Skocz do zawartości

Junak przestawiony otwór na sworzeń w tłoku


aker6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W obecnie produkowanych tłokach do Junaka jest przestawiony o pare mm otwór na sworzeń, czy tak jest w starych tłokach nie wiem, bo nie mam w tej chwili takiego tłoka. Mam pytanie, w którą stronę powinien być ustawiony tłok? Węższą do przodu, czy tyłu silnika? Czy orginalne tłoki też miały takie rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie znajdziesz zadnych napisów to :Zmierz z której strony jest wiecej a z której mniej i zaznacz na tłoku.Teraz stajesz z boku silnika (twarzą do silnika) wał korbowy kreci sie w prawo to wartosc mniejsza jaką zmierzyłes na tłoku ma byc z LEWEJ strony.Jesli stoisz z drugiej to bedzie sie krecił w lewo i wartosc mniejsza ma byc z Prawej strony.

 

Powodzenia.

 

P.S. Wg literatury ,którą posiadam oryginalnie w Junaku M10 sworzen był centralnie, ale moze sie okazac ze Twój tłok jest lepszy-niech sie wypowiedza koledzy ,którzy przerabiali ten temat. :)

Edytowane przez niemand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie znajdziesz zadnych napisów to :Zmierz z której strony jest wiecej a z której mniej i zaznacz na tłoku.Teraz stajesz z boku silnika (twarzą do silnika) wał korbowy kreci sie w prawo to wartosc mniejsza jaką zmierzyłes na tłoku ma byc z LEWEJ strony.Jesli stoisz z drugiej to bedzie sie krecił w lewo i wartosc mniejsza ma byc z Prawej strony.

 

Powodzenia.

 

P.S. Wg literatury ,którą posiadam oryginalnie w Junaku M10 sworzen był centralnie, ale moze sie okazac ze Twój tłok jest lepszy-niech sie wypowiedza koledzy ,którzy przerabiali ten temat. :)

 

mechaniku ales wytlumaczyl :D z boku silnika :biggrin: dla czlowieka, ktory z mechanika malo mial wspolnego to jest poprostu katastrofa...

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechaniku ales wytlumaczyl :flesje: z boku silnika ;) dla czlowieka, ktory z mechanika malo mial wspolnego to jest poprostu katastrofa...

:D

 

 

 

Z boku silnika (motocykla) i zaleznie z której strony bedziesz stał (patrzył) to wał bedzie sie ktecił w prawo lub lewo

 

A teraz specjalnie dla kolegi MOC i tych dla których mój opis był zbyt...trudny.. :) z boku czyli z prawej lub lewej stronu silnika (motocykla)twarzą do silnika (motocykla) - nie z przodu, tyłu, z góry i nie od dołu :biggrin: :biggrin:

 

Pozdrawiam.

 

P.S. MOC nie wydaje mi sie aby pojecia bok,przód itp.były dla kogokolwiek za trudne i nie zrozumiałe chyba ze jestem w błedzie, normalnie w przedszkolu tego ucza i wg mnie nie ma sensu niepotrzebnie "inzynierowac" - niech sie "zainteresowani" wypowiedzą

 

Co rozumiesz pod pojęciem z boku silnika? Od strony rozrządu, czy sprzęgła?

Pozdrawiam!

 

To jest bez róznicy od której strony- przeczytaj DOKŁADNIE mój opis :)

Edytowane przez niemand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z boku silnika (motocykla) i zaleznie z której strony bedziesz stał (patrzył) to wał bedzie sie ktecił w prawo lub lewo

 

A teraz specjalnie dla kolegi MOC i tych dla których mój opis był zbyt...trudny.. ;) z boku czyli z prawej lub lewej stronu silnika (motocykla)twarzą do silnika (motocykla) - nie z przodu, tyłu, z góry i nie od dołu :banghead: :banghead:

 

Pozdrawiam.

 

P.S. MOC nie wydaje mi sie aby pojecia bok,przód itp.były dla kogokolwiek za trudne i nie zrozumiałe chyba ze jestem w błedzie, normalnie w przedszkolu tego ucza i wg mnie nie ma sensu niepotrzebnie "inzynierowac" - niech sie "zainteresowani" wypowiedzą

To jest bez róznicy od której strony- przeczytaj DOKŁADNIE mój opis :banghead:

 

Nie ma to jak fachowa pomoc....

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak jak wczesniej , i wielu innych przypadkach kolega moc zamiast pomóc -czepia sie szczegółów, pieniacz jakis czy co? nie wszyscy są wszechwiedzący a po to jest forum by pdzielic sie wiadomościami, Pane MoC-uwrzuć na luz proszę albo pomóz swoja wiedzą, jkabym był murarzem połozyłbym zimnę kelnie na Ciebie a tak tylko dodam gazu i do przodu :-)

Edytowane przez madras30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie czepiam :banghead: no dobra niech bedzie :banghead:

Zwracam tylko uwage, ze jezeli ktos cos pisze i chce pomoc to niech napisze posta i tak go sformuluje aby czytajacy mogl zrozumiec o co jemu chodzi bo naprawde ciezko jest sie zorientowac co komu po glowie w danej chwili biega....

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...