Skocz do zawartości

Jak zdjąć łańcuch ?


Rekomendowane odpowiedzi

no niestety jak łancuch jest bez spinki lub trzeba go np skrucic to nie ma innego wyjscia jak delikatnie zeszifowac jeden z bolców w ogniwie i wybic go czyms. Najlepiej jednak zamiast wybijac jest urzyc sciagacza ale skoro masz cos nietypowego to mozesz nawet takiego nie dostac. Pamietaj aby bolca cąłkiem nie wybic tylko tak zeby został w łańcuchu ale nie przeszkadzał rozsunieciu ogniw bo potem bedzie Ci cieżko z nim spowrotem trafic Za pomocą sciagacza nalezy pozniej wepchnąc wczesniej wspomniany bolec na swoje miejsce przy spinaniu łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem moze sie myle ale ja w swoim mam regulacje łańcucha i odkręcić śruby koła i popchać koło do przodu aby było ułożone jak przy nowym naciągniętym łańcuchu. Powinno sie zrobić troche luzu i ściągnąć łańcuch z zębatki, Gożej jak nie masz regulacji napinania łąńcucha ...

 

Pozdro mam nadzieje że skumacie mnie o co mi chodziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem moze sie myle ale ja w swoim mam regulacje łańcucha i odkręcić śruby koła i popchać koło do przodu aby było ułożone jak przy nowym naciągniętym łańcuchu. Powinno sie zrobić troche luzu i ściągnąć łańcuch z zębatki, Gożej jak nie masz regulacji napinania łąńcucha ...

 

Pozdro mam nadzieje że skumacie mnie o co mi chodziło...

łancuch przechodzi przecież przez ramę i nie widze mpozliwosci zdjęcia go bez jego wczesniejszego ropięcia :buttrock: :banghead: :banghead: :) pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co szlifowac z jeden koncow:|

 

jesli mamy lancuch bierzemy kladziemy najpierw na zakretce od jakiejs sruby(aby byl wieksza od bolca) pozniej pokamy mlotkiem aby bolec sie wyrowna do ogniw, nastepnie bierzemy jakis wybijak i wybijamy, bez zadnych szlifierek.... !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co szlifowac z jeden koncow:|

 

jesli mamy lancuch bierzemy kladziemy najpierw na zakretce od jakiejs sruby(aby byl wieksza od bolca) pozniej pokamy mlotkiem aby bolec sie wyrowna do ogniw, nastepnie bierzemy jakis wybijak i wybijamy, bez zadnych szlifierek.... !

no ja w MTX jezdziłem na łancuchach od MZ 150 bo pasował i tam nie dałem rady tak poprostu wybic tylko własnie musiałem troszke ten łebek zeszlifowac zeby chciało wyjsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie ja wlasnie tak zrobilem ,okazalo sie ze jedno lozysko pracowalo juz prawie na sucho wiec praca na marne nie poszla...

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lancuch zakuty fabrycznie? a to takie rzeczy sa?

kolejny problem to slizgi, chodzi o ten tylni, zazwyczaj jest zamkniety

na moj gust za duzo kombinowania, idz do motocyklowego, kup spinke i bedzie po sprawie,

osobiscie jak sciagam tylne kolo i musze sciagnac lancuch to odkrecam oske, luzuje napinacze, kopie opone w strone wahacza, sciagam lekko lanuch, krece kolem i schodzi.

zbijanie przez amatora to raczej nic pewnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup spinke do lancucha o ringowego i mecz sie 30 min nad jej zalozeniem w 2 osoby , tyle czasu zajmie ci zalozenie zdejmujac wahacz i zrobisz to sam

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup spinke do lancucha o ringowego i mecz sie 30 min nad jej zalozeniem w 2 osoby , tyle czasu zajmie ci zalozenie zdejmujac wahacz i zrobisz to sam

 

to chyba jeszcze po piwie albo dwa pijecie przy tej robocie że wam to tyle zajmuje :wink: ... to taki joke był :icon_mrgreen: , małe kombinerki jak napisał Wazzabii i zaraz jest :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...