Skocz do zawartości

Padana, Utika czy inne?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupic !na miasto! (czyli nie w teren :wink: ) na cieple dni. Na pewno będzie chłodniej jak w kurtce, a ja w koszulce jeździć nie będę. Sporo czytałem o Utice na forum (opinie podzielone) i juz chcialem kupić ale natknąłem się na Padanę - ze zdjęć wydaje się to solidniejsze - może ktoś ma i powie jakie jest? Jest jeszcze coś trzeciego - ale bez żółwia, to chyba lipa..

 

Utika

 

Padana

 

cos trzecie

 

No więc które z tych trzech najlepiej??

Ja się skłaniam do Padany, choć jest trochę droższa niż Utika, ale ma więcej na klacie i na rękach.

 

Aha, był tu jeszcze temat o czymś takim jak Dainese(?) ale w necie nie mogę nic takiego za mniej niż 500 znaleźć..może ktoś wie gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu kupiłem kurtkę Utiki zrobioną z grubej siatki z kompletem ochraniaczy piankowych / łokcie, barki, plecy/. Dodatkowo newralgiczne miejsca, barki i łokcie obszyte są perforowaną skórą. Wygląda jak normalna motocyklowa kurtka a w te upalne dni daje rewelacyjny komfort i poczucie bezpieczeństwa. Cena 375 zł w Inter Motors w Warszawie.

Edytowane przez Maro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam od zeszłego roku zbroi UTIKA i ogólnie jestem zadowolony. Crash-test (szlif przy ok 60 kaemha) zaliczyła pozytywnie - uszkodzeń ciała brak, zbroja lekko przytarta. Trochę zabawnie odstaje z przodu, ale mnie to nie przeszkadza. Póki co nic się nie zniszczyło itp. Zapewne droższe modele innych firm są lepsze, ale przy chronicznym braku kasy UTIKA jest dobrym rozwiązaniem. Wydaje mi się, że chroni lepiej niż "miękkie" protektory w kurtkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i najlepsze, ale troche za drogie.....hm..zwracam uwage na wizualne podobieństwo Padany do tego Ufo z linka..

Oczywiscie pewnie materiały nie te, ale to jasne, w końcu cena nie ta..chyba na tą za 6 stów mnie niestety nie stać, ale też wydaje mi się że Padana trochę lepsza niż Utika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

ściema moze mocen ale mega gorące :icon_mrgreen: lepsze sa buzery diadory a najlepsze - thor'a

 

widizlem taki sam model jak z aukcji powuzej tylko , ze firmy thor pelen wypasik :icon_mrgreen:

Edytowane przez ray69

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej michał a jakim ty moto latasz, bo w profilu pusto???

motocykl to Desert express czyli Suzuki DR 750 '89 :wink:

w profilu sie poprawi..

 

A mi chodzi o buzer z żółwiem jeśli coś..a nie taki endurowy..

Edytowane przez Michal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściema moze mocen ale mega gorące :icon_mrgreen: lepsze sa buzery diadory a najlepsze - thor'a

 

widizlem taki sam model jak z aukcji powuzej tylko , ze firmy thor pelen wypasik :icon_mrgreen:

 

A moge wiedzieć dlaczego Diadora i Thor są tak mega wypaśne? Rozumiem że jeździłeś w modelu jednej i drugiej firmy? No jeśli nie to powiedz, że chociaż widziałeś na żywo buzer Thora? W temacie który jest tu poruszany nie masz totalnie nic do powiedzenia więc łaskawie NIE ODZYWAJ SIĘ :wink:

 

Michal proponuje się nie szczypać tylko brać najtańszą Utike. Padana fajna ale Utika już przetestowana i wiadomo jak z jakością a co do droższej i nieobadanej Padany można miec wątpliwości. Zgłoś się do użytkownika Filu z forum - można u niego kupić buzerek Utiki i w cenie niższej niż ta z linka :icon_mrgreen:

 

Pozdrawiam :icon_mrgreen:

Edytowane przez karol1001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal!

ja kupiłem sobie ten buzer utiki i mówię ci, że po mieście w tym jeździć nie będziesz. chyba, że jesteś taki hardcorowiec. to jest na miasto niewygodne. o wiele bardziej opłaca się kupić kurtkę z wbudowanymi protektorami. ja zakładam zbroję w dłuższe trasy. nie testowałem, ale jak widzisz, zrobił to ktoś inny i sam się cieszę, że zdała. fakt, trochę śmiesznie odstaje z przodu. uważaj na paski regulacyjne, bo mi się jeden urwał. koszulka jedna mi się przefarbowała (w miejscu pasa) bo się poci człowiek w tym właśnie miejscu. ogólnie ta zboroja robi dobrze za bluzę w chłodniejsze dni

osobiście polecam, ale na miasto to jest mało mobilne. w domyśle buzer w ogóle, a nie utika!

 

pozdrawiam!

Edytowane przez bartic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie będzie to super wygodne, ale ma być przede wszystkim bezpieczne. A na pewno będzie chłodniejsze i bardziej przewiewne od kurtki. A swoja drogą muszę przymierzyc w jakimś sklepie taką Utikę..ale ta druga mi się bardziej podoba i jest chyba lepsza..się zobaczy jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przydałoby się coś zakładać, bo:

- w samym buzerze trochę głupio się wygląda :icon_mrgreen:

- łatwiej podobno uprać koszulkę niż buzer :icon_mrgreen:

 

czyli reasumując..koszulka-buzer-koszulka..trochę tego dużo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...