Kawasaki gpz 305 nie wchodzi na obroty


jaro_600
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim jestem tu nowy i już potrzebuje pomocy.

Kupiłem Kawasaki gpz 305 belt drive r. prod. 1985 Motor ma problemy z zapalaniem ale jak się go raz odpali to później jest dobrze. Po odpaleniu przy dodaniu gazu w ogóle nie chce zwiększyć obrotów tylko dławi się i gaśnie. Inaczej jest gdy włącze ssanie które domyka gaźnik od tyłu wtedy zbiera sie na obroty. Jest problem z ruszeniem z miejsca ponieważ motor nie ma mocy. Nie wiem czy wina nie leży po stronie rozrządu lub modułu zapłonowego. Poprzedni właściciel cos przy nim grzebał ale sam nie wie co może byc nie tak.

Bardzo bym prosił o manuala do tego motocykla szukam po całym necie juz dwa dni i nic konkretnego nie mogę znaleźć. Może ktos ma książkę do zkserowania.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to membrany w gaźnikach? Jeśli są kłopoty z odpalaniem, wkręceniem w obroty, a gdy już jest w obrotach - bardzo powoli z nich schodzi...

Nie mam pojęcia jak się sprawdza ich stan.

Co do manuali - zobacz temat kolegi Mo$ue w "Danych technicznych". On ma 10Gb serwisówek :icon_mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie gaznik ,nie wiem jak wygląda budowa gaznika u Ciebie ale w CB kumpla mielismy taką akcję okazało się ze pękła memrana i podcisnienie jej w ogóle nie podnosi -czyli przepustnica nie daje paliwa ,na ssaniu identycznie jak w twoim moto daje sie jechac ale moto pali ogrom paliwa.

 

Pzdr Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ilości paliwa w gaźnikach czy ktoś wie ile go powinno być w komorze pływakowej najlepiej w mm od dna komory. Poza tym membrany są całe ani za sztywne ani za luźne. Gaźniki byłe wyciągane czyszczone i przedmuchane pod ciśnieniem. Dodatkowe objawy są takie że motor sam reguluje sobie obroty stanie np na 3 tys i tak bez mojej ingerencji manetką sobie gazuje. Czytałem że to może być lwew powietrze ale nie znalazłem miejsca w którym gaźniki mogłyby je zasysać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Powiedzcie mi jak ustawić rozrząd w tym silniku, zdjęcia mile widziane.

czesc JA TEZ MAM KAWASAKI I TEZ NIE WCHODZI NA OBROTY, A STALO SIE PO TYM JAK odkrecilem glowice nic innego nie robilem i jak doda sie gazu teraz to dlawi sie dopiero pozniej,wina jest taka ze przy kazdym zdejmowaniu glowicy musi byc nowa uszczelka to bedzie tego przyczynba, ja wszystko przejrzalem i pozostaje tylko ta przyczyna,ja tylko odkrecilem glowice i przykrecilem a rozrzad jest ustawiony wg. serwisowki.wiec jezeli tam grzebales to tego bedzie przyczyna, a i glowica mosi byc rownomiernie przykrecona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może serwisówkę do tego motocykla?

Ja podejrzewam jednak źle ustawiony rozrząd tylko nie mam wzoru jak go ustawić.

Będe bardzo wdzięczny jakbyś mi podesłał jakieś zdjęcie na email [email protected]

 

Napisz jeszcze skąd wźąść uszczelke pod głowicę.

Edytowane przez jaro_600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ruszał na razie rozrządu tylko przyjrzał sie dokladnie gaznikom.To że nie wkręca się na obroty może mieć kilka przyczyn:

1 zabity filtr powietrza

2 złe ustawienie poziomu paliwa

3 złe ustawienie synchronizacji gazników

4 złe ustawienie składu mieszanki

5 łapanie gdzieś lewego powietrza-np przez nieszczelne gumy krócców ssących

6 nieszczelne bądz dzurawe gumy na przepustnicach.

7 wytarte przepustnice i iglice-w kawasaki no nagminny problem!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...