Skocz do zawartości

PROBLEMY Z HONDĄ


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich serdecznie

jestem wesolym posiadaczem HONDY XR 600 R z 90 roku

podczas dluzszej jazdy w pewnym momencie slychac jakby dzwiek jakiejs blaszki a po chwili motor sie dusi i nie ma sily jechac a nastepnie gasnie

co to moze byc ???

za wszelkie podpowiedzi z gory dziekuje i pozdrawiam

michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cos takiego sie w dominatorze 650 pojawilo. Przy jakichs 3.4 - 4.5 tys obrotow blaszane brzeczenie

w okolicy glowicy po prawej stronie. Sadzilem, ze sie cos poluzowalo... ile mnoze kosztowac zrobienie tego?

 

To co opisałem powyżej było spowodowane zbyt wygniecioną uszczelką i gdy układ korbowo-tłokowy się rozpędzał i wydłużał się, to tłok prawdopodobnie udeżał w zaworki powodując rozszczelnienie głowicy - i spadek mocy oraz nie wkręcenie się silnika wyżej. Ceny uszczelek pod głowice zaczynają się od 30zł :D Z tym że trzeba się liczyć z koniecznością targania silnika z ramy, cała operacja jest jednak nieskomplikowana i można ją samemu zrobić bez specjalnych narzędzi bo nie wymaga np. rozpinania łancuszka rozrządu itd.

 

 

Ale niewkręcanie się silnika może być spowodowane tez innymi czynnikami jak problemami z zapłonem, czy gaźnikiem etc.

 

Samo stukanie, brzęczenie zwłaszzca z okolic głowicy to w przypadku singli 4T najczęściej zbyt duże luze zaworowe, które trzeba na nowo ustalić, można to zrobić kosztem 0zł pożyczając od kogoś szczelinomierz. :)

Edytowane przez Lucass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny uszczelek pod głowice zaczynają się od 30zł Z tym że trzeba się liczyć z koniecznością targania silnika z ramy

ale po co? mi się udało zdjąc z XR głowice bez wyjmowania silnika :D najlepiej odkręcic wczesniej te korki które się odkręca do regulowania luzów zaworowych

 

Samo stukanie, brzęczenie zwłaszzca z okolic głowicy to w przypadku singli 4T najczęściej zbyt duże luze zaworowe, które trzeba na nowo ustalić, można to zrobić kosztem 0zł pożyczając od kogoś szczelinomierz

ja dzisiaj kupiłem szczelinomierz topexa za 6 zł i mie musze się nikogo prosic :]

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...