Skocz do zawartości

gorący akumulator


pawelec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dojechałem dzisiaj do domu, przejechałem około 100km, (cbr 600f2). Gdy go zgasiłem coś mi siarka zapachniało i jakieś lekkie piszzcenie, dziwny dzwiek z okolic akumulatora.

 

Dobrałem sie do niego i nie dało sie dotknąć- gorący..

 

Wieczorkiem wyszedłęm jak juz ochłonął napięcie na wyłączonym 13V, chciałem odpalic ale juz nie dąło rady (swiatła i wsio swieci), nastepnie sprawdziłem spadło do 12-11V.

 

Pytanie: czy to aku czy regulator napięcia trzeba wymienic ? Prosze o rady...

 

PZDR!

Edytowane przez pawelec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

Aku na pewno do wymiany.

Teraz tylko co bylo tego przyczyną, sprawdz regulator napięcia bo jeśli okaże sie ze daje za duze napięcie, moze zabić twoj nowy akumulator.

:notworthy: Jw

 

Najprawdopodobniej zwarcie na celach-zasiarczenie- spowodowane "przeładowaniem"(przeładowywaniem)-sprawdz napiecie ładowania .

Jesli aku ma 4-5 lat to moze to byc równiez normalne zuzycie sie baterii- to chyba bardziej optymistyczna wersja :D

Edytowane przez niemand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dojechałem dzisiaj do domu, przejechałem około 100km, (cbr 600f2). Gdy go zgasiłem coś mi siarka zapachniało i jakieś lekkie piszzcenie, dziwny dzwiek z okolic akumulatora.

 

Dobrałem sie do niego i nie dało sie dotknąć- gorący..

 

Wieczorkiem wyszedłęm jak juz ochłonął napięcie na wyłączonym 13V, chciałem odpalic ale juz nie dąło rady (swiatła i wsio swieci), nastepnie sprawdziłem spadło do 12-11V.

 

Pytanie: czy to aku czy regulator napięcia trzeba wymienic ? Prosze o rady...

 

PZDR!

witam dwa tygodnie temu mialem dokladnie taka sama sytuacje!tyle ze mi stalo sie to podczas deszczu co wg mnie chyba to mialo najwiekszy wplyw na taka sytuacje

objawy:

- ako zaczelo smierdziec jak gnojowka :D

- w ogole nie krecil chociaz swiatal byly i nie byl slabo naladowany

- dosyc byl cieply

Wlozylem jednak nowe ako i moto chodzi...jak narazie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na początek sprawdź gęstość elektrolitu u jakiegoś elektryka i amperaż jaki daje aku, bo może to być jednak regulator napięcia. A poziom elektrolitu uzupełniałeś na bierząco wodą destylowaną? BO motorem jeździ się przecież cały czas na światłach i trzeba tą sprawę kontrolować bo jeżeli którać cela będzie sucha to się stopi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł regulator, przegrzał aku (aku ma juz i tak 5 lat więc juz po nim) zmieniąłem aku na nowe, zrobiłem kawałek i sprawdziłem regulator napiecie duze przy wysokich obortach no ciepły był.. Zamuwiłem juz nowy, dzis moze dojdzie... :banghead:

 

Dzieki za wsparcie, PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopkai a mam pytanie ja mialem taki sam objaw ale nie wiem bo mam jescze tak dolegliwosc ze jak mi sie nagrzeje moto to jak jade to czasami mi slabnie zaczyna palic na 2 gary prycha, i mam problemy z jazda, caly czas patrzylem w strone paliwa a moze to wina wlasnie tego regulatora sam nie wiem caly juz sezon walcze z tym gownem i juz nie mam sil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, wymieniłem i napiecie juz nie skacze nawet na 5 tys obrotach, tak do 14 V sie trzyma.. Tylko jedno mnie niepokoji-jest wyraźnie ciepły (po 2km jazdy).

1)Czy to jest normalny objaw przy tak krótkim odcinku?.

2)Regulator padł - jaka mogła byc tego przyczyna? starość- ewentualnie co wypadało by sprwadzic żeby i tego szlak nie trafił...

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest cieple, regulator czy akumulator ? Dla regulatora to normalne.

Sprawdz wszystkie punkty masowania instalacji do ramy i silnika, musza byc bez rdzy i przesmarowane, regulator najlepiej zaopatrzyc w komputerowy wiatrak przyklejony do niego tak zeby go chlodzil podczas pracy silnika. Kostka laczaca z alternatorem musi byc w dobrym stanie.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...