Skocz do zawartości

Jaki motocykl polecacie??


Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Z góry przepraszam za tytuł ale nic lepszego do głowy mi nie pszyszło. :D W listopadzie mój kolega prawdopodobnie stane się posiadaczem prawa jazdy na motocykl, i już w zasadzie poszukuje odpowiedniego sprzętu. Wiadomo że po zrobieniu prawka niewiele zostaje pieniędzy na dobre moto więc Cena jaka go interesuje to 15 000 zł. Chciał by motocykl, trwały, łatwy w obsłudze, wygodny, ekonomiczny, i tani (do utrzymania przez jeszcze nie pracującego). Odpadają ścigacze (nie są w jego guście, poza tym życie mu miłe ;) ). Pojemność nieistotna (O ile jest dobrze wykorzystana) Jaki motocykl waszym zdaniem jest najlepszy w podanych wyżej kryteriach. Zastanawialiśmy się nad kilkoma modelami: Honda CB 750 lub 1300, GS 500 lub 1300, bandit 400 lub 600, Honda Hornet 600. Opinie są naturanie subiektywne gdyż nie mieliśmy okazji "brykać" żadnym z tych moto dlatego prosze o opinnię "Weteranów" :D Nie zawężamy poszukiwań do powyższych modeli, dajcie swoje propozycje jeśli macie. ;) RESPECT :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj. jak dla mnie 15000 to jest wiele pieniędzy na dobre moto. Niech kolega jednak pamięta, że moto to nie wszystko. Przede wszystkiem niech kolega sobie kupi dobry strój. Kombinezon, buty, rękawice i przede wszystkim porządny kask to podstawa nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, ale i na komfort jazdy, zwłaszcza, że kolega chce jeździć na golasie, gdzie ochrony przed wiatrem poza strojem ne ma żadnej. Druga sprawa to taka, że niech kolega sie nie rzuca na pojemności. Wszystko powyżej 600ccm (i większość sześćseteki też) należy odrzucić. Wbrew temu co Ci sie wydaje nie tylko na "ścigaczu" jak ty to nazwałeś można sobie zrobić dużą krzywdę. Optymalne na początek są 500tki. Suzuki GS500, Kawasaki ER5, Honda CB500. Są w miarę lekkie, dzięki temu łatwiej można je opanować i szybciej wyczuć, ćwiczyć wyczucie i utrzymanie równowagi, moc mają zapewniającą dobre osiągi, ale nie pozwalającą niedośwaidczonemu zawodnikowi zatracić wyczucie prędkości. Po prostu na dużym i mocnym motocyklu czasem sam sie nie orientujesz skad sie wzięło to 150 na prędkościomierzu, skoro dopiero ruszyłeś, a jadąc słabszym sprzętem, gdzie to 150 już jest bliższe granicy jego możliwości wiesz i rzeczywiście wiesz, że szybko jedziesz. Niech kolega nie żałuje kasy na strój. Nawet jeżeli miałoby mniej mu zostac na motocykl. Potem motocykl sprzeda, a strój mu zostanie, więc niech już będzie dobry. Poza tym im droższy tym wyraźnie lepszy i ładniejszy (niektórym ważne jest żeby sie pokazać :/ ) Według uznania, ale z 3tyś min trzeba by było zostawić na ubiór. A za 12 tysi kupi już super ER, GSa albo CB nieśmiganą.

Edytowane przez Groszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście popieram wypowiedzi powyżej dotyczące stroju...

Mimo że sama posiadam cb500 i jestem z niej bardzo zadowolona (niezawodny,właściwie bezobsługowy, idealny dla początkującego), to za ta kase kupiłabym... Horneta 600tkę. Szybszy, dynamiczniejszy, 4 cylindrowy, w prowadzeniu i wadze podobny do Cb.

Cb są fajne miłe i przyjemne ale tylko na początek. Po 2-3 miesiącach mocy brakuje, biegami trzeba sie "namajchlować" żeby nabrac prędkości.

 

Nie porównuje innych motocykli w klasie 500tek, bo uważam cb, za najlepszy motocykl w tej klasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no tak, rzeczywiście bezpieczenstwo to podstawa. :D Zna ktoś może jakąś stronke na której były by porówannia modeli moto, wszystkich producentów, z poszczególnych półek?? A i jeszcze chciałem zapytać co sądzicie o Bandicie 400?

Edytowane przez piotr7557
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biegami trzeba sie "namajchlować" żeby nabrac prędkości.

 

i właśnie dlatego jest dobry! Jak brakuje mocy?? komu?? Asiu, czy uważasz, że młody człowiek, który dopiero co zrobił prawo jazdy już po dwóch miesiącach jazdy posiada już tyle doświadczenia i umiejętności, że może czy też powinien używać np 100KM?? Właśnie o to chodzi, żeby na początku przez jakiś czas nie mieć tej pokusy użycia dużej mocy, żeby zanim zacznie się ją wykorzystywać nauczyć się techniki jazdy, pokonywania zakrętów, hamowania. Bo przyspieszyć jest bardzo łatwo, ale co potem?!

Jeżeli chodzi o Bandit 400 to mimo, iż nie widziałem na własne oczy tego motocykla, osobiście bym odradzał. jest mało popularny, a co za tym idzie będzie większa strata przy odsprzedaży i może być problem z częściami (nie to czy są, bo są na pewno, tylko żetrzeba będzie na nie czekaćnp. kilka tygodni). Myślę, że liepiej któryś z wymienionych trzech.

 

 

Waldek, a Ty czym jeździsz? jeździłeś którymś z tych wielkicch potworów? Ja nie jeździłem, ale zaczynałem od ZZR600 i wiem, ze to żadna frajda zaczynać od wielkiego i ciężkiego motocykla, a zwłaszcza takich krów! To sa motocykle dla jeźdźców z wieloletnim doświadczeniem, a nie każdego (bez obrazy, nie mam nic złego na myśli i mówię to tak ogólnie) byle siurka, który zrobił sobie prawo jazdy.

Edytowane przez Groszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesci do bandita 400 ida z japonii max 7 dni (impulsator w zeszlym roku wymienialem).jakby co mam b4 do sprzedania - wydyma(Ł :D :D ) nie jedna szejsete. z czesciami do bandita nie jest zle. praktycznie za kazdy razem kiedy potrzebowalem jakiejs czesci to dalo rade znalezc uzywke w polsce(a troche tego bylo bo kupilem strasznego zloma, bo pojechalem bez mechanika i musialem w niego wsadzic 10koła...) jak chcesz pogadac o b4 to wal na gg albo pw.wszystko ci powiem.pozdro600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

nie jestem znawca ale ostatnio jezdzilem na Suzuki GSX-R 600 u mojego brata no i nie lada wrazenia!

Przy okazji ona jest na sprzedaz oto jej dane:

stan idealny rok produkcji 2004 duzo zmian tuningowych takich jak:alarm na pilota, wydech, owiewka, kierunki w lusterkach, zmienione tylne swiatla, malowanie racingowe, odblokowany silnik itp.; cena 25000zl do negocjaji; zdjecia na emaila

Kontakt: email [email protected] telefon 693718884

a moze ktorys z was ma znajomego ktory bylby zainteresowany bede wdzieczny

dzieki i pozdrawiam

POLECAM!!

tylko proszę Cie, nie proponuj takiego sprzętu początkującemu jeźdźcowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada porównanie 2 cylindrowej maszyny np CB500 z 4 cylindrową np Bandit 400?? Chodzi głównie o scharakterystykę silnika. Który lepiej wkręca się na obroty, lepiej przyspiesza, jakie są ich wady, zalety, trwałość?? Dużo pytam, ale kto pyta nie błądzi... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...