Skocz do zawartości

Urazy motocyklowe


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę na motorkach od 12 roku życia ..

 

to kiedy zacząłeś jezdzić jak miałeś 5 lat???

 

 

Ja na moim plasitku przy 110 gleba czołowo w betonowy mostek dojazdowy do drogi głównej z której wyleciałem, czego efektem było odbicie nerki, wstrząs muzgu i złamany kregosłup. Z moto to nie było co zbierac, krzywe popękane felgi,krzywe lagi , wahacz, sczępy z plastików i lamp, zgięta rama i w ogóle masakra. Mi sie udało bo złamałem kręgosłup najlepiej jak sie dało i obeszło sie bez komplikacji. 1 miesiąc w szzpitalu na leząco, potem gips od jajek po szyje przez 3,5 miesiaca, a potem stalowy gorset (odpinany)od jajek po szyje przez 6 miechów.A jak wstałem po miesiącu z łóżka to normalnie tak mi mięśnie w nogach osłabyły ze z tudem chodziłem i juz po przejsciu kilkunastu metrów musiałem sie połozc bo nogi nie dawały rady.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna gleba (jak narazie) to w garażu w trakcie parkowania ;)

Nakombinowałem i zsiadłem z motorku, kiedy chciałem otworzyć stopke moto sie przechyliło na mnie, chcąc zatrzymać je zaparłem sie lewą nogą i TRRAAACH!!!!!!!!!!!!

 

Skutek: Zerwane wiązadła w kolanie - 3 miesiące gips i 8 miesiecy rehabilitacji :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ałł... :banghead:

Ja naszczescie nie mialem nic powaznego(odpukać w niemalowane) i oby tak dalej bylo!

Kiedys sie karnąłem na Ogarz takiego jednego kolesia to mi coś sprzegło nie zadzialalo i skladalem sie kolanem na trawie przy ok 50km/h..no to wtedy szlifa zaliczylem,bark obdarty,reka i noga :/

 

UWAŻAJCIE/UWAŻAJMY NA SIEBIE!!!! ;) :banghead:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pęknięte żebra, usunieta śledziona, połamana noga w 2 miejscach, zerwane wiezadła i uszkodzona rzepka.

Moze troche odbiegne od tematu sorky !!!!!!!!

 

Strzalek powiedz mi ile tygodni miales rehabilitacje po zerwaniu wiazadel bo ja czekam teraz na operacje no i pozniej ta rehabilitacja ile to gdzies trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze troche odbiegne od tematu sorky !!!!!!!!

 

Strzalek powiedz mi ile tygodni miales rehabilitacje po zerwaniu wiazadel bo ja czekam teraz na operacje no i pozniej ta rehabilitacja ile to gdzies trwa.

 

mi powiedzieli po zerwaniu(naderwianiu) sciegien w kostce 2 lata :|

 

a do tematu, odbta kosc ogonowa, skruszone kosci sródstopia, bardzo mocno wybity bark (2 rok nie daje o sobie zapomniec), odbita nera potłuczone zebra i odciety palec(naszczescie nie na moto:D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze troche odbiegne od tematu sorky !!!!!!!!

 

Strzalek powiedz mi ile tygodni miales rehabilitacje po zerwaniu wiazadel bo ja czekam teraz na operacje no i pozniej ta rehabilitacja ile to gdzies trwa.

Jescze nie miałem operacji. Narazie czekam. z tego co mi lekarze mówili to 6tyg o kulach, 6 tyg w stabilizatorze i potem jakies 3 miechy trzeba uważać. Teraz Cwicze nogi na siłowni i jeżdze w ortezie.

Jak dobrze pójdzie to na jesien zrobią mi rekonstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzone 3 kręgi, ponadrywane przyczepy mięsniowe, cos tam z z lewą łopatką co spowodowało obniżenie się lewego barku, biodra i wydłużenie nogi :banghead: oczywiscie straty były by dużo mniejsze, gdybym miał wtedy buzer :/

teraz co pół roku na masaże rehabilitacyjne wydaje własnie tyle ile kosztuje średniej klasy buzerek ;)

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam wyjechałem na Cr do lasu,na różne hopy itp.I tak gleba,biodro rozcięte,do dziś blizna,stłuczone żebro,nie mogłem oddychać swobodnie.Aha jak glebe zaliczyłem to nie wstałem o własnych siłach,zatrzymałem się na jakimś drzewie motor oddalony odemnie o 20metrów(tez na drzewie się zatrzymał).Heh to chyba an tyle z groźniejszych gleb,odpukać Panowie ;)

 

Aha i w ten wtorek co był to jeszcze na pralce(whoopsy) wyje**łem,mało przez kiere nie przeleciałem i do rowu :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi!

w sumie wywalilem sie pare razy, ale to normalne, raz przydzwonilem lekko w duzego fiata-dawno temu, jeszcze na etz 250-moto sie wywrocilo, a ja stanalem na nogch ;) czyli nie mam sie czym chwalic :banghead: no ale jak czytam co inni przeszli to chyba zamkne moje moto na wszystkie zapiecia i wyrzuce kluczyki... :banghead:

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jescze nie miałem operacji. Narazie czekam. z tego co mi lekarze mówili to 6tyg o kulach, 6 tyg w stabilizatorze i potem jakies 3 miechy trzeba uważać. Teraz Cwicze nogi na siłowni i jeżdze w ortezie.

Jak dobrze pójdzie to na jesien zrobią mi rekonstrukcje.

 

 

To mozemy podac sobie reke bo ja tez jezdze w stabilizatorze ale nie cwicze nogi bo mi lekarz zabronil ja obciazac, ale boli mnie jak jezdze na motorze narazie moto stoi od miecha w garazu juz szlak mnie trafia, rekonstrukcje bede mial moze w lipcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pęknięta V kośc śródstopia. Właśnie siedze w gipsie i płacze.

Najgorszcze, że nie z mojej winy. Tylko koleś wjechał mi w nogę.

 

A tak pozatym jak dotąd nigdy nic poważniejszego się nie stało, poza obiciami obtarciami itp :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...