Skocz do zawartości

jak odblokować moc zx9r


Bass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wraz z kolegą posiadamy takie same motorki czyli zx9r , tyle ze jego lepiej przyspiesza i odczuwalnie ma wiecej mocy. Wiec wymyslilem, ze moj model zapewne jest zblokowany. Znalazlem artykul w necie, ze ów model mozna odblokować zaślepiając dziure w przepustnicy. Rozebralem gaźniki , wyciągnąłem przepustnice no i są jakieź dwie dziurki pod spodem przepustnicy tyle, że nie wiem którą mam zaślepić i czy w ogóle...

Proszę o porade.

Z góry dzięki .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z Jackiem1 rozwiązaliśmy ten problem,

a więc podpowiem trochę:

- na początek zarejestruj się na www.fzrfahrer.de - strona co prawda o jamahahah, ale jest tam dział inne motory, chłopaki spikają całkiem nieźle po angielsku więc jak nie znasz niemca to masz alternatywę.

Albo podeślą ci dokumentację techniczną odnośnie oddławienia moto

krok po kroku albo odeślą do innego forum.

- z wasnego doświadczenia powiem że dławienie występowało

w moim moto nie tylko w gaźnikach, ale ten post jest o kawie a nie o fzr, więc nie będę się tutaj rospisywał.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli moto było tłumione to na 100% będzie to w brifie odnotowane, bo nie sądze żeby ryzykował ktoś gwarancje i sam się z tym bawił. A po drugie to chyba aż smo się nasówa co robić. Zgarnij kumpla i zajżyj do jego gaźników. Ewentualnie podmień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przekładaliście moduł z moto Twojego kumpla? Skoro tak to ja bym poszukał z jakiegoś rozbitka niż bawić się w programowanie, bo to chyba nie stest zbytnio możliwe. Moduł to niezupełnie komputer który można zrestartować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemcy napisali zebym sobie kupil yamahe...

 

niestey nie zdążylem przełozyć kumpla modulu bo sprzedal swoja zx9

w briefie mam wbite dziwne oznaczenia, pierwsze oryginalne jest ze bylo 104KW/10600 a poniżej w tabeli oznaczonej Bemerkung cos takiego :

 

ZIFF.3:TYP-SCHL.-NR.NICHT MEHR ZUTREFFEND*ZIFF.6,7,30,31:LEISTUNGSSTEIG.D.GEAND. GASSCHIEBER**

 

tabela 6 = 268

tabela 7 = 104/10700

tabela 30 = 93P

tabela 31 = 81

 

O co tu chodzi??? Mniemam, ze jest to jakis tam opis jak byla zdlawiona , potrafi to ktos rozszyfrowac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...