Skocz do zawartości

?ozysko


kardan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wyglada nastepujaco. Na walku atakujacym w dyfrze od rusa znajduje sie lozysko dwubiezniowe(wyglada na oryginalne z ruskimi oznaczeniami) z braku takowego chce je zastapic jednobiezniowym czy i ewentualnie jaki to bedzie mialo skutek :D . Druga sprawa bieznia zew. lozyska igielkowego ktore znajduje sie na zabieraku jest niesymetryczna (owal) nie sprawdzalem ale chyba jest wprasowana. Czy takowa jest do zdobycia solo czy z cala obudowa ewentualnie czym ja zastapic :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada nastepujaco. Na walku atakujacym w dyfrze od rusa znajduje sie lozysko dwubiezniowe(wyglada na oryginalne z ruskimi oznaczeniami) z braku takowego chce je zastapic jednobiezniowym czy i ewentualnie jaki to bedzie mialo skutek :D . Druga sprawa bieznia zew. lozyska igielkowego ktore znajduje sie na zabieraku jest niesymetryczna (owal) nie sprawdzalem ale chyba jest wprasowana. Czy takowa jest do zdobycia solo czy z cala obudowa ewentualnie czym ja zastapic :notworthy:

 

Nie dawaj tam jednobiezniowego bo szybko je szlag trafi. Takie lozyska idzie dostac na bazarach albo wysylkowo u handlarzy. Idzie tez takie dostac w dobrych hurtowniach z lozyskami, firma SKF takie produkuj ale sa one znacznie drozsze od ruskich choc mysle ze trwalsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj tam jednobiezniowego bo szybko je szlag trafi.

Dlaczego tak uwazasz? Chyba myslisz o jednorzedowym.

Myślisz pewnie o tym łożysku

http://www.russian-boxers.pl/czmotszczeg1.....dyfra.male.jpg

U Kędziory cena 38zł, ale popytaj u innych powinni mieć taniej. Nire ma co kombinować jak można dostać oryginał - to jest moje zdanie, ale wybór Twój.

Nie zupelnie to jest to łożysko dwurzedowe dwubiezniowe problem w tym ze juz kupilem takie samo tylko ze jednobiezniowe. Jaka roznica? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci pewnie o lozysko z pojedynczym pierscieniem wewnetrznym - mozna je latwo dostac bo jest chyba od Poldka od czegos ale nie radze go zakladac bo ma ono inny kat dzialania od oryginalnego (nie pamietam ile ma stopni ale kiedys to sprawdzalem) i na pewno szybciej ci sie zuzyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci pewnie o lozysko z pojedynczym pierscieniem wewnetrznym - mozna je latwo dostac bo jest chyba od Poldka od czegos ale nie radze go zakladac bo ma ono inny kat dzialania od oryginalnego (nie pamietam ile ma stopni ale kiedys to sprawdzalem) i na pewno szybciej ci sie zuzyje

Jakie katy masz na mysli :banghead: przeciez jest ono osadzone na ataku i w obudowie osiowo.

Gumiś chodzi o nr kat. nr 255

Edytowane przez kardan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne łożysko ma oznaczenie 72052-2 i możesz je kupić w Sowiet-moto za 35 zł, albo zamiennik praktycznie każdej fabryki łożysk. Oznaczenie łożyska 3304. Myślę, że Cyborgowi chodzi o to, że łożysko 3304 jest opisane jako łożysko dwurzędowe skośne, ale każde łożysko dwurzędowe jest łożyskiem skośnym. A właśnie takie łożysko w tym miejscu jest potrzebne gdyż działją na nie obciążenie i osiowe i promieniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos z was mial w rekach katalog lozysk to pewnie zauwazyl ze lozyska kulkowe skosne czyli takie o jakim mowimy wystepuja w kilku wykonaniach z roznymi katami dzialania - chodzi tu o pochylenie biezni kulek, nie pamietam dokladnie ale chyba rozbieznosc jest od 35 do 70 stopni czy jakos tak. Lozyska o wiekszym kacie dzialania stosujemy tam gdzie sily osiowe sa duze - na ataku w rusku sa to sily pochodzace od srubowego skrecenia zebow na walku i kole talerzowym. Nie twierdze ze lozysko nie bedzie spelnialo funkcji - po prostu szybciej sie zuzyje niz oryginalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radze zastepowac lozyska lozyska dwurzedowego skosnego (z dzielona bieznia) - czyli oryginalnego, na lozysko skosne z bieznia jednolita (niedzielona) - jezeli nawet ma takie same rozmiary. A dlaczego ? Sprawa jest bardzo prosta: Lozysko z dzielona bieznia moze przenosic sily osiowe w dwoch kierunkach, a lozysko z bieznia niedzielona w jednym kierunku (przykladajac sile w drugim kierunku poprostu sie je rozbiera :buttrock: ) . A jak wiadomo walek atakujacy jest ustalany wlasnie poprzez lozysko dwurzedowe skosne, a to drugie lozysko igielkowe (male) sluzy tylko do podparcia. Co innego jezeli by zastosowac dwa lozyka skosne odpowiednio do siebie zwrocone.

Co do ruskich lozysk to tez mialem ten sam problem, ale szczesliwie znalazlem na allegro nowke sztuke (zaplacilem cos 20zl razem z przesylka) i dodam do tego iz bylo to lozyko ze starej dobrej produkcji z koszykami mosieznymi. Z tego co na bazarze widzialem to zdaje sie ze obecne lozyska maja koszyki stalowe - i tych lozysk nie polecam.

Co do kupywania zamiennikow po hurtowniach, czy innych sklepach to bylem sie popytac: lozysko skosne dwurzedowe z dzielona bieznia i stalowy koszyk to koszt cos ponad 100zl (trzeba zamawiac) , a takie samo lozysko z koszykami mosieznymi to kosztuje okolo 200zl i robi to jakas firma - chyba niemiecka.

Co do tej biezni zabieraka - to oczywiscie jest ona wcisnieta i mozna ja osobno kupic np na bazarze.(ceny dokladnie nie pamietam, ale droga nie jest).

Nie radze tylko wybijac tego mlotkiem z obudowy, czy tez pozniej wbijac z powrotem. Obudowe trzeba podgrzac, najlepiej opalarka elektryczna. Bieznia niemal ze sama wypadnie. To samo przy zakladaniu - wkladasz ja poprostu palcami po uprzednim podgrzaniu obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ural_zgora - masz poniekad racje, ale mozna dostac tez lozysko kulkowe dwurzedowe skosne z bieznia niedzielona, bardzo podobne do oryginalnego ale wlasnie o innym kacie dzialania. Ty miales na mysli lozysko tzw oporowe kulkowe jednorzedowe - takie w tym miejscu to faktycznie bylaby porazka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ruskich lozysk to tez mialem ten sam problem, ale szczesliwie znalazlem na allegro nowke sztuke (zaplacilem cos 20zl razem z przesylka) i dodam do tego iz bylo to lozyko ze starej dobrej produkcji z koszykami mosieznymi. Z tego co na bazarze widzialem to zdaje sie ze obecne lozyska maja koszyki stalowe - i tych lozysk nie polecam.

Co do kupywania zamiennikow po hurtowniach, czy innych sklepach to bylem sie popytac: lozysko skosne dwurzedowe z dzielona bieznia i stalowy koszyk to koszt cos ponad 100zl (trzeba zamawiac) , a takie samo lozysko z koszykami mosieznymi to kosztuje okolo 200zl i robi to jakas firma - chyba niemiecka.

Tak jak napisales ja tez zwiedzilem pare hurtowni i nie znalazlem dwubiezniowego co wiecej producenci nie maja takiego w swoim katalogu dlatego kupilem jednobiezniowe (czeskie) no i teraz mam dylemat oraz zastoj z robota bo chyba poczekam do bazaru 25.06 we Wro. Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie chodzi mi o lozyska oporowe.

Caly czas pisalem o lozyskach skosnych kulkowych ktore moga przenosic w jakis tam zakresach sily wzdluzne i poprzeczne w zaleznosci od tych "katow", ale to calkiem inna sprawa - o tym nie wspominam.

Tak z ciekawosci czy ktos z Was rozbieral kiedys takie lozysko ? (z bieznia niedzielona np jednorzedowe). Tam nie trzeba koszyka rozpruwac aby kulki wyciagnac (wystarczy wybic bieznie wewnatrzna). I wlasnie dlatego takie lozysko moze przenosic sily wzdluzne tylko w jednym kierunku w odroznieniu od lozysk z biezniami dzielonymi, w ktorych to z obydwu stron bieznie maja "kolnierze".

W dyfrze w rusku walek musi byc "zablokowoany" w obydwu kierunkach.

Zdaje sie ze nie ma mozliwosci wykonania lozyska skosnego dwurzedowego z jednolita bieznia, ktore by przenosilo sily wzdluz osi w obydwu kierunkach (przez te "kolnierze" z obydwu stron nie daloby rady kulek wsadzic czyli zmontowac lozyska).

 

Tak jak napisales ja tez zwiedzilem pare hurtowni i nie znalazlem dwubiezniowego co wiecej producenci nie maja takiego w swoim katalogu dlatego kupilem jednobiezniowe (czeskie) no i teraz mam dylemat oraz zastoj z robota bo chyba poczekam do bazaru 25.06 we Wro. Pozdro

 

U mnie w zielonej jest kilka sklepow/hurtowni z lozyskami. Obskoczylem wszystkie i bylem zaskoczony ze sprzedajacy znaja sie na lozyskach tyle co kura na pieprzu.

W jednej tylko hurtowni zrozumiano o co mi chodzi i jak najbardziej potwierdzono moje obawy co do lozysk z niedzielonymi biezniami (tez bylem namawiany do tych zamiennikow). Co najsmieszniejsze fachowcy(sprzedawcy) od tych lozysk byli stosunkowo mlodzi, a w dodatku najwiecej miala do powiedzenia na ten temat sprzedajaca pani. Widac ze znalazla sie na wlasciwym miejscu (w odroznieniu co do niektorych), mozna bylo z nia pogadac jak z fachowcem - wiedziala o co chodzi i powiedziala kilka slow o roznicy w tych koszykach stalowych i mosieznych.

Oczywiscie stare oryginalne lozysko mialem do pokazania na wzor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wnioskuje z tego ze montujac takowe lozysko szybciej je szlag trafi ale jak rozebralem dyfer to mam wrazenie ze i tak trzeba dosyc czesto tam zagladac ze wzgledu na bieznie zew. lozyska igielkowego na zabieraku ktora jest dosc licha :biggrin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest licha, czy tez nie tego nie wiem. Caly czas jezdzilem na panewkach (niestety zrobily sie dosyc duze luzy). Dopiero w tym sezonie zalozylem igielki. Tak na moje oko to i bieznia na zabieraku tez nie jest z nadzwyczaj twardego materialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...