Skocz do zawartości

Wszystko na temat HONDY XR600R z 92 roku !!!


Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie

posiadam honde xr600r z 92 roku i szukalem juz chyba wszedzie zeby sie cos dowiedziec na temat tego motoru

niestety bardzo niewiele znalazlem

moze ktos zna jakas strone ???

kupilem go jakis tydzien temu i nic o nim nie wiem

jest to pierwszy motor w moim zyciu

za wszelkie informacje bardzo dziekuje i pozdrawiam

michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje sprzęta , widze że od razu rzuciłes się na głęboką wode

 

w tym temacie jest troche ciekawostek http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=33827&st=0

 

kilka rad:

-wywal membrane ssania i daj tokarzowi do wytoczenia , bo orginalne lubią pękać i wpadać do komory spalania co może doprowadzić do duużego bałaganu :notworthy:

-wywal automatyczny dekompresator, wszyscy to robią ( u mnie juz nie było) i zostaw tylko ten ręczny

-sprawdz stan napinacza łańcuszka rozrządu

 

narazie tylko tyle mi przyszło do głowy

 

 

ps. jak zaliczysz glebe czy moto zgasnie i nie chce odpalić to wcisnij dekompresator, odkręc gaz na maxa i przekop z 20-30 razy i dopiero wtedy próbuj ponownie odpalić

a przy normalnym odpalaniu nie dotykaj gazu, jak moto jest zdrowe to odpali bez

pzdr

Edytowane przez robak

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego materiału należy to wytoczyć?

orginalnie jest z aluminium , chyba identyczny materiał jak cały gaźnik

 

i wogle poco w 4T membrana?

membrana ssania (nie wiem, czy to fachowa nazwa), jest połaczona z dzwigienką uruchamiającą ssanie - takie kółko które otwiera lub zamyka dopływ powietrza do gaznika

w XR-ce ta membrana podobno lubi pekać - u mnie tak było i kawałek zassało do komory spalania - stanął między zaworem a głowicą , ale miałem DUUUUUŻO szczęscia, bo nic się nie zje*ało przez to :wink: :biggrin: :biggrin: a wiadomo czym mogło się skonczyć ... trzeba by było szukać drugiego silnika :/

Edytowane przez robak

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...