Skocz do zawartości

Kaski Uvex PS 430 i PS 450


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio uwagę mą przykuły dwa kaszkiety:

Uvex PS 430

oraz

Uvex PS 450

ze wskazaniem na ten drugi.

Czy ktoś z Szanownych Forumowicz-ów/-ek posiada(ł) którykolwiek z ww. kasków i może się wypowiedzieć na temat jego/ich szeroko pojętej funkcjonalności? Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Uvexa VX8, ale skoro jest identyko z PS 450 to mogę powiedzieć o nim parę słów.

Jak dla mnie jest to ideał nie kask :D , ale wcześniej jeździłem w tornado, więc nie jest to obiektywna opinia. Szybka nie paruje wcale nawet przy niskich temperaturach czy przy postoju (dlatego kupiłem ten model). Cała skorupa jest wykonana solidnie wnętrze można wyjąć i uprać. Ogólnie wszystko jest pięknie, jedyne na co mogę się nieco poskarżyć to na nieco ciężko chodzące i ogólnie sprawiające wrażenie kiepskich zamknięcia wentylacji. Do prędkości 130km/h kask zachowuje się bezproblemowo, jak przy większych prędkościach nie wiem, bo etka więcej nie poleci :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja troche odskocze od tematu i zaproponuje sharka s500. Podobna cena. Kupilem niedawno za 350 i jestem zadwolony. Wentylacja dziala, jest lekki i areodynamiczny. niby wielkiej roznicy w kaskach nie ma ale w tym nie czuje wiatru na lepetynie. Naprawde musze jechac duzo szybciej zeby czuc na glowie taki sam opor jak przy poprzednim kasku.

 

Przymierzalem vx8 i byl mniej wygodny. Plytki i zawijaly mi sie w nim uszy jak bym go nie wkladal. Shark lezy bardzo fajnie. Szkoda ze wysciolki calej sie nie wyjmuje ale za ta cene rewelacja. No i malowanie Sharky 2 mi sie podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybralabym wyzszy model. Jest poprostu lzejszy..a pol kilo to wcale nie jest tak malo.

Chyba 50 gramów :D

Też się podepnę. Z tym, że mnie interesuje opinia na temat PS410. Ktoś coś wie?

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...