Skocz do zawartości

Linki w stalowym oplocie do Cruisera


Maar79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja znalazłem inne rozwiązanie - zakupiłem wążprysznicowy i założyłem na linki :wink: wygląda nieźle i kasa na wache zaostała :icon_mrgreen:

 

Bez urazy stary, o gusta nie nalezy sie spierac, ale efekt koncowy na poziomie efektow specjalnych z radzieckich filmow S-F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialabym juz zakladac nowego tematu odn.przew i linek hamulcowych, dlatego zadam je tu. Moje przewody przyjda prawdopodobnie za 2 tygodnie. W jednym z obecnych jest mala dziorka,ale dosyc konkretnie utrudniajaca jazde...plyn bryzga na kolo...zacisk i tarcze..Czy prowizorycznym chwilowym rozwiaznaim mogloby byc uszczelnienie tego poxilina i tasma izolacyjna?.....czy to zda egzamin chcociaz przez ten tydzien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialabym juz zakladac nowego tematu odn.przew i linek hamulcowych, dlatego zadam je tu. Moje przewody przyjda prawdopodobnie za 2 tygodnie. W jednym z obecnych jest mala dziorka,ale dosyc konkretnie utrudniajaca jazde...plyn bryzga na kolo...zacisk i tarcze..Czy prowizorycznym chwilowym rozwiaznaim mogloby byc uszczelnienie tego poxilina i tasma izolacyjna?.....czy to zda egzamin chcociaz przez ten tydzien?

Rozumiem ze chodzi o przedni hamulec tak czy inaczej wszelkie dorazne metody klejenia osobiscie odradzam . Jak juz bym musial jezdzic to bym polegal na tym sprawnym hamulcu z zachowaniem podwojnej ostroznosci z zachowaniem dystansow. Po sklejeniu nie wiadomo czy ten przewod nie pusci w innym miejscu czy ktos Ci to zagwarantuje ;) watpie :banghead: Pozdrowka :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze chodzi o przedni hamulec tak czy inaczej wszelkie dorazne metody klejenia osobiscie odradzam . Jak juz bym musial jezdzic to bym polegal na tym sprawnym hamulcu z zachowaniem podwojnej ostroznosci z zachowaniem dystansow. Po sklejeniu nie wiadomo czy ten przewod nie pusci w innym miejscu czy ktos Ci to zagwarantuje ;) watpie :banghead: Pozdrowka :banghead:

 

 

Ja bede gwarantem tej kosmicznej metody. Tydzien to malo i duzo..na razie mam tylko tylni hamulec..

z przodu sa dwie tarcze, z czego tylko jeden przewod jest z dziora...no nic..jade dzis do garazu i zobacze co z tej partyzantki wyniknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Z góry przepraszam za prywatę, jeżeli wam albo moderatorom ten post wyda się nie na miejscu to proszę go przenieść/usunąć. Wydaje mi się jednak, że produkt, który mam do zaoferowania jest godny uwagi! :buttrock:

 

Są to przewody w oplocie brytyjskiej firmy HEL, a wyglądają tak: http://www.allegro.pl/item112642648_3_prze...a_wysylka_.html

 

To, co wyróżnia te przewody to przede wszystkim końcówki ze stali nierdzewnej (nie aluminium, nie ocynk), a więc najwyższa jakość. Tak jak wspominał Carlos podobny komplet Goodridge'a będzie kosztował ok. 500-600zł.

Przewód wewnętrzny wykonany jest z teflonu. Dodatkowo zarówno końcówki jak i koszulki ochronne można zamówić w różnych kolorach (dokładne info w linku powyżej) i to bez dodatkowych kosztów! Dla mnie osobiście jest to kwestia drugorzędna, bo w tym przypadku najważniejsze jest bezpieczeństwo, ale jak ktoś ma potrzebę to czemu się ograniczać? :buttrock: W sumie do swojej SV-ki też wziąłem czarne końcówki :D

 

Nie polecałbym wam czegoś, czego sam nie sprawdziłem (już niedługo umieszczę opis montażu i kilka fotek na mojej stronie). Możecie mi wierzyć, że nie jest to garażowa samoróbka (strona producenta http://www.h-e-l.co.uk ) i jestem pewien, że zadowoli najwybredniejszych!

 

Wydaje mi się, że cena 390zł za produkt tej jakości jest atrakcyjna. Można zamówić też zestaw dwóch linek za 299zł (obie ceny z wliczoną wysyłką). Mocno zainteresowanych zapraszam na PM! Z pewnością się dogadamy :biggrin:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie linki tylko przewody. Jak ktoś nie rozumie działania hamulców w motocyklu to niech lepiej go sprzeda i kupi samochód. Wszystkie patenty z oponami hamulcami i innymi elementami to poprostu czysta głupota.Są rzeczy na których się nie oszczędza. Nie ma kasy - nie ma jazdy "Nie smarujesz nie jedziesz". Proste i logiczne chyba ,że ma się własny los głęboko w dupie to wtedy można kombinować z wężami od prysznica (które nie są wcale takie tanie :buttrock:), starymi łysymi oponami i zużytym olejem :D

Jak zabraknie komuś paru złotych do płynu hamulcowego niech wleje do zbiorniczka wode hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam komplet stali na przewodach za wyjątkiem linki ssania. Wg fachowców "sie nie dało".

Sprawa dot. XVS 1100.

Czy macie jakiś namiar na kogoś co sobie z tym poradzi?

Oczywista nie chodzi o dodatkowe efekty działania (jak w przewodach hamulcowych) a jedynie o efekt (rzecz gustu oczywista).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jezus marian przecie wiem po co są przewody (hamulcowe) w stalowym oplocie (swoją drogą niedługo zmieniam przewód ma nowy z oplotem) moje rozwiązanie miało własnie być tylko zabiegiem kosmetycznym i nic więcej i wiem że zwisaja luźno (na linkach - na przewód hamulcowy nie założyłem ) i tak miało być:D i nie miało nic usprawnić..tylko ładnie się błyskać ;)

 

Pozdro dla wszystkich nauczycieli i prześmiewców (ew. mistrzów ciętej riposty) :biggrin: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co powiedzielibyście na oplot na przewodach elektrycznych?

 

U mnie kable poprowadzone są na zewnątrz kierownicy. Ochronny kondom PCV juz sie w wielu miejscach poprzecierał i przymierzam się do wymiany okablowania "sterówki". Przy okazji puszczę przewody wewnątrz kierownicy, ale i tak muszę je wyprowadzić przy postumentach (riserach). Znalazłem więc coś takiego:

 

http://www.helukabel.pl/abc.php?func=2&par...&page=2a&id=135

 

Kable w oplocie mają wiele zalet, ale dla mnie przede wszystkim walor dekoracyjny.

 

Można też kupić SAM OPLOT - może się nadać do linek:

http://www.el-helu.helukabel.com.pl/produc...d0c3059d6380c19

 

tu oferta dla hurtowników.

Edytowane przez Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...